.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrolka ciśnienia oleju na wolnych obrotach
Autor Wiadomość
david123lost 


Wiek: 29
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 114
Skąd: Chorzów
  Wysłany: 2017-06-18, 11:43   Kontrolka ciśnienia oleju na wolnych obrotach

Witam, prosze Was o pomoc :/ pacjent to elegant 97, od dłuzszego czasu regularnie słabnął na mocy + zaczelo cieknąć spod głowicy. Wymieniliśmy uszczelke pod głowicą i gumy oslon popychaczy, okazało sie ze głowica jest peknięta. Wymienilismy głowicę, nowe uszczelki itp i silnik chodzi jak zyleta, z tym ze po rozgrzaniu na wolnych obrotach pulsuje kontrolka cisnienia oleju, zaswieca sie rowniez po dodaniu gazu na najwyzsze dla silnika obroty. Wczesniej takiego problemu w ogole nie było.. Wymieniony czujnik - dalej to samo. :/ Coś zrobilismy zle? Wlany był nowy olej równo miesiąc temu (Mobil).

Stawiam flaszkie przy najblizszej okazji jesli ktoś mi pomoze :luj:
 
     
Piter7391 


Wiek: 33
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1040
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-06-18, 11:57   

Oprócz głowicy nic nie było ruszane?
Możesz sprawdzić rurkę doprowadzającą olej do klawiatury, być może przy przykręcaniu klawiatury zagieliście tę rurkę.
 
     
david123lost 


Wiek: 29
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 114
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-06-18, 12:01   

Nic nie było ruszane. Ok, sprawdzę to przy najblizszej okazji ;)
 
     
ignac2004 
Moderator
warsztatowy


Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 2993
Skąd: Tychy
Wysłany: 2017-06-19, 09:53   

W jakim stanie masz panewki korbowe?
Możliwe, że pompa oleju nie domaga. Ciepłego oleju nie może przepompować.
Możliwe też, że masz luz na klawiaturze.

Druga sprawa, to jeśli żygał Ci olejem spod głowicy może oznaczać, że wywalone masz pierścienie.
_________________
Facebook.com/ignacsworkshop



126p 600 '76 vel. Beż
WSS Polsport GK-110 '80 - przyczepka namiotowa
125p 1.5C '83 vel. Marian
126p 650 '88 vel. ZOMO
Niewiadów N126-E '89 vel. Kawalerka
126p 650 '90 vel. Mydelniczka2
Nuova Bravo 1.9JTD 2007 vel.Bravo JA >180km+ :twisted:
 
 
     
david123lost 


Wiek: 29
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 114
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-06-19, 15:00   

Rzygał z dwóch gum oslon popychaczy, jednej praktycznie nie bylo a druga mocno byla zuzyta. Wczesniej takiego objawu nie bylo przed demontażem starej glowicy. Sprawdzę zawory, może rzeczywiście cos spieprzylismy :\
 
     
M.O.S_Racing 

Dołączył: 23 Cze 2015
Posty: 76
Skąd: Mikolów-Bojszowy
Wysłany: 2017-06-22, 09:12   

Jaki olej wlales?
_________________
-------------RACING ENGINE TECHNOLOGY----------
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11