.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerywa jakby kończyło się Paliwo
Autor Wiadomość
MajkelMoto 


Wiek: 27
Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 319
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-05-10, 20:12   Przerywa jakby kończyło się Paliwo

Mam problem w elegancie, mianowicie od czasu do czAsu jak jadę zaczyna przerywać, gaznik czyszczony, dysze przedmuchane i pływak ustawiony. Jakoś go wyregulowalem ale jutro dopiero mechanik stary to ogarnie dokładniej. Wcześniej też tak było, zauważyłem że w pogodę deszczowa to się obiawia często ale normalnie też tylko rzadko
 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 32
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 566
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2017-05-10, 20:51   

Pompa paliwa nie leje? Miałem dokładnie taki objaw jak ww. element "się kończył" i lał paliwem na łączeniu. Powyżej 80ciu na 4tym biegu był kangurek ;) Profilaktycznie możesz podstawić, nie zaszkodzi.
_________________
Nie musi być szybko, najważniejsze żeby było niewygodnie.
Był: Z(Ł)OMO `88
Jest:Waldemar Wielki `88, Skoda Favorit `91 Marmolada
 
 
     
MajkelMoto 


Wiek: 27
Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 319
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-05-10, 21:13   

O to jest w sumie pomysł, dzieki
 
     
Dzus 

Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 20
Skąd: Okolice Poznania
Wysłany: 2017-05-10, 21:14   

kable wn wymienione? przebicie przy deszczowej pogodzie bardzo prawdopodobne
 
     
MajkelMoto 


Wiek: 27
Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 319
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-05-10, 21:37   

Kable nowki, tak samo swiece
 
     
MajkelMoto 


Wiek: 27
Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 319
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-05-10, 21:57   

Wiecie może po ile mogę się w sklepie spodziewać pompki paliwa? Bo u siebie w mieście mam ze dwa sklepy z częściami do 126 i jak myślicie ile będzie kosztować kompletna pompka paliwa?
 
     
Rampula 
Weteran


Wiek: 40
Dołączył: 10 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2017-05-10, 22:31   

rok temu płaciłem 35zł za pompke Akor, nie mieli polmo
 
     
MajkelMoto 


Wiek: 27
Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 319
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-05-11, 19:16   

No wiec pompka nowa, dali mi od poloneza ale zmieniłem głowiczke na starą bo króćce były za duze. U mnie membrany były lekko spękane, sprężyna też troche zużyta. Niby jest lepiej ale bede dalej obserwował.
 
     
tomekcvc 
Fiat 126p

Wiek: 36
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 205
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-25, 22:33   

U mnie problem jest podobny, tyle, że przerywa na niskich obrotach, na wysokich jest ok. Gaźnik czyszczony i regulowany kila razy, był nawet podmieniony, świece, zawory, zapłon sprawdzone. Nie mam więcej pomysłow.
 
     
norek 


Wiek: 64
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 659
Skąd: src
Wysłany: 2017-05-26, 10:14   

Wymień pompkę paliwa na nową ,
_________________

 
     
MajkelMoto 


Wiek: 27
Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 319
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-05-29, 08:03   

Ja zmieniłem pompke iii, jakby lepiej ale nie dokonca bo na ssaniu strasznie faluje jak rano odpale. Potem jadę z pół km na ssaniu żeby go rozgrzać a on przerywa strasznie, jak go przegazuje to jakoś zalapie i jest okej ale czasem zgaśnie i muszę odczekać kilka min i wtedy jest okej, co może być nie tak?
 
     
Daniel98 


Wiek: 27
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-04, 22:41   

Właśnie miałem zakładać identyczny temat. Mam to samo w swoim elegancie. Problem znika po około 10 minutach jazdy i występuje głównie na niskich obrotach. Dodam, że w związku z wcześniejszymi "dolegliwościami" wymieniłem praktycznie wszystkie potencjalnie podejrzane elementy takie jak pompa paliwa, cewka zapłonowa, przewody itp.
 
     
MajkelMoto 


Wiek: 27
Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 319
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-06-05, 15:06   

Ja już ogarnąłem ten problem, a wiec podziele sie z wami tym. Mianowicie winny był filtr paliwa który był po pierwsze założony na odwrót od czasu kupna malucha (zapewne jak siadłą nowa pompka zupełnie lepiej tłoczyła paliwo i filtr nie nadążał dalej przepchać paliwa) i był zabrudzony, założyłem nowy filtr i maluszek zaczął w końcu normalnie pracować, dla mnie temat wykorzystany. Pozdrooo!
 
     
kuba2350 

Dołączył: 12 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Ożary
Wysłany: 2017-06-12, 13:21   

Witam

Chciałbym podpiąć się pod ten temat, gdyż mam problem z Maluchem w podobnym tonie. U mnie wszystko zaczęło się od tego, że pewnego razu w czasie jazdy zgasł. Kontynuować jazdę można było tylko na ssaniu i to też bez szału. Koniec końców okazało się, że w baku były z paliwem jakieś dziwne gluty, które zatkały sitko. W międzyczasie celowałem w inne problemy więc sporo rzeczy powymieniałem lub naprawiłem. Teraz wygląda sytuacja tak, że bak został wyczyszczony, została założona pompka paliwa elektryczna do silników gaźnikowych, gaźnik został zregenerowany, zostały wymienione świece i cewka (dwubiegunowa). Zapłon jest na platynkach dlatego też zrobiłem moduł zapłonu na MOSFET-cie. Nie wspomnę o tym, że zapłon i przerwa oraz luzy zaworów zostały ustawione jak w książce. Problem jest taki, że po odpaleniu silnik popracuje 3-4 min na ssaniu i gaśnie, wolne obroty nie wchodzą w grę. Odpala w sumie od razu ale znowu gaśnie a przy dodawaniu gazu na luzie dusi się. Paliwo dopływa na pewno bo pompka elektryczna dobrze tłoczy co widać w filtrze. Zapłon działa tak samo na module jak i na kondensatorze. Czy ktoś miałby pomysł jak to ugryźć? Proszę o podpowiedzi
Pozdrawiam
 
     
MajkelMoto 


Wiek: 27
Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 319
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-06-19, 11:27   

Zmiana tego filtra paliwa pomogla tylko na kilka dni, problem znow wrocil. Znowu filtr paliwa? Dziwne
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11