.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Termostat
Autor Wiadomość
Bingo 

Wiek: 54
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 193
Skąd: Piaseczno
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2016-08-20, 21:29   Termostat

Jak sprawdzić, czy termostat działa? Jeśli odpalę malucha i pochodzi na postoju to po jakim czasie powinien się otworzyć?
 
     
Mateusz23maw 
Ziomy rezerwy


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 3102
Skąd: Zamość [LZ 10846]
Wysłany: 2016-08-20, 21:43   

Jak się rozgrzeje do odpowiedniej temperatury.
_________________
 
 
     
Bingo 

Wiek: 54
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 193
Skąd: Piaseczno
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2016-08-20, 21:52   

Pytam, ponieważ w przypadku uszkodzonego termostatu nie chcę przegrzać silnika. Więc po jakim casie powinien sie otworzyć na postoju przy aktualnych temperaturach?
 
     
matys782 
El 99r


Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 796
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2016-08-20, 21:53   

Wymontuj go wloz do wody z termometrem i gotuj wode na palniku i bedziesz widział
 
     
Bingo 

Wiek: 54
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 193
Skąd: Piaseczno
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2016-08-20, 21:56   

Pytam o sprawdzenie bez wymontowywania.
 
     
Mateusz23maw 
Ziomy rezerwy


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 3102
Skąd: Zamość [LZ 10846]
Wysłany: 2016-08-20, 22:30   

Wszystko zależy od temperatury otoczenia, ciśnienia atmosferycznego, stanu technicznego pojazdu oraz nastawów gaźnika oraz zapłonu. Przejedz się po mieście,tak z 5 km i wtedy na pewno powinien się uchylić.
_________________
 
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2016-08-20, 22:31   

Zrób po okolicy kilka kilometrów - przy obecnych temperaturach termostat powinien się już otwierać. Silnika nie przegrzejesz jak będziesz jechał spokojnie.
_________________
 
     
Bingo 

Wiek: 54
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 193
Skąd: Piaseczno
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2016-08-20, 22:34   

OK, dzieki.
 
     
dezmo 

Wiek: 31
Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 13
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-06-19, 20:41   

Witam, urwała mi się sprężynka która działa na klamkę/dźwignie/zamek?? Termostatu. Jak się ja wymienia? Trzeba rozwiercic te nity które trzymają się osi po której działa ta dźwignia? Chodzi mi o klape.

Wcześniej napisałem w innym poście a nie zauważyłem że nie ten dział :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17