.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Regeneracja poduszek skrzyni
Autor Wiadomość
ramzes92 

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 259
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2015-04-11, 10:06   Regeneracja poduszek skrzyni

Witam.

Kupiłem w ciemno poduszki z bisa razem z całą kołyską za grosze (10zł)
Jedna z nich ledwo się trzyma, druga jest kompletnie rozwulkanizowana.
Myślałem o zastąpieniu gumy poliuretanem, ale obawiam się, że będzie to wtedy zbyt sztywne zawieszenie. Znane są Wam lepsze sposoby na uratowanie tego paścia?
Zdjęcia przedstawiające stan poduszek zamieszczę po południu.

Pozdrawiam
JK
 
 
     
ATi 
Moderator
Bis 714


Wiek: 31
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1672
Skąd: Żory
Wysłany: 2015-04-11, 10:55   

ramzes92, zalej klejem poliuretanowym do szyb. Stary, dobry i sprawdzony sposób na poduchy. ;)
 
     
ramzes92 

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 259
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2015-04-11, 11:51   

myślałem o dorobieniu wkładu na zamówienie, ale to też dobry pomysł

czy twardość takich poduszek potem jest porównywalna?
_________________
 
 
     
ATi 
Moderator
Bis 714


Wiek: 31
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1672
Skąd: Żory
Wysłany: 2015-04-11, 12:03   

ramzes92, są twardsze, ale zawsze można nawiercić kilka otworów w celu "zmiękczenia" poduchy. ;)
 
     
ramzes92 

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 259
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2015-04-11, 22:12   

Znalazłem jakieś dane, nie wiem czy dobre, ale w skali Shore'a ten klej ma bardzo dobre parametry w kwestii elastyczności.

W poniedziałek spróbuję w gliwicach kupić ten klej.

ATi, a wypełniasz te poduszki razem z oryginalnym wkładem, czy tylko tulejka i klej dookoła?
 
 
     
ATi 
Moderator
Bis 714


Wiek: 31
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1672
Skąd: Żory
Wysłany: 2015-04-11, 22:21   

ramzes92, ja swoje poduchy zalałem praktycznie nowe w celu usztywnienia. Możesz zostawić gumę i tylko wypełnić pustki, chyba że masz w kiepskim stanie to lepiej zrobić tak jak w linku poniżej. Oczywiście przed wypełnieniem odtłuszczyć całość, ja dodatkowo zmatowiłem papierem ściernym.

http://www.racingforum.pl...=320&p=1133497&
 
     
ramzes92 

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 259
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2015-04-11, 22:51   

No to w poniedziałek będzie zabawa :)
Wygrzewałeś to potem jakoś?
_________________
 
 
     
ATi 
Moderator
Bis 714


Wiek: 31
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1672
Skąd: Żory
Wysłany: 2015-04-11, 22:59   

ramzes92, dwa dni na słońce wystawiałem, a i tak leżały jeszcze parę tygodni. ;)
 
     
ramzes92 

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 259
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2015-04-11, 23:03   

No to wiem już wszystko, dzięki za info ;)
_________________
 
 
     
ATi 
Moderator
Bis 714


Wiek: 31
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1672
Skąd: Żory
Wysłany: 2015-04-11, 23:06   

ramzes92, spoko. Ogólnie to wypełnij całe poduchy, a jak będą za twarde to zawsze można nawiercić otwory. ;)
 
     
ramzes92 

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 259
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2015-04-12, 08:35   

W moim przypadku nawet lite stalowe nie byłyby za miękkie, mam pewien szatański pomysł do sprawdzenia :D
_________________
 
 
     
Krzysztof0430 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1487
Skąd: Mizerów [SPS]
Wysłany: 2015-04-13, 18:33   

Firma Lorens Family z Warszawy się zajmuje regeneracją różnych tulei i różnej maści poduszek.
_________________
 
 
     
ramzes92 

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 259
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2015-04-13, 22:58   

już podziałałem dzisiaj z klejem do szyb, zapowiada się obiecująco ;)
_________________
 
 
     
.Adam 

Wiek: 35
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 52
Skąd: Jasło
Wysłany: 2015-04-14, 18:54   

Wrzuć foto jak to wyszło.
Opowiedz coś jak to zrobiłeś i czy zdaje egzamin.
 
     
ramzes92 

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 259
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2015-04-14, 22:16   

Niestety do poduszek obecnie mam prawie 40km, więc efekty przedstawię dopiero za 2 tygodnie.
Wydłubałem tulejkę z gumy, samą gumę też wydłubałem do zera. Co nie chciało zejść traktowałem głowicą ścierną aż było widać stal. Potem zmatowiłem wszystko papierem 200, zrobiłem sobie przymiar, żeby ładnie wycentrować tuleje i całość obficie zalałem tym klejem.
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16