.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
4x100 na 4x98
Autor Wiadomość
matys782 
El 99r


Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 796
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-06-26, 13:23   4x100 na 4x98

Będę zakładam alusy z rozstawem 4x100 do maluszka czy muszą być pływające śruby?
 
     
Mały DomaRZ 


Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 524
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-06-26, 13:29   

Teoretycznie się da na normalnych, ale lepiej zainwestować w pływające, bo chyba nie chciałbyś zgubić koła.
 
 
     
Anzel 
Krakoski szpejorz


Wiek: 36
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 2574
Skąd: Karków
Wysłany: 2014-06-26, 13:45   

Moim zdaniem,najzwyczajniej w świecie szkoda kasy na pływaki.Miałem w kilku fiatach (w dwóch 126p) założone 4x100 na zwykłych śrubach,przy dokręcaniu "na krzyż" nie ma żadnego problemu z prawidłowym osadzeniem koła.

Jeśli cierpisz na nadmiar hajsu, to kup pływające.W innym przypadku wolałbym zainwestować w dystanse czy opony ;)
_________________
'72 ZAZ Zaporożec 966 #1
'73 ZAZ Zaporożec 968A #2
'89 FSM 126p Zomo
'92 Peugeot 205 1.4 Roland Garros
'93 FSM Fiat Cinquecento 700
'94 Citroen BX 14TGE
'95 Fiat Cinquecento 900 Suite
'96 Fiat Cinquecento Sporting 1.2 8v
'96 Fiat Cinquecento Sporting 1.1 Giallo
'98 Fiat Barchetta
'98 Mazda MX-5 Miata
'00 Fiat Multipla 1.6 16V BiPower
'02 Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4JTD

Centoventisei-używki do FSO/FSM:

https://www.facebook.com/12sei/
 
 
     
kamil650E 
FIAT 126p


Wiek: 28
Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 24
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-06-26, 14:05   

Podłącze się w temat :D Zakupiłem alusy FSO i mam pytanie, czy ori śruby nie będą za krótkie?
_________________
Fiat 126p `93 FL 4-ty pakiet , FSO Polonez Caro `94 , Komar 2350, 2352 , Simson SR2 1958
 
     
matys782 
El 99r


Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 796
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-06-26, 15:27   

właśnie mam nie dobór hajsu i chce zwykłe śruby, słyszałem o tym ze dokręcać na krzyż i będzie dobrze to też tak zrobie :) anzel dzięki :)
 
     
Mateusz23maw 
Ziomy rezerwy


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 3102
Skąd: Zamość [LZ 10846]
Wysłany: 2014-06-26, 15:27   

W zasadzie ze 3 lata jeździłem na zwykłych śrubach ale teraz do alusów kupiłem pływające. 100zł to nie majątek a jakoś bezpieczniej się człowiek czuje.
_________________
 
 
     
matys782 
El 99r


Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 796
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-06-26, 16:53   

ale przez 3lata koła nie zgubiłeś?
 
     
lukasz_bis 


Wiek: 33
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 350
Skąd: siedlce
Wysłany: 2014-06-26, 17:13   

kamil650E napisał/a:
Podłącze się w temat Zakupiłem alusy FSO i mam pytanie, czy ori śruby nie będą za krótkie?


Ori maja 27 mm ja kupiłem 40mm i mam spokój. To nie majątek ja za swoje z przesyłką dałem około 70zł.
_________________
126 bis "biały" 2006 - 2014
126 bis "groszek" 2014 - ?
 
     
Mateusz23maw 
Ziomy rezerwy


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 3102
Skąd: Zamość [LZ 10846]
Wysłany: 2014-06-26, 17:19   

Zgubić nie zgubiłem :D
_________________
 
 
     
FreddieM 
Moderator
live forever


Wiek: 32
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 4410
Skąd: Krosno
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-06-26, 17:19   

Ludzie - na bezpieczeństwie się nie oszczędza...
_________________
:arrow: 126p ST 1976, FL 1990 "Bieluch"
:arrow: FSO Polonez MR '89
:arrow: VW T1 Garbus
:arrow: Ford Escort xr3i mk5

Mój garaż na facebook'u 126polskich fiatów :)
 
     
matys782 
El 99r


Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 796
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-06-26, 22:29   

ale czym wg różnia sie pływajace od zwykłych? inny stop metalu czy co?
 
     
Karol 
ziomy rezerwy


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 754
Skąd: Nowa Dęba
Wysłany: 2014-06-26, 22:34   

Tym, że ten stożek, co styka się z felgą, jest ruchomy na boki (pływający) i tym idealnie rozkłada felgę na piaście :)
_________________
Moje youngtimer'y:
- Fiat 126p ST 650S
- BMW E34 530i 88'
- Romet Ogar 205 87'
- Romet Chart 210 Elektronik 89'
 
     
matys782 
El 99r


Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 796
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-06-26, 22:39   

ale jeśli felge dobrze osadze na otworze centrujacym a śrubami tylko dokręce tak jak to zawsze powinno wygladac nic nie powinno sie stać czy żle myśle?
 
     
Domage 
ziomy rezerwy
buh


Wiek: 115
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 3198
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-06-26, 23:11   

Zasadniczo, to śruby powinny być najmniejszym problemem.
Felga powinna się opierać o piastę, otworem centrującym, a nie na śrubach wisieć!!
Dlatego konieczne są pierścienie centrujące jeśli otwór felgi jest za duży w stosunku do piasty.
_________________

Pussy Wagon
 
 
     
synchro 
ziomy rezerwy


Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 2556
Skąd: SO/SK
Wysłany: 2014-06-26, 23:27   

Domage napisał/a:
konieczne są pierścienie centrujące

W dodatku kosztują parę złotych :arrow: http://allegro.pl/piersci...4330273643.html
_________________
"Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę." K. Cobain
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15