.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Olej
Autor Wiadomość
Szeryf-mib 


Dołączył: 11 Sie 2016
Posty: 203
Skąd: Pruszcz gdanski
Wysłany: 2017-04-21, 10:24   Olej

Siema jakim olejem mam zalac skrzynie biegow i silnik ? mam eleganta z 2000 roklu przebieg 80 tysiecy co polecacie ?
_________________
Jezdze klasykiem gardze plastikiem
 
     
nanab 

Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 490
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2017-04-21, 13:40   

Skrzynia 80W90, silnik 10W40. Firma-najtańsze, to tylko maluch :)
Ostatnio zmieniony przez nanab 2017-04-21, 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zolwik 


Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 1163
Skąd: Wejherowo/Gdynia
Wysłany: 2017-04-21, 13:53   

nanab napisał/a:
. Firma-najtańsze, to tylko maluch :)

A pozniej płacz ze sie sypie auto.
_________________
Wrzosowy
http://forum.rezerwa126p....c0c3213f#503396
 
     
giannini 
126GPS Replika


Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-21, 13:54   

nanab napisał/a:
Skrzynia 50W90

Taki olej przekładniowy to chyba tylko w NASA :E
 
     
Bonifacy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-21, 14:23   

Skrzynia Hipol MF Orlenu a silnik 15W40 mineralny, producent wiadomo im lepszy tym lepiej, ostatnio zalałem Shella.
 
     
Szeryf-mib 


Dołączył: 11 Sie 2016
Posty: 203
Skąd: Pruszcz gdanski
Wysłany: 2017-04-21, 23:51   

Skrzynia 80W90, silnik 10W40. Firma-najtańsze, to tylko maluch
_________________



JAGBYM CHCIAL NAJTANSZY TO BYM NA FORUM NIE PYTAL JAKI KUPIC

chce najleprzy dla silnika i skrzyni, czyli jak skrzynia hipol ? a silnik shell ? chodzi mi o dobre miodzio dla fiacika
_________________
Jezdze klasykiem gardze plastikiem
 
     
nanab 

Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 490
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2017-04-22, 01:39   

giannini napisał/a:

Taki olej przekładniowy to chyba tylko w NASA

Już poprawiłem.
zolwik napisał/a:

A pozniej płacz ze sie sypie auto.

Czy to będzie najdroższy olej świata czy najtańszy marketowy bez różnicy. Ten silnik ma ponad 60 lat, nie ma wielkich wymagań co do klasy oleju :D
 
     
zolwik 


Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 1163
Skąd: Wejherowo/Gdynia
Wysłany: 2017-04-22, 06:48   

Znowu temat bez końca.....
10w40 czy najtańszy z marketu czy polka wyzej 2x droższy to nie ten sam olej!
Wszystko zależy od kondycji silnika, Szeryf-mib, szacun za podejście bo jak słyszę takie brednie to nie długo beda pisac po co przeplacac olej to olej to zalac ON lub słonecznikowy przecież tez smaruje.
Zalezy jeszcze czy jezdzony w niskich tem ja jezdze tylko latem wiec 15w50 motul .

Ps. Opcja szukaj, temat juz przerabiany nie raz.
_________________
Wrzosowy
http://forum.rezerwa126p....c0c3213f#503396
 
     
Volt 

Wiek: 36
Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 67
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2017-04-22, 10:04   

elf sporti txi 15w40
 
 
     
nanab 

Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 490
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2017-04-22, 15:31   

zolwik napisał/a:
10w40 czy najtańszy z marketu czy polka wyzej 2x droższy to nie ten sam olej!

Zgadzam się. Ale jak już pisałem silnik to zabytek i nawet najtańszy współczesny olej to więcej niż wystarczający. No chyba że ktoś chce płacić 5x więcej żeby silnik zyskał 1% przebiegu przed następnym remontem. Tak samo możesz założyć do kaszla opony z indeksem prędkości 400km/h, bo przecież bedą w pewnym sensie lepsze.
 
     
zolwik 


Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 1163
Skąd: Wejherowo/Gdynia
Wysłany: 2017-04-22, 17:12   

Z wszelkich obserwacji tanie oleje wytwarzaja duzo wiecej nagaru oraz przy wiekszych obciazeniach i temperaturach robi sie rzadki jak woda, po za tym olej to nie tylko smarowanie a także chłodzenie, silnik 126p moze i jest prehistorycznych oraz jego umiejscowienie zarazem chłodzenie trzeba jakos "udoskonalic" wiec dla poprawienia i żywotności wypadałoby zalac cos lepszego.

Kazdy robi jak chce lub go stac.
_________________
Wrzosowy
http://forum.rezerwa126p....c0c3213f#503396
 
     
Szeryf-mib 


Dołączył: 11 Sie 2016
Posty: 203
Skąd: Pruszcz gdanski
Wysłany: 2017-04-22, 18:19   

dzieki zolwik za odpowiedz maluchem zima nie bede jezdzic chodzi glownie o sol na drogach ,Widze ze natym forum ciezko jest usyskac zwykla nie skomplikowana odpowiedz w postaci specyfikacji i marki oleju tylko jakies filozofie wypisywane zawsze sa ach .


czyli do silnika dac 15w50 motul .czy elf sporti txi 15w40

a do skrzyni Skrzynia Hipol MF Orlenu ?

a i dokladnie tak jak zolwik napisal olej wplywa na temperature silnika a w maluchu nie oszukujmy sie chlodzenie jest dosc slabe wiedz chce silnikowi ulzyc dobrym olejem i nagaru tez bym niechcial gromadzic, a i o zadkosci olejow tanszych np:lotos-a to ostatnio rozmawialem w gronie mechanikow wiedz mam troszke rozpoznania .Piszac ten temat na forum poswieconym fiatowi 126p liczylem na konkretna odpowiedz ,
_________________
Jezdze klasykiem gardze plastikiem
 
     
nanab 

Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 490
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2017-04-22, 18:43   

U siebie lałem marketowy 10W40, chyba mobil, venol albo coś takiego. Nigdy nie udało mi się dobić nawet do 100 stopni, czy w upale, w korkach, czy na trasie z gazem w podłodze. Poprzedni właściciel pewnie też nie zalewał niewiadomo czego, a silnik mimo 150 tys nalotu dalej jeździł bezproblemowo.
Jak już ktoś chce koniecznie lać lepszy niż powinien to polecam liqui moly, millers, motul. Lepkości podałem w pierwszym poście.

Szeryf-mib napisał/a:
dzieki zolwik za odpowiedz maluchem zima nie bede jezdzic chodzi glownie o sol na drogach ,Widze ze natym forum ciezko jest usyskac zwykla nie skomplikowana odpowiedz w postaci specyfikacji i marki oleju tylko jakies filozofie wypisywane zawsze sa ach .

Dostałeś prostą odpowiedź w moim pierwszym poście, dokładnie podane parametry, jaką inną "otpowieć" chciałeś "usyskac"?
 
     
Mateusz9510 
EL


Wiek: 27
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 627
Skąd: Bystrzyca Kłodzka
Wysłany: 2017-04-22, 19:03   

Ja polecam lotosa mineralnego, silnik przejechał na tym 180kkm i chodzi 8)
_________________
Mały, ale Wariat
 
     
Majonez 


Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 932
Skąd: Wielkopolska (PCT)
Wysłany: 2017-04-22, 23:49   

Najlepszy olej to olej regularnie wymieniany, stosować się do zalecanej klasy lepkości w instrukcji, marka to już wedle uznania, nie ma większego znaczenia .
Szeryf-mib napisał/a:
w maluchu nie oszukujmy sie chlodzenie jest dosc slabe
To mit i bzdura, ja nie wiem czemu ludzie myślą że chłodzenie powietrzem = brak chłodzenia, ja tam nie widzę różnicy między chłodzeniem powietrzem a cieczą, w obu przypadkach jak układ jest sprawny i drożny to nie sprawia problemów .
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11