|
4x100 na 4x98 |
| Autor |
Wiadomość |
matys782
El 99r

Dołączył: 05 Maj 2013 Posty: 796 Skąd: Wielkopolska
|
Wysłany: 2014-06-26, 13:23 4x100 na 4x98
|
|
|
| Będę zakładam alusy z rozstawem 4x100 do maluszka czy muszą być pływające śruby? |
|
|
|
 |
Mały DomaRZ

Wiek: 32 Dołączył: 02 Paź 2011 Posty: 524 Skąd: Sosnowiec
|
Wysłany: 2014-06-26, 13:29
|
|
|
| Teoretycznie się da na normalnych, ale lepiej zainwestować w pływające, bo chyba nie chciałbyś zgubić koła. |
|
|
|
 |
Anzel
Krakoski szpejorz

Wiek: 36 Dołączył: 09 Gru 2011 Posty: 2574 Skąd: Karków
|
Wysłany: 2014-06-26, 13:45
|
|
|
Moim zdaniem,najzwyczajniej w świecie szkoda kasy na pływaki.Miałem w kilku fiatach (w dwóch 126p) założone 4x100 na zwykłych śrubach,przy dokręcaniu "na krzyż" nie ma żadnego problemu z prawidłowym osadzeniem koła.
Jeśli cierpisz na nadmiar hajsu, to kup pływające.W innym przypadku wolałbym zainwestować w dystanse czy opony |
_________________ '72 ZAZ Zaporożec 966 #1
'73 ZAZ Zaporożec 968A #2
'89 FSM 126p Zomo
'92 Peugeot 205 1.4 Roland Garros
'93 FSM Fiat Cinquecento 700
'94 Citroen BX 14TGE
'95 Fiat Cinquecento 900 Suite
'96 Fiat Cinquecento Sporting 1.2 8v
'96 Fiat Cinquecento Sporting 1.1 Giallo
'98 Fiat Barchetta
'98 Mazda MX-5 Miata
'00 Fiat Multipla 1.6 16V BiPower
'02 Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4JTD
Centoventisei-używki do FSO/FSM:
https://www.facebook.com/12sei/ |
|
|
|
 |
kamil650E
FIAT 126p

Wiek: 28 Dołączył: 27 Lip 2013 Posty: 24 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: 2014-06-26, 14:05
|
|
|
Podłącze się w temat Zakupiłem alusy FSO i mam pytanie, czy ori śruby nie będą za krótkie? |
_________________ Fiat 126p `93 FL 4-ty pakiet , FSO Polonez Caro `94 , Komar 2350, 2352 , Simson SR2 1958 |
|
|
|
 |
matys782
El 99r

Dołączył: 05 Maj 2013 Posty: 796 Skąd: Wielkopolska
|
Wysłany: 2014-06-26, 15:27
|
|
|
właśnie mam nie dobór hajsu i chce zwykłe śruby, słyszałem o tym ze dokręcać na krzyż i będzie dobrze to też tak zrobie anzel dzięki |
|
|
|
 |
Mateusz23maw
Ziomy rezerwy

Wiek: 35 Dołączył: 27 Gru 2009 Posty: 3102 Skąd: Zamość [LZ 10846]
|
Wysłany: 2014-06-26, 15:27
|
|
|
| W zasadzie ze 3 lata jeździłem na zwykłych śrubach ale teraz do alusów kupiłem pływające. 100zł to nie majątek a jakoś bezpieczniej się człowiek czuje. |
_________________
 |
|
|
|
 |
matys782
El 99r

Dołączył: 05 Maj 2013 Posty: 796 Skąd: Wielkopolska
|
Wysłany: 2014-06-26, 16:53
|
|
|
| ale przez 3lata koła nie zgubiłeś? |
|
|
|
 |
lukasz_bis

Wiek: 33 Dołączył: 07 Lut 2010 Posty: 350 Skąd: siedlce
|
Wysłany: 2014-06-26, 17:13
|
|
|
| kamil650E napisał/a: | | Podłącze się w temat Zakupiłem alusy FSO i mam pytanie, czy ori śruby nie będą za krótkie? |
Ori maja 27 mm ja kupiłem 40mm i mam spokój. To nie majątek ja za swoje z przesyłką dałem około 70zł. |
_________________ 126 bis "biały" 2006 - 2014
126 bis "groszek" 2014 - ? |
|
|
|
 |
Mateusz23maw
Ziomy rezerwy

Wiek: 35 Dołączył: 27 Gru 2009 Posty: 3102 Skąd: Zamość [LZ 10846]
|
Wysłany: 2014-06-26, 17:19
|
|
|
Zgubić nie zgubiłem |
_________________
 |
|
|
|
 |
FreddieM
Moderator live forever

Wiek: 32 Dołączył: 31 Maj 2010 Posty: 4410 Skąd: Krosno
|
Wysłany: 2014-06-26, 17:19
|
|
|
| Ludzie - na bezpieczeństwie się nie oszczędza... |
_________________
126p ST 1976, FL 1990 "Bieluch"
FSO Polonez MR '89
VW T1 Garbus
Ford Escort xr3i mk5
Mój garaż na facebook'u 126polskich fiatów |
|
|
|
 |
matys782
El 99r

Dołączył: 05 Maj 2013 Posty: 796 Skąd: Wielkopolska
|
Wysłany: 2014-06-26, 22:29
|
|
|
| ale czym wg różnia sie pływajace od zwykłych? inny stop metalu czy co? |
|
|
|
 |
Karol
ziomy rezerwy

Dołączył: 18 Paź 2011 Posty: 754 Skąd: Nowa Dęba
|
|
|
|
 |
matys782
El 99r

Dołączył: 05 Maj 2013 Posty: 796 Skąd: Wielkopolska
|
Wysłany: 2014-06-26, 22:39
|
|
|
| ale jeśli felge dobrze osadze na otworze centrujacym a śrubami tylko dokręce tak jak to zawsze powinno wygladac nic nie powinno sie stać czy żle myśle? |
|
|
|
 |
Domage
ziomy rezerwy buh

Wiek: 115 Dołączył: 08 Lis 2009 Posty: 3198 Skąd: Sosnowiec
|
Wysłany: 2014-06-26, 23:11
|
|
|
Zasadniczo, to śruby powinny być najmniejszym problemem.
Felga powinna się opierać o piastę, otworem centrującym, a nie na śrubach wisieć!!
Dlatego konieczne są pierścienie centrujące jeśli otwór felgi jest za duży w stosunku do piasty. |
_________________
Pussy Wagon |
|
|
|
 |
synchro
ziomy rezerwy

Dołączył: 14 Mar 2010 Posty: 2556 Skąd: SO/SK
|
Wysłany: 2014-06-26, 23:27
|
|
|
| Domage napisał/a: | | konieczne są pierścienie centrujące |
W dodatku kosztują parę złotych http://allegro.pl/piersci...4330273643.html |
_________________ "Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę." K. Cobain |
|
|
|
 |
|
|