Przesunięty przez: Michu 2012-02-21, 22:06 |
Opony |
| Autor |
Wiadomość |
HarrySWP
O!

Wiek: 35 Dołączył: 22 Paź 2010 Posty: 926 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: 2011-03-21, 16:51 Opony
|
|
|
Hej mlodziezy!
Planuje zakup jakichs tlusciutkich felunkow dla mojego Orzeszka a poniewaz, nie posiadam do nich oponek, zakladam tu zacny temacik do Panow znawcow w temacie, gdzyz iz ja ciemny w tych sprawach jestem
Aa tak na powaznie, na co zwrocic uwage przy wyborze i kupnie? Jakie marki tak, a jakie nie - i dlaczego, czy omijac oponki dlugoletnie uzywane, czy nie. Jakie podpuchy czychaja na osoby poszukujace opon, w co wierzyc i o co spytac sie wulkanizatora/sprzedawce.
Dzieki serdeczne za jakies konkret podpowiedzi |
_________________ Auto, podobnie jak kobieta, jest wizytówką prawdziwego mężczyzny, dlatego dbaj o nie najlepiej jak potrafisz... |
|
|
|
 |
Krzysiek.
ziomy rezerwy

Wiek: 34 Dołączył: 22 Cze 2010 Posty: 3465 Skąd: Rzeszów/Jasło
|
Wysłany: 2011-03-21, 18:31
|
|
|
Jeśli chodzi o opony letnie wg. mnie rocznik nie ma aż tak dużego znaczenia.
Jeśli opony nie są popękane, wybulone i nie mają widocznych uszkodzeń to i 10letnie czy starsze mogą się dobrze sprawować. Wiadomo - nie jak nowe.
Ja się zawsze sugerowałem ceną i głębokością bieżnika
Miałem opony 3letnie, 10letnie, niektóre może jeszcze starsze i nie odczuwałem między nimi różnicy.
Noo ale to tylko moja opinia.
Wg. podręcznika to chyba starsze niż 7lat nie mają racji bytu |
_________________ Fiat 126p FL '94 Cult
Fiat 126p FL '87 Rally
Fiat 126p ST '84 Klasyk
Fiat 126p FL '89 SWAP
 |
|
|
|
 |
HarrySWP
O!

Wiek: 35 Dołączył: 22 Paź 2010 Posty: 926 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: 2011-03-21, 18:34
|
|
|
| Krzysiek. napisał/a: |
Ja się zawsze sugerowałem ceną i głębokością bieżnika | a marka, warto brac pod uwage ta kwestie? nie mowie tu o jakichs szalenstwach, bo to tylko maluch do normalnej jazdy, wiec czy warto inwestowac w jakies łoryginalne opony, czy warto wziac tansze i tak z miechem niz wydawac wiecej, "zeby miec"? |
_________________ Auto, podobnie jak kobieta, jest wizytówką prawdziwego mężczyzny, dlatego dbaj o nie najlepiej jak potrafisz... |
|
|
|
 |
Krzysiek.
ziomy rezerwy

Wiek: 34 Dołączył: 22 Cze 2010 Posty: 3465 Skąd: Rzeszów/Jasło
|
Wysłany: 2011-03-21, 18:41
|
|
|
Na dzień dzisiejszy najgorsze opony jakie miałem to Dębica Vivo.
Na mokrym asfalcie mój Maluch latał na nich bokiem jakby miał 100KM
Z chińskimi - nigdy nie miałem do czynienie to nic nie powiem. |
_________________ Fiat 126p FL '94 Cult
Fiat 126p FL '87 Rally
Fiat 126p ST '84 Klasyk
Fiat 126p FL '89 SWAP
 |
|
|
|
 |
malczan22

Wiek: 39 Dołączył: 07 Sty 2010 Posty: 559 Skąd: Żurawica/Przemyśl
|
|
|
|
 |
zolo

Wiek: 41 Dołączył: 18 Mar 2010 Posty: 1320 Skąd: Kraśnik
|
|
|
|
 |
Piotrek1990
Fiat 126p Town '98

Wiek: 36 Dołączył: 06 Cze 2010 Posty: 1520 Skąd: Opole
|
Wysłany: 2011-03-21, 19:06
|
|
|
Dębica Vivo- tych opon dębica nie robi kupę lat, były to fabryczne opony do polonezów od 95r. fajnie się na nich śmigało poldkiem |
|
|
|
 |
Krzysiek.
ziomy rezerwy

Wiek: 34 Dołączył: 22 Cze 2010 Posty: 3465 Skąd: Rzeszów/Jasło
|
Wysłany: 2011-03-21, 19:08
|
|
|
| Matizy je miały fabrycznie. 155/65 |
_________________ Fiat 126p FL '94 Cult
Fiat 126p FL '87 Rally
Fiat 126p ST '84 Klasyk
Fiat 126p FL '89 SWAP
 |
|
|
|
 |
Piotrek1990
Fiat 126p Town '98

Wiek: 36 Dołączył: 06 Cze 2010 Posty: 1520 Skąd: Opole
|
Wysłany: 2011-03-21, 19:11
|
|
|
możliwe ale prawie każdy poldek je miał |
_________________ Budowa silników (weryfikacja części, pomiary, toczenie, szlifowanie, honowanie, obróbka)
Obróbka CNC + wyważenie koła zamachowego
Modyfikacje głowic, tłoków, rozrządu - odelżanie elementów
Rozwierty fabrycznych cylindrów na pojemność 700 cm na nowych tulejach- do sportu
Obróbka skrawaniem CNC
Regeneracja głowic (planowanie, wymiana prowadnic, szlifowanie gniazd, frezowanie gniazd, szlif zaworów, docieranie, obróbka)
 |
|
|
|
 |
Lukasz15
GraćażProwincjonalny

Wiek: 36 Dołączył: 19 Lut 2010 Posty: 493 Skąd: lubelskie
|
Wysłany: 2011-03-21, 21:42
|
|
|
Kup sobie Dębicę D-124 Uważam że nie są drogie, do najgorszych też nie należą. Zimą się nawet dobrze spisują jak na letnie opony |
_________________ Graciarz prowincjonalny |
|
|
|
 |
Groszek
Weteran Proszek

Wiek: 37 Dołączył: 29 Sty 2010 Posty: 535 Skąd: Ciechanów/Warszawa
|
Wysłany: 2011-03-22, 08:28
|
|
|
jak bym miał coś kupi "budżetowego" to polecam Dębicę Navigator.
Dostępna w rozmiarach 135/80R12, 135/70R13, 145/70R13 i nawet chyba 155/65R13
Navigator obok zimówki "kostki" S-30 to chyba najlepsze opony z Dębicy. Passio odradzam.
Sava podobno nie jest zła, jednak ja nie jeździłem. |
_________________ FSM Polski Fiat 126p 650E 1991' Czerwony Rosso F-113
 |
|
|
|
 |
Alfred 126p

Wiek: 39 Dołączył: 30 Wrz 2012 Posty: 324 Skąd: LPU
|
Wysłany: 2013-04-16, 16:40
|
|
|
Panowie doradźcie
noszę się z zamiarem kupna opon do mojego malucha
oryginalne z 1985 bieżnika mają sporo bieżnika i włoski ale mają spękania na bokach
auto nie będzie dużo jeździło, a jak już będzie to po suchym jedynie
przewiduję przebiegi roczne rzędu 500 km
najbardziej bym chciał D124 ale towar nie do dostania
więc mam 3 typy
pierwsze
drugie
trzecie
co polecacie? |
|
|
|
 |
zolo

Wiek: 41 Dołączył: 18 Mar 2010 Posty: 1320 Skąd: Kraśnik
|
|
|
|
 |
sr99
Weteran

Wiek: 39 Dołączył: 15 Gru 2009 Posty: 196 Skąd: PSR
|
Wysłany: 2013-04-17, 10:39
|
|
|
| Ja jeżdżę na savach w maluchu i są OK, cena też niska. Miałem Savy również w Hondzie i nie było problemów na żadnej nawierzchni także można polecić. |
|
|
|
 |
wilq1902
ziomy rezerwy

Dołączył: 21 Cze 2012 Posty: 2334 Skąd: Kraków, Nowy Sącz
|
|
|
|
 |
|
|