|
Regeneracja poduszek skrzyni |
| Autor |
Wiadomość |
ramzes92
Dołączył: 17 Cze 2014 Posty: 259 Skąd: Lubliniec
|
Wysłany: 2015-04-11, 10:06 Regeneracja poduszek skrzyni
|
|
|
Witam.
Kupiłem w ciemno poduszki z bisa razem z całą kołyską za grosze (10zł)
Jedna z nich ledwo się trzyma, druga jest kompletnie rozwulkanizowana.
Myślałem o zastąpieniu gumy poliuretanem, ale obawiam się, że będzie to wtedy zbyt sztywne zawieszenie. Znane są Wam lepsze sposoby na uratowanie tego paścia?
Zdjęcia przedstawiające stan poduszek zamieszczę po południu.
Pozdrawiam
JK |
|
|
|
 |
ATi
Moderator Bis 714

Wiek: 31 Dołączył: 03 Maj 2011 Posty: 1672 Skąd: Żory
|
Wysłany: 2015-04-11, 10:55
|
|
|
ramzes92, zalej klejem poliuretanowym do szyb. Stary, dobry i sprawdzony sposób na poduchy. |
|
|
|
 |
ramzes92
Dołączył: 17 Cze 2014 Posty: 259 Skąd: Lubliniec
|
Wysłany: 2015-04-11, 11:51
|
|
|
myślałem o dorobieniu wkładu na zamówienie, ale to też dobry pomysł
czy twardość takich poduszek potem jest porównywalna? |
_________________
 |
|
|
|
 |
ATi
Moderator Bis 714

Wiek: 31 Dołączył: 03 Maj 2011 Posty: 1672 Skąd: Żory
|
Wysłany: 2015-04-11, 12:03
|
|
|
ramzes92, są twardsze, ale zawsze można nawiercić kilka otworów w celu "zmiękczenia" poduchy. |
|
|
|
 |
ramzes92
Dołączył: 17 Cze 2014 Posty: 259 Skąd: Lubliniec
|
Wysłany: 2015-04-11, 22:12
|
|
|
Znalazłem jakieś dane, nie wiem czy dobre, ale w skali Shore'a ten klej ma bardzo dobre parametry w kwestii elastyczności.
W poniedziałek spróbuję w gliwicach kupić ten klej.
ATi, a wypełniasz te poduszki razem z oryginalnym wkładem, czy tylko tulejka i klej dookoła? |
|
|
|
 |
ATi
Moderator Bis 714

Wiek: 31 Dołączył: 03 Maj 2011 Posty: 1672 Skąd: Żory
|
Wysłany: 2015-04-11, 22:21
|
|
|
ramzes92, ja swoje poduchy zalałem praktycznie nowe w celu usztywnienia. Możesz zostawić gumę i tylko wypełnić pustki, chyba że masz w kiepskim stanie to lepiej zrobić tak jak w linku poniżej. Oczywiście przed wypełnieniem odtłuszczyć całość, ja dodatkowo zmatowiłem papierem ściernym.
http://www.racingforum.pl...=320&p=1133497& |
|
|
|
 |
ramzes92
Dołączył: 17 Cze 2014 Posty: 259 Skąd: Lubliniec
|
Wysłany: 2015-04-11, 22:51
|
|
|
No to w poniedziałek będzie zabawa
Wygrzewałeś to potem jakoś? |
_________________
 |
|
|
|
 |
ATi
Moderator Bis 714

Wiek: 31 Dołączył: 03 Maj 2011 Posty: 1672 Skąd: Żory
|
Wysłany: 2015-04-11, 22:59
|
|
|
ramzes92, dwa dni na słońce wystawiałem, a i tak leżały jeszcze parę tygodni. |
|
|
|
 |
ramzes92
Dołączył: 17 Cze 2014 Posty: 259 Skąd: Lubliniec
|
Wysłany: 2015-04-11, 23:03
|
|
|
No to wiem już wszystko, dzięki za info |
_________________
 |
|
|
|
 |
ATi
Moderator Bis 714

Wiek: 31 Dołączył: 03 Maj 2011 Posty: 1672 Skąd: Żory
|
Wysłany: 2015-04-11, 23:06
|
|
|
ramzes92, spoko. Ogólnie to wypełnij całe poduchy, a jak będą za twarde to zawsze można nawiercić otwory. |
|
|
|
 |
ramzes92
Dołączył: 17 Cze 2014 Posty: 259 Skąd: Lubliniec
|
Wysłany: 2015-04-12, 08:35
|
|
|
W moim przypadku nawet lite stalowe nie byłyby za miękkie, mam pewien szatański pomysł do sprawdzenia |
_________________
 |
|
|
|
 |
Krzysztof0430

Wiek: 31 Dołączył: 10 Paź 2010 Posty: 1487 Skąd: Mizerów [SPS]
|
Wysłany: 2015-04-13, 18:33
|
|
|
| Firma Lorens Family z Warszawy się zajmuje regeneracją różnych tulei i różnej maści poduszek. |
_________________
 |
|
|
|
 |
ramzes92
Dołączył: 17 Cze 2014 Posty: 259 Skąd: Lubliniec
|
Wysłany: 2015-04-13, 22:58
|
|
|
już podziałałem dzisiaj z klejem do szyb, zapowiada się obiecująco |
_________________
 |
|
|
|
 |
.Adam
Wiek: 35 Dołączył: 01 Mar 2015 Posty: 52 Skąd: Jasło
|
Wysłany: 2015-04-14, 18:54
|
|
|
Wrzuć foto jak to wyszło.
Opowiedz coś jak to zrobiłeś i czy zdaje egzamin. |
|
|
|
 |
ramzes92
Dołączył: 17 Cze 2014 Posty: 259 Skąd: Lubliniec
|
Wysłany: 2015-04-14, 22:16
|
|
|
Niestety do poduszek obecnie mam prawie 40km, więc efekty przedstawię dopiero za 2 tygodnie.
Wydłubałem tulejkę z gumy, samą gumę też wydłubałem do zera. Co nie chciało zejść traktowałem głowicą ścierną aż było widać stal. Potem zmatowiłem wszystko papierem 200, zrobiłem sobie przymiar, żeby ładnie wycentrować tuleje i całość obficie zalałem tym klejem. |
_________________
 |
|
|
|
 |
|
|