|
Półoś zabieraki |
| Autor |
Wiadomość |
boski
Wiek: 36 Dołączył: 07 Cze 2013 Posty: 16 Skąd: Murowana Goślina
|
Wysłany: 2016-12-13, 10:58 Półoś zabieraki
|
|
|
| Witam. Wymieniałem niedawno przeguby w moim maluszku. takie pytanie czy po skręceniu wszystkiego powinienem mieć luz półosi w zabieraku? chodzi mi o to czy półoś powinna ruszać się na tej sprężynce co jest w zabieraku w stronę koła i odbijać do skrzyni? bo nie mam tego luzu i prawdopodobnie przez to trzęsie mi budą samochodu |
|
|
|
 |
zolo

Wiek: 41 Dołączył: 18 Mar 2010 Posty: 1320 Skąd: Kraśnik
|
|
|
|
 |
boski
Wiek: 36 Dołączył: 07 Cze 2013 Posty: 16 Skąd: Murowana Goślina
|
Wysłany: 2016-12-13, 13:17
|
|
|
| tak też mi myślałem. to dlatego mi telepie budą ;D czyli jak sie zacina to frezy w zabierakach są już zjechane lub na półosi? |
|
|
|
 |
fakir

Dołączył: 15 Mar 2017 Posty: 70 Skąd: Poznań
|
Wysłany: 2017-03-25, 18:13
|
|
|
Cześć, czy takie przeguby nadają się do wymiany?
http://oi67.tinypic.com/2ed5d82.jpg
http://oi67.tinypic.com/25tenna.jpg
jak zweryfikować ich stan?
po drugie jaki mniej więcej powinien być luz między półosią a kielichem (zabierakiem)?
U mnie frez był suchy, kielich ma większy luz w miejscu gdzie częściej pracuje, a gdy się go zsunie bliżej skrzyni to luz jest mniejszy. |
|
|
|
 |
norek

Wiek: 64 Dołączył: 19 Wrz 2010 Posty: 659 Skąd: src
|
Wysłany: 2017-03-25, 18:45
|
|
|
| Powiem tak ,jeżeli wyjeżdżasz w dłuższe trasy to wymień te przeguby , ale jak jeździsz blisko to zostaw ,Zużyte przeguby mocno stukają podczas ruszania . |
_________________
 |
|
|
|
 |
fakir

Dołączył: 15 Mar 2017 Posty: 70 Skąd: Poznań
|
Wysłany: 2017-04-16, 11:32
|
|
|
Cześć, czy między nową półosią a nowym zabierakiem powinien być luz ma frezie? Bo u mnie musiałem młotkiem nabijać zabierak na półoś. A drugi zabierak wszedł z delikatnym oporem .
Na razie zrobione 500km na zestawie i jest ok. |
_________________ Fiat 126el 96' |
|
|
|
 |
Grzes

Wiek: 35 Dołączył: 11 Lis 2013 Posty: 1234 Skąd: Cieszyn
|
Wysłany: 2017-04-16, 12:31
|
|
|
| Dałeś smar czy składałeś na sucho? |
|
|
|
 |
romek

Dołączył: 30 Mar 2016 Posty: 694 Skąd: Ostróda
|
|
|
|
 |
Cinuz
FL+EL

Wiek: 31 Dołączył: 02 Paź 2011 Posty: 132 Skąd: WM
|
Wysłany: 2017-04-16, 14:37
|
|
|
| nie wiem skąd macie zamienniki ale też chcę. Wszystkie zabieraki które jak dotąd kupowałem były oryginalne. I oryginalnie beznadziejne... półoś w bardzo dobrym stanie. Rwało je po pół roku |
_________________
 |
|
|
|
 |
fakir

Dołączył: 15 Mar 2017 Posty: 70 Skąd: Poznań
|
Wysłany: 2017-04-22, 20:54
|
|
|
| romek napisał/a: | | Nie można nabijać młotkiem !! |
no niestety, inaczej nie idzie...
A dlaczego po krótkim czasie sprężynka która odpycha pół oś od krótkiej półosi (pod kielichem) pęka na pojedyncze zwoje? To samo miałem ze starą sprężynką |
|
|
|
 |
romek

Dołączył: 30 Mar 2016 Posty: 694 Skąd: Ostróda
|
|
|
|
 |
Rampula
Weteran

Wiek: 40 Dołączył: 10 Sty 2016 Posty: 116 Skąd: Piekary Śląskie
|
Wysłany: 2017-06-21, 23:15
|
|
|
Jak myślicie, czy na tej polosi dam rade jeszcze pojeździć?
Spadła mi ta zawleczka na końcu i jak widac troche ją zmielilo na czopie polos przesunela sie mocno w stronę skrzyni i zmielil się tez zabierak . Nowy zabierak wchodzi ciężko bo praktycznie nie ma wieloklinu na poczatku, dalsza część polosi jest ok. |
|
|
|
 |
xemup
Admin FL

Wiek: 36 Dołączył: 06 Lis 2009 Posty: 6255 Skąd: Gdańsk
|
Wysłany: 2017-06-21, 23:25
|
|
|
Pojeździj to zobaczymy |
|
|
|
 |
romek

Dołączył: 30 Mar 2016 Posty: 694 Skąd: Ostróda
|
|
|
|
 |
|
|