|
Olej |
| Autor |
Wiadomość |
Szeryf-mib

Dołączył: 11 Sie 2016 Posty: 203 Skąd: Pruszcz gdanski
|
Wysłany: 2017-04-21, 10:24 Olej
|
|
|
| Siema jakim olejem mam zalac skrzynie biegow i silnik ? mam eleganta z 2000 roklu przebieg 80 tysiecy co polecacie ? |
_________________ Jezdze klasykiem gardze plastikiem
 |
|
|
|
 |
nanab
Dołączył: 22 Gru 2015 Posty: 490 Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: 2017-04-21, 13:40
|
|
|
Skrzynia 80W90, silnik 10W40. Firma-najtańsze, to tylko maluch |
| Ostatnio zmieniony przez nanab 2017-04-21, 23:13, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
 |
zolwik

Dołączył: 05 Sie 2015 Posty: 1163 Skąd: Wejherowo/Gdynia
|
|
|
|
 |
giannini
126GPS Replika

Dołączył: 22 Sty 2015 Posty: 215 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: 2017-04-21, 13:54
|
|
|
| nanab napisał/a: | | Skrzynia 50W90 |
Taki olej przekładniowy to chyba tylko w NASA |
|
|
|
 |
Bonifacy [Usunięty]
|
Wysłany: 2017-04-21, 14:23
|
|
|
| Skrzynia Hipol MF Orlenu a silnik 15W40 mineralny, producent wiadomo im lepszy tym lepiej, ostatnio zalałem Shella. |
|
|
|
 |
Szeryf-mib

Dołączył: 11 Sie 2016 Posty: 203 Skąd: Pruszcz gdanski
|
Wysłany: 2017-04-21, 23:51
|
|
|
Skrzynia 80W90, silnik 10W40. Firma-najtańsze, to tylko maluch
_________________
JAGBYM CHCIAL NAJTANSZY TO BYM NA FORUM NIE PYTAL JAKI KUPIC
chce najleprzy dla silnika i skrzyni, czyli jak skrzynia hipol ? a silnik shell ? chodzi mi o dobre miodzio dla fiacika |
_________________ Jezdze klasykiem gardze plastikiem
 |
|
|
|
 |
nanab
Dołączył: 22 Gru 2015 Posty: 490 Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: 2017-04-22, 01:39
|
|
|
| giannini napisał/a: |
Taki olej przekładniowy to chyba tylko w NASA |
Już poprawiłem.
| zolwik napisał/a: |
A pozniej płacz ze sie sypie auto. |
Czy to będzie najdroższy olej świata czy najtańszy marketowy bez różnicy. Ten silnik ma ponad 60 lat, nie ma wielkich wymagań co do klasy oleju |
|
|
|
 |
zolwik

Dołączył: 05 Sie 2015 Posty: 1163 Skąd: Wejherowo/Gdynia
|
Wysłany: 2017-04-22, 06:48
|
|
|
Znowu temat bez końca.....
10w40 czy najtańszy z marketu czy polka wyzej 2x droższy to nie ten sam olej!
Wszystko zależy od kondycji silnika, Szeryf-mib, szacun za podejście bo jak słyszę takie brednie to nie długo beda pisac po co przeplacac olej to olej to zalac ON lub słonecznikowy przecież tez smaruje.
Zalezy jeszcze czy jezdzony w niskich tem ja jezdze tylko latem wiec 15w50 motul .
Ps. Opcja szukaj, temat juz przerabiany nie raz. |
_________________ Wrzosowy
http://forum.rezerwa126p....c0c3213f#503396 |
|
|
|
 |
Volt
Wiek: 36 Dołączył: 19 Cze 2016 Posty: 67 Skąd: Bolesławiec
|
Wysłany: 2017-04-22, 10:04
|
|
|
| elf sporti txi 15w40 |
|
|
|
 |
nanab
Dołączył: 22 Gru 2015 Posty: 490 Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: 2017-04-22, 15:31
|
|
|
| zolwik napisał/a: | | 10w40 czy najtańszy z marketu czy polka wyzej 2x droższy to nie ten sam olej! |
Zgadzam się. Ale jak już pisałem silnik to zabytek i nawet najtańszy współczesny olej to więcej niż wystarczający. No chyba że ktoś chce płacić 5x więcej żeby silnik zyskał 1% przebiegu przed następnym remontem. Tak samo możesz założyć do kaszla opony z indeksem prędkości 400km/h, bo przecież bedą w pewnym sensie lepsze. |
|
|
|
 |
zolwik

Dołączył: 05 Sie 2015 Posty: 1163 Skąd: Wejherowo/Gdynia
|
Wysłany: 2017-04-22, 17:12
|
|
|
Z wszelkich obserwacji tanie oleje wytwarzaja duzo wiecej nagaru oraz przy wiekszych obciazeniach i temperaturach robi sie rzadki jak woda, po za tym olej to nie tylko smarowanie a także chłodzenie, silnik 126p moze i jest prehistorycznych oraz jego umiejscowienie zarazem chłodzenie trzeba jakos "udoskonalic" wiec dla poprawienia i żywotności wypadałoby zalac cos lepszego.
Kazdy robi jak chce lub go stac. |
_________________ Wrzosowy
http://forum.rezerwa126p....c0c3213f#503396 |
|
|
|
 |
Szeryf-mib

Dołączył: 11 Sie 2016 Posty: 203 Skąd: Pruszcz gdanski
|
Wysłany: 2017-04-22, 18:19
|
|
|
dzieki zolwik za odpowiedz maluchem zima nie bede jezdzic chodzi glownie o sol na drogach ,Widze ze natym forum ciezko jest usyskac zwykla nie skomplikowana odpowiedz w postaci specyfikacji i marki oleju tylko jakies filozofie wypisywane zawsze sa ach .
czyli do silnika dac 15w50 motul .czy elf sporti txi 15w40
a do skrzyni Skrzynia Hipol MF Orlenu ?
a i dokladnie tak jak zolwik napisal olej wplywa na temperature silnika a w maluchu nie oszukujmy sie chlodzenie jest dosc slabe wiedz chce silnikowi ulzyc dobrym olejem i nagaru tez bym niechcial gromadzic, a i o zadkosci olejow tanszych np:lotos-a to ostatnio rozmawialem w gronie mechanikow wiedz mam troszke rozpoznania .Piszac ten temat na forum poswieconym fiatowi 126p liczylem na konkretna odpowiedz , |
_________________ Jezdze klasykiem gardze plastikiem
 |
|
|
|
 |
nanab
Dołączył: 22 Gru 2015 Posty: 490 Skąd: Bydgoszcz
|
Wysłany: 2017-04-22, 18:43
|
|
|
U siebie lałem marketowy 10W40, chyba mobil, venol albo coś takiego. Nigdy nie udało mi się dobić nawet do 100 stopni, czy w upale, w korkach, czy na trasie z gazem w podłodze. Poprzedni właściciel pewnie też nie zalewał niewiadomo czego, a silnik mimo 150 tys nalotu dalej jeździł bezproblemowo.
Jak już ktoś chce koniecznie lać lepszy niż powinien to polecam liqui moly, millers, motul. Lepkości podałem w pierwszym poście.
| Szeryf-mib napisał/a: | | dzieki zolwik za odpowiedz maluchem zima nie bede jezdzic chodzi glownie o sol na drogach ,Widze ze natym forum ciezko jest usyskac zwykla nie skomplikowana odpowiedz w postaci specyfikacji i marki oleju tylko jakies filozofie wypisywane zawsze sa ach . |
Dostałeś prostą odpowiedź w moim pierwszym poście, dokładnie podane parametry, jaką inną "otpowieć" chciałeś "usyskac"? |
|
|
|
 |
Mateusz9510
EL

Wiek: 27 Dołączył: 17 Lis 2012 Posty: 627 Skąd: Bystrzyca Kłodzka
|
Wysłany: 2017-04-22, 19:03
|
|
|
Ja polecam lotosa mineralnego, silnik przejechał na tym 180kkm i chodzi |
_________________ Mały, ale Wariat |
|
|
|
 |
Majonez

Wiek: 32 Dołączył: 26 Lip 2014 Posty: 932 Skąd: Wielkopolska (PCT)
|
Wysłany: 2017-04-22, 23:49
|
|
|
Najlepszy olej to olej regularnie wymieniany, stosować się do zalecanej klasy lepkości w instrukcji, marka to już wedle uznania, nie ma większego znaczenia . | Szeryf-mib napisał/a: | | w maluchu nie oszukujmy sie chlodzenie jest dosc slabe | To mit i bzdura, ja nie wiem czemu ludzie myślą że chłodzenie powietrzem = brak chłodzenia, ja tam nie widzę różnicy między chłodzeniem powietrzem a cieczą, w obu przypadkach jak układ jest sprawny i drożny to nie sprawia problemów . |
_________________
 |
|
|
|
 |
|
|