.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Papamobile ze szrotu
Autor Wiadomość
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2726
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2023-07-08, 14:40   

No kapelusz z głowy :mrgreen:
To jest łamigłówka. Ale widzę że dasz radę.
_________________

 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2023-07-08, 15:40   

Czekam na dalszy ciąg :mrgreen:
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
danielewicz 


Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 597
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2023-07-12, 16:53   

Takie graciarstwo to rozum i godność człowieka 👍
_________________
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Fiat 126p 1979
 
 
     
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2023-07-16, 22:32   

Wpadł wentylator chłodnicy. Seryjny od 1.6 8V nie wszedłby, więc kupiłem wentylatory od Mondeo mk3 TDCI. Każdy z nich ma po 300W i wciąga wszystko na swojej drodze. Nie mogłem mu znaleźć obudowy i po poszukiwaniach w śmieciach wygrzebałem wentylator od Pandy pierwszej generacji, ale z ostatnich wypustów. Stelaż pasował rozstawem pod silnik od wentylatora Mondeo. Trochę pasowania, spawania i siadł. Jeszcze mu muszę tunel zrobić.



Ogarnąłem też pompę wody. Liznąłem lekko szlifierką łapę silnika i siadła bez problemu. Niestety, żeby wsadzić pompę trzeba wyjąć całą rurkę wodną i odkręcić od bloku korpus tej pompy. Poskładałem też układ chłodzenia. Musiałem trochę się namęczyć, żeby te wszystkie węże podłączyć. Jest dosyć pomieszane, ale na pierwsze odpalenie i jazdy musi wystarczyć.



Z racji, że miałem pierwotnie skrzynię z dolnym wybieraniem, a teraz mam górne wybieranie, to muszę też zaadoptować nowy wybierak skrzyni, który znajduje się całkowicie w kabinie oraz przechodzi przez ścianę grodziową. Oryginalnie w Fiorino jest na rurze i trzech cięgnach, które po latach są wybite i słabo działają. Dodatkowo całość podwieszana jest na maglownicy pod wspomaganie, która jest grubsza niż zwykły magiel. I tej podpory nie można przełożyć.



Rozwiązanie problemu jest bardzo proste wystarczy przejść na lewarek na dwie linki występujący w późniejszej Sienie/Palio/Stradzie z silnikami 1.4 lub 1.6 16V. Dodatkowo potrzebuję blachę kotwiczną do tych linek i elementy współpracujące z tym wybierakiem przy skrzyni. Wybierak musi być od tych wersji silnikowych, bo np. od takiego 1.2 działa odwrotnie.

Oczywiście dostać te wszystkie części pojedynczo jest wyczynem, więc postanowiłem kupić całą skrzynię z Palio 1.4 w stanie typu złom. Trochę jednak kosztowała. Teraz wiem, że mogłem odżałować i silnik ożenić od razu, ze skrzynią Sieny 16V. Bym sobie oszczędził pracy.

_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2023-07-17, 01:00   

Oj ciasno jest :)
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Chmielu17 

Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 165
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2023-10-06, 20:17   

Padło jeździ. Chociaż jest wiele rzeczy jeszcze do zrobienia przy nim.

Na pewno muszę poprawić prowadzenie rozrządu. Dać dystans pod napinacz oraz odsadzić rolkę prowadzącą w kierunku chłodnicy. Przez dosyć mocno mocno naciągnięty pasek potrafi się nagrzać, a paska nie mogę niestety już poluzować.

Zmuszony jestem kupić zbiornik paliwa od bliźniaczego Innocenti Elby (kombi oparte na tym samym podwoziu), które miało monopunkt i zbiornik przystosowany pod wtrysk. W poliftowym Fiorino jest inny zbiornik. Teraz mam swirl pot, ale coś nie daje sobie rady. Chyba przez zawiłości przewodów.



Przód mocno siadł i lubi uderzyć stabilizatorem. :E

A tak to jeszcze wybierak z najpotrzebniejszych rzeczy do ogarnięcia.

_________________
Moja obecna Zastava Mediteran z 1982:
http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=21166

Zbieram na DOHC-a do Zośki :)
 
     
Knight_in_fire 


Wiek: 33
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 123
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-10-09, 22:07   

Planujesz go robić na towosa?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15