|
Termostat |
| Autor |
Wiadomość |
Bingo
Wiek: 54 Dołączył: 13 Maj 2014 Posty: 193 Skąd: Piaseczno
|
Wysłany: 2016-08-20, 21:29 Termostat
|
|
|
| Jak sprawdzić, czy termostat działa? Jeśli odpalę malucha i pochodzi na postoju to po jakim czasie powinien się otworzyć? |
|
|
|
 |
Mateusz23maw
Ziomy rezerwy

Wiek: 35 Dołączył: 27 Gru 2009 Posty: 3102 Skąd: Zamość [LZ 10846]
|
Wysłany: 2016-08-20, 21:43
|
|
|
| Jak się rozgrzeje do odpowiedniej temperatury. |
_________________
 |
|
|
|
 |
Bingo
Wiek: 54 Dołączył: 13 Maj 2014 Posty: 193 Skąd: Piaseczno
|
Wysłany: 2016-08-20, 21:52
|
|
|
| Pytam, ponieważ w przypadku uszkodzonego termostatu nie chcę przegrzać silnika. Więc po jakim casie powinien sie otworzyć na postoju przy aktualnych temperaturach? |
|
|
|
 |
matys782
El 99r

Dołączył: 05 Maj 2013 Posty: 796 Skąd: Wielkopolska
|
Wysłany: 2016-08-20, 21:53
|
|
|
| Wymontuj go wloz do wody z termometrem i gotuj wode na palniku i bedziesz widział |
|
|
|
 |
Bingo
Wiek: 54 Dołączył: 13 Maj 2014 Posty: 193 Skąd: Piaseczno
|
Wysłany: 2016-08-20, 21:56
|
|
|
| Pytam o sprawdzenie bez wymontowywania. |
|
|
|
 |
Mateusz23maw
Ziomy rezerwy

Wiek: 35 Dołączył: 27 Gru 2009 Posty: 3102 Skąd: Zamość [LZ 10846]
|
Wysłany: 2016-08-20, 22:30
|
|
|
| Wszystko zależy od temperatury otoczenia, ciśnienia atmosferycznego, stanu technicznego pojazdu oraz nastawów gaźnika oraz zapłonu. Przejedz się po mieście,tak z 5 km i wtedy na pewno powinien się uchylić. |
_________________
 |
|
|
|
 |
Pan_Waclaw

Dołączył: 22 Cze 2013 Posty: 1038 Skąd: Zgierz/Łódź
|
Wysłany: 2016-08-20, 22:31
|
|
|
| Zrób po okolicy kilka kilometrów - przy obecnych temperaturach termostat powinien się już otwierać. Silnika nie przegrzejesz jak będziesz jechał spokojnie. |
_________________
 |
|
|
|
 |
Bingo
Wiek: 54 Dołączył: 13 Maj 2014 Posty: 193 Skąd: Piaseczno
|
Wysłany: 2016-08-20, 22:34
|
|
|
| OK, dzieki. |
|
|
|
 |
dezmo
Wiek: 31 Dołączył: 18 Lip 2016 Posty: 13 Skąd: Bielsko-Biała
|
Wysłany: 2017-06-19, 20:41
|
|
|
Witam, urwała mi się sprężynka która działa na klamkę/dźwignie/zamek?? Termostatu. Jak się ja wymienia? Trzeba rozwiercic te nity które trzymają się osi po której działa ta dźwignia? Chodzi mi o klape.
Wcześniej napisałem w innym poście a nie zauważyłem że nie ten dział |
|
|
|
 |
|
|