.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Alternator z cc700 do bisa
Autor Wiadomość
Playzer 


Wiek: 32
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 252
Skąd: Otwock
Wysłany: 2013-10-22, 20:11   Alternator z cc700 do bisa

Jak wiadomo teoretycznie temat wszystkim powszechnie znany, a jak to ma się w praktyce?

Alternator pasuje p&p czy trzeba coś rzeźbić? Ma ktoś taką wydumke u siebie, może się pochwalić? ;)
 
     
Krzysztof0430 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1487
Skąd: Mizerów [SPS]
Wysłany: 2013-10-22, 21:31   

Altek jest P&P. Jedyny skutek uboczny u mnie to trochę przesunięty osiowo pasek klinowy. Trochę kilometrów zrobił z przesuniętym paskiem i nic się nie stało złego z paskiem klinowym.
_________________
 
 
     
Playzer 


Wiek: 32
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 252
Skąd: Otwock
Wysłany: 2013-10-22, 21:43   

Dzięki wielkie :) Pasek się nie pali, szarpie?
 
     
bombel126 

Wiek: 36
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 336
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2013-10-22, 23:14   

hmmm a nie trzeba przypadkiem wymienic wiatraka altka? przeciez silnik cienkiego kreci sie w druga strone niz bisowski :P
 
     
Krzysztof0430 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1487
Skąd: Mizerów [SPS]
Wysłany: 2013-10-23, 01:36   

bombel126, a widziałeś wiatrak alternatora BISowskiego produkcji Magneti Marelli i altka od CC700? Kierunek zagięcia łopatek wiatraka jest ten sam w obydwóch przypadkach.
_________________
 
 
     
bombel126 

Wiek: 36
Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 336
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2013-10-23, 02:48   

widzialem i wlasnie maja odwrotne lopaty z tego co pamietam, z reszta musza miec skoro kreca sie w przeciwne strony.
 
     
Krzysztof0430 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1487
Skąd: Mizerów [SPS]
Wysłany: 2013-10-23, 14:40   

bombel126, zwracam honor. Łopatki wentylatora są obrócone w drugą stronę. Ale i tak nie zmienia to faktu że alternator działa poprawnie.

Się tak zastanawiam czy alternator z CC700 nie posiada większego prądu ładowania z powodu że koło pasowe w CC700 posiada większą średnicę niż koło pasowe wału z BISa.
_________________
 
 
     
fifi 
Weteran
PF 126 BIS 704


Wiek: 41
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 42
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-03-29, 20:49   

http://mfk126p.nazwa.pl/dzial.php?id=89955 ;)
_________________
126 BIS
 
 
     
zawodnik 

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 30
Skąd: Skierniewice
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-06-17, 10:14   

pytanie jak zdjąć łożysko z wirnika alternatora w bisie? bo tam jest komutator
 
     
Krzysztof0430 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1487
Skąd: Mizerów [SPS]
Wysłany: 2015-06-17, 17:38   

zawodnik, jakiego producenta masz alternator? Bo nie wiem czy demontaż łożysk w Zelmocie i Magnetii Marelli wygląda tak samo.
_________________
 
 
     
zawodnik 

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 30
Skąd: Skierniewice
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-06-18, 08:25   

szczerze to nie pamietam a teraz nie sprawdzę łożysko jest między elementem gdzie pracują szczotki a wirnikiem
 
     
zawodnik 

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 30
Skąd: Skierniewice
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-06-24, 08:54   

taki mam wirnik
foto
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15