.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
dobór opon
Autor Wiadomość
matys782 
El 99r


Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 796
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-06-26, 22:44   dobór opon

chce zacząc szukac opon do swoich mahle ale nie moge się zdecydowac jaki warianty wybrać mysle o:
-Na początku chciałem przód 145/60 tył 165/55 ale opone 145/60 trudno znaleść
-4 x 165/55
-przód 135/70 tył 165/55
-4 x 135/70
pomocy bo sam nie wiem na co się zdecydować żeby to sensownie wyglądało i jeździło...
 
     
Mateusz23maw 
Ziomy rezerwy


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 3102
Skąd: Zamość [LZ 10846]
Wysłany: 2014-06-26, 22:57   

4x135/70 Tylko przy naciąganiu ich na felge jedz do kogos ogarniętego a nie pierwszego lepszego ździcha ;)
_________________
 
 
     
matys782 
El 99r


Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 796
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-06-26, 23:03   

a dlaczego ogarniętego, tzn robił bym to sam w pracy tyle ze sie dopiero uczę operować sprzętem do opon więc możesz rozwinąc swoja wypowiedz :) ogólnie wygląda to ciekawie? ten wariant rozważałem jako ostatni :P
 
     
Mateusz23maw 
Ziomy rezerwy


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 3102
Skąd: Zamość [LZ 10846]
Wysłany: 2014-06-26, 23:08   

Zobacz sobie moje zdjęcia. Włącz sobie na yt filmik jak naciągają wąskie opony na szerokie felgi to zobaczysz i zrozumiesz że inaczej to wygląda niż zakładanie wzykłych opon.
_________________
 
 
     
Magic 
ee..


Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 219
Skąd: zelów
Wysłany: 2014-06-26, 23:56   

4 x 135/70

Jeśli auto dość "seryjnie" wygląda ;)

Nie ma nic specjalnie trudnego w zakładaniu takich opon. Wystarczy inflator do opon i po problemie ;)
 
 
     
Adaśko 
ziomy rezerwy
FL wanna be ST


Wiek: 31
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 291
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 2014-06-27, 00:05   

Ja swoje 135/70 naciągnąłem na ATSy na praktykach, bez żadnych magików, inflatorow i podobnych :P
_________________
To nie drut, to wyjście z sytuacji!
 
     
zolo 


Wiek: 41
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 1320
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2014-06-27, 10:06   

A jaki rozmiat felgi?
_________________
YouTube
Fiat 126p Biała Padaka
Nowe białe szaleństwo
 
 
     
Szymek8 


Wiek: 28
Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 328
Skąd: WWL
Wysłany: 2014-06-27, 10:43   

zolo, BBS Mahle 13" 6j.
matys782, ja również jestem za 135/70. Tutaj masz podgląd na Bisie Arona, jak wygląda taka oponka naciągnięta na Mahle: http://www.iv.pl/viewer.p...40258834168.jpg
:)
 
     
matys782 
El 99r


Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 796
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-06-27, 11:50   

auto moża powiedzieć żę seria po za gleba i aktualnie szeroka stalą, ok to kupuje te 135/70 :)
 
     
matys782 
El 99r


Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 796
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-06-30, 10:05   

panowie a opony 145/70 podejdą?
 
     
Mateusz23maw 
Ziomy rezerwy


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 3102
Skąd: Zamość [LZ 10846]
Wysłany: 2014-06-30, 13:29   

Mi się wydaje ze są za bardzo baloniaste. Mi takie na 5,5j obcierają o błotnik. Co do naciągania z inflatorem to zaden problem ale jeśli za dmuchnięcie jednej oponki krzycza chyba kolo 20zł przynajmniej u mnie to tak średnio opłacalne. Metoda z dętką rowerową też jest dobra :D
_________________
 
 
     
matys782 
El 99r


Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 796
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-06-30, 21:04   

z dętka rowerowa coś więcej? kurcze bo nie mogę znaleśc 135/70 ;/
 
     
Szymek8 


Wiek: 28
Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 328
Skąd: WWL
Wysłany: 2014-06-30, 21:31   

U mnie 145/70 również obcierało przy maksymalnym skręcie.
To ogłoszenie przeglądałeś? http://olx.pl/oferta/opon...html#e7cbbac95a
 
     
matys782 
El 99r


Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 796
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-06-30, 21:43   

szukam czegos tańszego żeby przejeździły do września bo mam teraz mniej kasy... będzie to wyglądać jak dam na przód 135/70 a tył 145/70?
 
     
Mateusz23maw 
Ziomy rezerwy


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 3102
Skąd: Zamość [LZ 10846]
Wysłany: 2014-06-30, 21:56   

W skrócie chodzi o to ze gdy opona siedzi na feldze i próbujesz pompować to miejsca w którym ucieka powietrze obwijasz napompowana detka rowerowa zeby bylo szczelnie.
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16