.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Michu
2012-02-21, 22:06
Opony
Autor Wiadomość
HarrySWP 
O!


Wiek: 35
Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 926
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-21, 16:51   Opony

Hej mlodziezy! :mrgreen:

Planuje zakup jakichs tlusciutkich felunkow dla mojego Orzeszka a poniewaz, nie posiadam do nich oponek, zakladam tu zacny temacik do Panow znawcow w temacie, gdzyz iz ja ciemny w tych sprawach jestem :P

Aa tak na powaznie, na co zwrocic uwage przy wyborze i kupnie? Jakie marki tak, a jakie nie - i dlaczego, czy omijac oponki dlugoletnie uzywane, czy nie. Jakie podpuchy czychaja na osoby poszukujace opon, w co wierzyc i o co spytac sie wulkanizatora/sprzedawce.

Dzieki serdeczne za jakies konkret podpowiedzi ;)
_________________
Auto, podobnie jak kobieta, jest wizytówką prawdziwego mężczyzny, dlatego dbaj o nie najlepiej jak potrafisz...
 
 
     
Krzysiek. 
ziomy rezerwy


Wiek: 34
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 3465
Skąd: Rzeszów/Jasło
Wysłany: 2011-03-21, 18:31   

Jeśli chodzi o opony letnie wg. mnie rocznik nie ma aż tak dużego znaczenia.
Jeśli opony nie są popękane, wybulone i nie mają widocznych uszkodzeń to i 10letnie czy starsze mogą się dobrze sprawować. Wiadomo - nie jak nowe.

Ja się zawsze sugerowałem ceną i głębokością bieżnika :P
Miałem opony 3letnie, 10letnie, niektóre może jeszcze starsze i nie odczuwałem między nimi różnicy.

Noo ale to tylko moja opinia.

Wg. podręcznika to chyba starsze niż 7lat nie mają racji bytu :E
_________________
Fiat 126p FL '94 Cult
Fiat 126p FL '87 Rally
Fiat 126p ST '84 Klasyk
Fiat 126p FL '89 SWAP
 
     
HarrySWP 
O!


Wiek: 35
Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 926
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-21, 18:34   

Krzysiek. napisał/a:

Ja się zawsze sugerowałem ceną i głębokością bieżnika
a marka, warto brac pod uwage ta kwestie? nie mowie tu o jakichs szalenstwach, bo to tylko maluch do normalnej jazdy, wiec czy warto inwestowac w jakies łoryginalne opony, czy warto wziac tansze i tak z miechem niz wydawac wiecej, "zeby miec"?
_________________
Auto, podobnie jak kobieta, jest wizytówką prawdziwego mężczyzny, dlatego dbaj o nie najlepiej jak potrafisz...
 
 
     
Krzysiek. 
ziomy rezerwy


Wiek: 34
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 3465
Skąd: Rzeszów/Jasło
Wysłany: 2011-03-21, 18:41   

Na dzień dzisiejszy najgorsze opony jakie miałem to Dębica Vivo.
Na mokrym asfalcie mój Maluch latał na nich bokiem jakby miał 100KM :lol2:

Z chińskimi - nigdy nie miałem do czynienie to nic nie powiem.
_________________
Fiat 126p FL '94 Cult
Fiat 126p FL '87 Rally
Fiat 126p ST '84 Klasyk
Fiat 126p FL '89 SWAP
 
     
malczan22 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 559
Skąd: Żurawica/Przemyśl
Wysłany: 2011-03-21, 18:57   

Na lato to odradzam polskie opony bo niestety nie są zbyt dobre :mrgreen:
_________________
https://www.facebook.com/...9?ref=bookmarks
http://moto-przemysl.info
 
     
zolo 


Wiek: 41
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 1320
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2011-03-21, 19:01   

Ostatnio jezdze na uniroyalach 680/380. Dosc dobrze trzymaja.
_________________
YouTube
Fiat 126p Biała Padaka
Nowe białe szaleństwo
 
 
     
Piotrek1990 
Fiat 126p Town '98


Wiek: 36
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 1520
Skąd: Opole
Wysłany: 2011-03-21, 19:06   

Dębica Vivo- tych opon dębica nie robi kupę lat, były to fabryczne opony do polonezów od 95r. :E fajnie się na nich śmigało poldkiem
 
 
     
Krzysiek. 
ziomy rezerwy


Wiek: 34
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 3465
Skąd: Rzeszów/Jasło
Wysłany: 2011-03-21, 19:08   

Matizy je miały fabrycznie. 155/65
_________________
Fiat 126p FL '94 Cult
Fiat 126p FL '87 Rally
Fiat 126p ST '84 Klasyk
Fiat 126p FL '89 SWAP
 
     
Piotrek1990 
Fiat 126p Town '98


Wiek: 36
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 1520
Skąd: Opole
Wysłany: 2011-03-21, 19:11   

możliwe ale prawie każdy poldek je miał :)
_________________
Budowa silników (weryfikacja części, pomiary, toczenie, szlifowanie, honowanie, obróbka)

Obróbka CNC + wyważenie koła zamachowego

Modyfikacje głowic, tłoków, rozrządu - odelżanie elementów

Rozwierty fabrycznych cylindrów na pojemność 700 cm na nowych tulejach- do sportu

Obróbka skrawaniem CNC

Regeneracja głowic (planowanie, wymiana prowadnic, szlifowanie gniazd, frezowanie gniazd, szlif zaworów, docieranie, obróbka)
 
 
     
Lukasz15 
GraćażProwincjonalny


Wiek: 36
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 493
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-03-21, 21:42   

Kup sobie Dębicę D-124 Uważam że nie są drogie, do najgorszych też nie należą. Zimą się nawet dobrze spisują jak na letnie opony ;)
_________________
Graciarz prowincjonalny
 
     
Groszek 
Weteran
Proszek


Wiek: 37
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 535
Skąd: Ciechanów/Warszawa
Wysłany: 2011-03-22, 08:28   

jak bym miał coś kupi "budżetowego" to polecam Dębicę Navigator.

Dostępna w rozmiarach 135/80R12, 135/70R13, 145/70R13 i nawet chyba 155/65R13

Navigator obok zimówki "kostki" S-30 to chyba najlepsze opony z Dębicy. Passio odradzam.

Sava podobno nie jest zła, jednak ja nie jeździłem.
_________________
FSM Polski Fiat 126p 650E 1991' Czerwony Rosso F-113
 
 
     
Alfred 126p 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 324
Skąd: LPU
Wysłany: 2013-04-16, 16:40   

Panowie doradźcie
noszę się z zamiarem kupna opon do mojego malucha
oryginalne z 1985 bieżnika mają sporo bieżnika i włoski ale mają spękania na bokach


auto nie będzie dużo jeździło, a jak już będzie to po suchym jedynie
przewiduję przebiegi roczne rzędu 500 km
najbardziej bym chciał D124 ale towar nie do dostania
więc mam 3 typy
pierwsze
drugie
trzecie

co polecacie?
 
     
zolo 


Wiek: 41
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 1320
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2013-04-17, 10:11   

Sparcialych opon nie ma sensu kupowac bo to strach jezdzic. Z kolei z tych co podales odradzam passio
_________________
YouTube
Fiat 126p Biała Padaka
Nowe białe szaleństwo
 
 
     
sr99 
Weteran


Wiek: 39
Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 196
Skąd: PSR
Wysłany: 2013-04-17, 10:39   

Ja jeżdżę na savach w maluchu i są OK, cena też niska. Miałem Savy również w Hondzie i nie było problemów na żadnej nawierzchni także można polecić.
 
     
wilq1902 
ziomy rezerwy


Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 2334
Skąd: Kraków, Nowy Sącz
Wysłany: 2013-04-17, 10:41   

Dokładnie, sparciałych opon nie ma sensu zakładać. Sam będę wymieniał teraz sparciałe na nowe d124. O pozostałych nic nie mogę powiedzieć, bo nie miałem nigdy z nimi styczności ;) Do takiego egzemplarza jak Twój szukałbym nowych d124 Stomil albo Dębica. Ciężko dostać, ale trafiają. To kwestia czasu ;) Bądź cierpliwy, bo szkoda psuć takiego ładnego klasyka zakładając inne opony ;)
_________________
Polski Fiat 126p 650K '84 Polski Fiat 126p 650I '79


http://www.facebook.com/PolskiFiat126pIISeria

https://www.facebook.com/125pMR75/

Polski Fiat 125p MR75

Polski Fiat 125p 1300 1969
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13