.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Półoś zabieraki
Autor Wiadomość
boski 

Wiek: 36
Dołączył: 07 Cze 2013
Posty: 16
Skąd: Murowana Goślina
Wysłany: 2016-12-13, 10:58   Półoś zabieraki

Witam. Wymieniałem niedawno przeguby w moim maluszku. takie pytanie czy po skręceniu wszystkiego powinienem mieć luz półosi w zabieraku? chodzi mi o to czy półoś powinna ruszać się na tej sprężynce co jest w zabieraku w stronę koła i odbijać do skrzyni? bo nie mam tego luzu i prawdopodobnie przez to trzęsie mi budą samochodu
 
     
zolo 


Wiek: 41
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 1320
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2016-12-13, 11:45   

powina sie swobodnie przesuwać w tej flanszy. Jak sie ja dociśnie do kola sprężynka powinna ja z powrotem cofnąć.
_________________
YouTube
Fiat 126p Biała Padaka
Nowe białe szaleństwo
 
 
     
boski 

Wiek: 36
Dołączył: 07 Cze 2013
Posty: 16
Skąd: Murowana Goślina
Wysłany: 2016-12-13, 13:17   

tak też mi myślałem. to dlatego mi telepie budą ;D czyli jak sie zacina to frezy w zabierakach są już zjechane lub na półosi?
 
     
fakir 


Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 70
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-25, 18:13   

Cześć, czy takie przeguby nadają się do wymiany?
http://oi67.tinypic.com/2ed5d82.jpg
http://oi67.tinypic.com/25tenna.jpg

jak zweryfikować ich stan?

po drugie jaki mniej więcej powinien być luz między półosią a kielichem (zabierakiem)?
U mnie frez był suchy, kielich ma większy luz w miejscu gdzie częściej pracuje, a gdy się go zsunie bliżej skrzyni to luz jest mniejszy.
 
     
norek 


Wiek: 64
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 659
Skąd: src
Wysłany: 2017-03-25, 18:45   

Powiem tak ,jeżeli wyjeżdżasz w dłuższe trasy to wymień te przeguby , ale jak jeździsz blisko to zostaw ,Zużyte przeguby mocno stukają podczas ruszania .
_________________

 
     
fakir 


Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 70
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-04-16, 11:32   

Cześć, czy między nową półosią a nowym zabierakiem powinien być luz ma frezie? Bo u mnie musiałem młotkiem nabijać zabierak na półoś. A drugi zabierak wszedł z delikatnym oporem .
Na razie zrobione 500km na zestawie i jest ok.
_________________
Fiat 126el 96'
 
     
Grzes 


Wiek: 35
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1234
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-04-16, 12:31   

Dałeś smar czy składałeś na sucho?
 
     
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 694
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2017-04-16, 12:45   

Nie można nabijać młotkiem !! To ma się przesuwać swobodnie! Ale tak niestety bywa przy jakości dzisiejszych zamienników...
_________________
Były:

'86 Polski Fiat 126p ZFA Bleu Lord (2003-2010)
'99 Fiat 126 ELX Maluch Town SX 90's Style (2016-2019)

Jest:
'93 Polski Fiat 126p FL-2 454 Szmaragd (2023- )
 
     
Cinuz 
FL+EL


Wiek: 31
Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 132
Skąd: WM
Wysłany: 2017-04-16, 14:37   

nie wiem skąd macie zamienniki ale też chcę. Wszystkie zabieraki które jak dotąd kupowałem były oryginalne. I oryginalnie beznadziejne... półoś w bardzo dobrym stanie. Rwało je po pół roku
_________________

 
     
fakir 


Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 70
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-04-22, 20:54   

romek napisał/a:
Nie można nabijać młotkiem !!

no niestety, inaczej nie idzie...

A dlaczego po krótkim czasie sprężynka która odpycha pół oś od krótkiej półosi (pod kielichem) pęka na pojedyncze zwoje? To samo miałem ze starą sprężynką
 
     
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 694
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2017-05-01, 11:01   

Cinuz napisał/a:
nie wiem skąd macie zamienniki ale też chcę. Wszystkie zabieraki które jak dotąd kupowałem były oryginalne. I oryginalnie beznadziejne... półoś w bardzo dobrym stanie. Rwało je po pół roku


To że na pudełku było napisane ,,Ricambi Originalli'' nie znaczy że to oryginały :D
_________________
Były:

'86 Polski Fiat 126p ZFA Bleu Lord (2003-2010)
'99 Fiat 126 ELX Maluch Town SX 90's Style (2016-2019)

Jest:
'93 Polski Fiat 126p FL-2 454 Szmaragd (2023- )
 
     
Rampula 
Weteran


Wiek: 40
Dołączył: 10 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2017-06-21, 23:15   

Jak myślicie, czy na tej polosi dam rade jeszcze pojeździć?



Spadła mi ta zawleczka na końcu i jak widac troche ją zmielilo na czopie :/ polos przesunela sie mocno w stronę skrzyni i zmielil się tez zabierak :/ . Nowy zabierak wchodzi ciężko bo praktycznie nie ma wieloklinu na poczatku, dalsza część polosi jest ok.
 
     
xemup 
Admin
FL


Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 6255
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-06-21, 23:25   

Pojeździj to zobaczymy :D
 
     
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 694
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2017-06-22, 08:01   

Ja bym wymieniał. Nie jest to duży koszt, a jak staniesz w drodze to po zawodach.
_________________
Były:

'86 Polski Fiat 126p ZFA Bleu Lord (2003-2010)
'99 Fiat 126 ELX Maluch Town SX 90's Style (2016-2019)

Jest:
'93 Polski Fiat 126p FL-2 454 Szmaragd (2023- )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15