|
dobór opon |
| Autor |
Wiadomość |
matys782
El 99r

Dołączył: 05 Maj 2013 Posty: 796 Skąd: Wielkopolska
|
Wysłany: 2014-06-26, 22:44 dobór opon
|
|
|
chce zacząc szukac opon do swoich mahle ale nie moge się zdecydowac jaki warianty wybrać mysle o:
-Na początku chciałem przód 145/60 tył 165/55 ale opone 145/60 trudno znaleść
-4 x 165/55
-przód 135/70 tył 165/55
-4 x 135/70
pomocy bo sam nie wiem na co się zdecydować żeby to sensownie wyglądało i jeździło... |
|
|
|
 |
Mateusz23maw
Ziomy rezerwy

Wiek: 35 Dołączył: 27 Gru 2009 Posty: 3102 Skąd: Zamość [LZ 10846]
|
Wysłany: 2014-06-26, 22:57
|
|
|
4x135/70 Tylko przy naciąganiu ich na felge jedz do kogos ogarniętego a nie pierwszego lepszego ździcha |
_________________
 |
|
|
|
 |
matys782
El 99r

Dołączył: 05 Maj 2013 Posty: 796 Skąd: Wielkopolska
|
Wysłany: 2014-06-26, 23:03
|
|
|
a dlaczego ogarniętego, tzn robił bym to sam w pracy tyle ze sie dopiero uczę operować sprzętem do opon więc możesz rozwinąc swoja wypowiedz ogólnie wygląda to ciekawie? ten wariant rozważałem jako ostatni |
|
|
|
 |
Mateusz23maw
Ziomy rezerwy

Wiek: 35 Dołączył: 27 Gru 2009 Posty: 3102 Skąd: Zamość [LZ 10846]
|
Wysłany: 2014-06-26, 23:08
|
|
|
| Zobacz sobie moje zdjęcia. Włącz sobie na yt filmik jak naciągają wąskie opony na szerokie felgi to zobaczysz i zrozumiesz że inaczej to wygląda niż zakładanie wzykłych opon. |
_________________
 |
|
|
|
 |
Magic
ee..

Wiek: 33 Dołączył: 29 Kwi 2012 Posty: 219 Skąd: zelów
|
Wysłany: 2014-06-26, 23:56
|
|
|
4 x 135/70
Jeśli auto dość "seryjnie" wygląda
Nie ma nic specjalnie trudnego w zakładaniu takich opon. Wystarczy inflator do opon i po problemie |
|
|
|
 |
Adaśko
ziomy rezerwy FL wanna be ST

Wiek: 31 Dołączył: 05 Mar 2013 Posty: 291 Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
|
Wysłany: 2014-06-27, 00:05
|
|
|
Ja swoje 135/70 naciągnąłem na ATSy na praktykach, bez żadnych magików, inflatorow i podobnych |
_________________ To nie drut, to wyjście z sytuacji! |
|
|
|
 |
zolo

Wiek: 41 Dołączył: 18 Mar 2010 Posty: 1320 Skąd: Kraśnik
|
|
|
|
 |
Szymek8

Wiek: 28 Dołączył: 25 Wrz 2010 Posty: 328 Skąd: WWL
|
|
|
|
 |
matys782
El 99r

Dołączył: 05 Maj 2013 Posty: 796 Skąd: Wielkopolska
|
Wysłany: 2014-06-27, 11:50
|
|
|
auto moża powiedzieć żę seria po za gleba i aktualnie szeroka stalą, ok to kupuje te 135/70 |
|
|
|
 |
matys782
El 99r

Dołączył: 05 Maj 2013 Posty: 796 Skąd: Wielkopolska
|
Wysłany: 2014-06-30, 10:05
|
|
|
| panowie a opony 145/70 podejdą? |
|
|
|
 |
Mateusz23maw
Ziomy rezerwy

Wiek: 35 Dołączył: 27 Gru 2009 Posty: 3102 Skąd: Zamość [LZ 10846]
|
Wysłany: 2014-06-30, 13:29
|
|
|
Mi się wydaje ze są za bardzo baloniaste. Mi takie na 5,5j obcierają o błotnik. Co do naciągania z inflatorem to zaden problem ale jeśli za dmuchnięcie jednej oponki krzycza chyba kolo 20zł przynajmniej u mnie to tak średnio opłacalne. Metoda z dętką rowerową też jest dobra |
_________________
 |
|
|
|
 |
matys782
El 99r

Dołączył: 05 Maj 2013 Posty: 796 Skąd: Wielkopolska
|
Wysłany: 2014-06-30, 21:04
|
|
|
| z dętka rowerowa coś więcej? kurcze bo nie mogę znaleśc 135/70 ;/ |
|
|
|
 |
Szymek8

Wiek: 28 Dołączył: 25 Wrz 2010 Posty: 328 Skąd: WWL
|
|
|
|
 |
matys782
El 99r

Dołączył: 05 Maj 2013 Posty: 796 Skąd: Wielkopolska
|
Wysłany: 2014-06-30, 21:43
|
|
|
| szukam czegos tańszego żeby przejeździły do września bo mam teraz mniej kasy... będzie to wyglądać jak dam na przód 135/70 a tył 145/70? |
|
|
|
 |
Mateusz23maw
Ziomy rezerwy

Wiek: 35 Dołączył: 27 Gru 2009 Posty: 3102 Skąd: Zamość [LZ 10846]
|
Wysłany: 2014-06-30, 21:56
|
|
|
| W skrócie chodzi o to ze gdy opona siedzi na feldze i próbujesz pompować to miejsca w którym ucieka powietrze obwijasz napompowana detka rowerowa zeby bylo szczelnie. |
_________________
 |
|
|
|
 |
|
|