|
Kontrolka ciśnienia oleju na wolnych obrotach |
| Autor |
Wiadomość |
david123lost

Wiek: 29 Dołączył: 18 Sty 2013 Posty: 114 Skąd: Chorzów
|
Wysłany: 2017-06-18, 11:43 Kontrolka ciśnienia oleju na wolnych obrotach
|
|
|
Witam, prosze Was o pomoc pacjent to elegant 97, od dłuzszego czasu regularnie słabnął na mocy + zaczelo cieknąć spod głowicy. Wymieniliśmy uszczelke pod głowicą i gumy oslon popychaczy, okazało sie ze głowica jest peknięta. Wymienilismy głowicę, nowe uszczelki itp i silnik chodzi jak zyleta, z tym ze po rozgrzaniu na wolnych obrotach pulsuje kontrolka cisnienia oleju, zaswieca sie rowniez po dodaniu gazu na najwyzsze dla silnika obroty. Wczesniej takiego problemu w ogole nie było.. Wymieniony czujnik - dalej to samo. Coś zrobilismy zle? Wlany był nowy olej równo miesiąc temu (Mobil).
Stawiam flaszkie przy najblizszej okazji jesli ktoś mi pomoze |
|
|
|
 |
Piter7391

Wiek: 33 Dołączył: 20 Sie 2015 Posty: 1040 Skąd: Radom
|
Wysłany: 2017-06-18, 11:57
|
|
|
Oprócz głowicy nic nie było ruszane?
Możesz sprawdzić rurkę doprowadzającą olej do klawiatury, być może przy przykręcaniu klawiatury zagieliście tę rurkę. |
|
|
|
 |
david123lost

Wiek: 29 Dołączył: 18 Sty 2013 Posty: 114 Skąd: Chorzów
|
Wysłany: 2017-06-18, 12:01
|
|
|
Nic nie było ruszane. Ok, sprawdzę to przy najblizszej okazji |
|
|
|
 |
ignac2004
Moderator warsztatowy

Wiek: 38 Dołączył: 06 Kwi 2012 Posty: 2993 Skąd: Tychy
|
Wysłany: 2017-06-19, 09:53
|
|
|
W jakim stanie masz panewki korbowe?
Możliwe, że pompa oleju nie domaga. Ciepłego oleju nie może przepompować.
Możliwe też, że masz luz na klawiaturze.
Druga sprawa, to jeśli żygał Ci olejem spod głowicy może oznaczać, że wywalone masz pierścienie. |
_________________ Facebook.com/ignacsworkshop
126p 600 '76 vel. Beż
WSS Polsport GK-110 '80 - przyczepka namiotowa
125p 1.5C '83 vel. Marian
126p 650 '88 vel. ZOMO
Niewiadów N126-E '89 vel. Kawalerka
126p 650 '90 vel. Mydelniczka2
Nuova Bravo 1.9JTD 2007 vel.Bravo JA >180km+ |
|
|
|
 |
david123lost

Wiek: 29 Dołączył: 18 Sty 2013 Posty: 114 Skąd: Chorzów
|
Wysłany: 2017-06-19, 15:00
|
|
|
| Rzygał z dwóch gum oslon popychaczy, jednej praktycznie nie bylo a druga mocno byla zuzyta. Wczesniej takiego objawu nie bylo przed demontażem starej glowicy. Sprawdzę zawory, może rzeczywiście cos spieprzylismy :\ |
|
|
|
 |
M.O.S_Racing
Dołączył: 23 Cze 2015 Posty: 76 Skąd: Mikolów-Bojszowy
|
Wysłany: 2017-06-22, 09:12
|
|
|
| Jaki olej wlales? |
_________________ -------------RACING ENGINE TECHNOLOGY---------- |
|
|
|
 |
|
|