|
Przechowywanie opon / kół |
| Autor |
Wiadomość |
FreddieM
Moderator live forever

Wiek: 32 Dołączył: 31 Maj 2010 Posty: 4410 Skąd: Krosno
|
Wysłany: 2014-07-01, 11:34 Przechowywanie opon / kół
|
|
|
Sytuacja jest taka:
Uzbierałem sobie kilka opon - dokładniej 2 komplety ładnych, mało używanych d124 z roczników 2002 - 2008. Opony są w stanie bdb.
Są to opony "na zapas" czyli przez najbliższe kilka lat nie będą jeździć ani nawet nie będzie na nich stał żaden samochód.
Pytanie jest takie:
W jaki sposób najlepiej je przechowywać?
Luzem, bez felg? Jedna na drugiej leżąco czy pionowo jedna obok drugiej?
A może założyć na felgi i nabić powietrze?
Miejsce składowania też ma znaczenie? Wilgotna piwnica czy suchy garaż?
Znajomy ma maluszka który ma stomile z lat 80tych w stanie idealnym jak nowe opony więc jakiś sposób na zachowania tych gum jest |
_________________
126p ST 1976, FL 1990 "Bieluch"
FSO Polonez MR '89
VW T1 Garbus
Ford Escort xr3i mk5
Mój garaż na facebook'u 126polskich fiatów |
|
|
|
 |
Tasok

Wiek: 35 Dołączył: 20 Sty 2012 Posty: 2887 Skąd: Głowienka
|
Wysłany: 2014-07-01, 12:25
|
|
|
Suchy garaż z w miarę stałą temperaturą. Opony najlepiej luzem, bez felg. Możesz jedna na drugiej możesz i pionowo. Ja będą jedna na drugiej to przewrócić je na drugą stronę co jakiś czas. Jeżeli zostawisz na felgach to tylko jedna na drugiej i koniecznie ze spuszczonym powietrzem.
Jak zdejmiesz opony to porządnie je umyj i wysusz. Potem jakiś preparat do konserwacji opon albo nawet zwykłą pasta do butów (chodzi o ograniczenie oddziaływania promieniowania) potem do czarnego worka (np. dużego na śmieci lub są specjalne na opony) i z zacienione miejsce w garażu. |
|
|
|
 |
ignac2004
Moderator warsztatowy

Wiek: 38 Dołączył: 06 Kwi 2012 Posty: 2993 Skąd: Tychy
|
Wysłany: 2014-07-01, 13:14
|
|
|
Jeśli opony na felgach to jedna na drugiej.
Jeśli opony luzem to na stojąco, jedna obok drugiej i co jakiś czas musisz ją obrócić.
Jak dasz opony luzem jedna na druigiej, to pod wpływem ciężaru, ta która będzie na samym dole zrobi się z niej beczka... |
_________________ Facebook.com/ignacsworkshop
126p 600 '76 vel. Beż
WSS Polsport GK-110 '80 - przyczepka namiotowa
125p 1.5C '83 vel. Marian
126p 650 '88 vel. ZOMO
Niewiadów N126-E '89 vel. Kawalerka
126p 650 '90 vel. Mydelniczka2
Nuova Bravo 1.9JTD 2007 vel.Bravo JA >180km+ |
|
|
|
 |
FreddieM
Moderator live forever

Wiek: 32 Dołączył: 31 Maj 2010 Posty: 4410 Skąd: Krosno
|
Wysłany: 2014-07-04, 13:19
|
|
|
Dzięki za pomoc Od razu poszedłem zmienić ułożenie opon, bo trzymałem je właśnie jedna na drugiej
http://www.oponylider.pl/...CFVIPtAodQHoAaw
jeszcze taka fajną stronkę znalazłem w necie.
| Tasok napisał/a: | | zdejmiesz opony to porządnie je umyj i wysusz. Potem jakiś preparat do konserwacji opon |
to akurat zrobiłem Ale w sumie zakryć je workami też można. |
_________________
126p ST 1976, FL 1990 "Bieluch"
FSO Polonez MR '89
VW T1 Garbus
Ford Escort xr3i mk5
Mój garaż na facebook'u 126polskich fiatów |
|
|
|
 |
|
|