|
Alternator z cc700 do bisa |
| Autor |
Wiadomość |
Playzer

Wiek: 32 Dołączył: 11 Lis 2009 Posty: 252 Skąd: Otwock
|
Wysłany: 2013-10-22, 20:11 Alternator z cc700 do bisa
|
|
|
Jak wiadomo teoretycznie temat wszystkim powszechnie znany, a jak to ma się w praktyce?
Alternator pasuje p&p czy trzeba coś rzeźbić? Ma ktoś taką wydumke u siebie, może się pochwalić? |
|
|
|
 |
Krzysztof0430

Wiek: 31 Dołączył: 10 Paź 2010 Posty: 1487 Skąd: Mizerów [SPS]
|
Wysłany: 2013-10-22, 21:31
|
|
|
| Altek jest P&P. Jedyny skutek uboczny u mnie to trochę przesunięty osiowo pasek klinowy. Trochę kilometrów zrobił z przesuniętym paskiem i nic się nie stało złego z paskiem klinowym. |
_________________
 |
|
|
|
 |
Playzer

Wiek: 32 Dołączył: 11 Lis 2009 Posty: 252 Skąd: Otwock
|
Wysłany: 2013-10-22, 21:43
|
|
|
Dzięki wielkie Pasek się nie pali, szarpie? |
|
|
|
 |
bombel126
Wiek: 36 Dołączył: 30 Sty 2010 Posty: 336 Skąd: Wejherowo
|
Wysłany: 2013-10-22, 23:14
|
|
|
hmmm a nie trzeba przypadkiem wymienic wiatraka altka? przeciez silnik cienkiego kreci sie w druga strone niz bisowski |
|
|
|
 |
Krzysztof0430

Wiek: 31 Dołączył: 10 Paź 2010 Posty: 1487 Skąd: Mizerów [SPS]
|
Wysłany: 2013-10-23, 01:36
|
|
|
| bombel126, a widziałeś wiatrak alternatora BISowskiego produkcji Magneti Marelli i altka od CC700? Kierunek zagięcia łopatek wiatraka jest ten sam w obydwóch przypadkach. |
_________________
 |
|
|
|
 |
bombel126
Wiek: 36 Dołączył: 30 Sty 2010 Posty: 336 Skąd: Wejherowo
|
Wysłany: 2013-10-23, 02:48
|
|
|
| widzialem i wlasnie maja odwrotne lopaty z tego co pamietam, z reszta musza miec skoro kreca sie w przeciwne strony. |
|
|
|
 |
Krzysztof0430

Wiek: 31 Dołączył: 10 Paź 2010 Posty: 1487 Skąd: Mizerów [SPS]
|
Wysłany: 2013-10-23, 14:40
|
|
|
bombel126, zwracam honor. Łopatki wentylatora są obrócone w drugą stronę. Ale i tak nie zmienia to faktu że alternator działa poprawnie.
Się tak zastanawiam czy alternator z CC700 nie posiada większego prądu ładowania z powodu że koło pasowe w CC700 posiada większą średnicę niż koło pasowe wału z BISa. |
_________________
 |
|
|
|
 |
fifi
Weteran PF 126 BIS 704

Wiek: 41 Dołączył: 09 Sty 2010 Posty: 42 Skąd: Toruń
|
|
|
|
 |
zawodnik
Dołączył: 30 Maj 2013 Posty: 30 Skąd: Skierniewice
|
Wysłany: 2015-06-17, 10:14
|
|
|
| pytanie jak zdjąć łożysko z wirnika alternatora w bisie? bo tam jest komutator |
|
|
|
 |
Krzysztof0430

Wiek: 31 Dołączył: 10 Paź 2010 Posty: 1487 Skąd: Mizerów [SPS]
|
Wysłany: 2015-06-17, 17:38
|
|
|
| zawodnik, jakiego producenta masz alternator? Bo nie wiem czy demontaż łożysk w Zelmocie i Magnetii Marelli wygląda tak samo. |
_________________
 |
|
|
|
 |
zawodnik
Dołączył: 30 Maj 2013 Posty: 30 Skąd: Skierniewice
|
Wysłany: 2015-06-18, 08:25
|
|
|
| szczerze to nie pamietam a teraz nie sprawdzę łożysko jest między elementem gdzie pracują szczotki a wirnikiem |
|
|
|
 |
zawodnik
Dołączył: 30 Maj 2013 Posty: 30 Skąd: Skierniewice
|
Wysłany: 2015-06-24, 08:54
|
|
|
taki mam wirnik
foto |
|
|
|
 |
|
|