Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha Strona Główna Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapowietrzone jedno koło po wymanie cylinderka.
Autor Wiadomość
Daniel22 
Cukier 600

Wysłany: 2020-10-05, 15:28   

:E Widzę, że kolega z gatunku "proszę was o pomoc, ale wiem lepiej". Powtarzają ludzie, że na nowej pompie nie będzie dobrze działać, a ten swoje :roll: Powodzenia z odpowietrzaniem chińskiego shitu, skoro pompę jednak zmieniasz na "łoryginał" od skośnookich. Tylko nie zdziw się, jak miesiąc po naprawie każde koło będzie hamować po swojemu.

Homer6000 

Wysłany: 2020-10-05, 15:53   

Nigdzie nie napisałem, ze wiem coś lepiej,
Ciąglę się uczę i chetnie sie czegoś dowiem.
Gdybym był z tego gatunku co napisałeś to bym nie pytał na forum.

Cenię wszystkie rady, zdecydowałem się na pompkę Delphi i nie wiem czemu każdy zamiast rzeczowo pomóc to tylko krytykuje i obraza.
Starą pompę postaram się zregenerować zestawem naprawczym, więc zawsze będę mógł podmienić.

Umiałbyś odpowiedzieć jak najlepiej odpowietrzyć układ po wymianie pompy? Czy jesteś z gatunku "nie mam nic do powiedzenia to powtórzę poprzedników?"

Rampula 
Weteran

Wysłany: 2020-10-05, 16:45   

Ja przy wymianie kompletnych przewodów jak zalewalem zbiorniczek to miałem już dokręcone przewody do pompy na maxa.
Potem tylko 2 razy odpowietrzylem całość koła + pompa + jakas dolewka i jest brzytwa.
Mega ważne są te miedziane podkładki ze śruby cylindrka przy wymianie elastycznych z przodu. Jak zostawisz stare to jest szansa ze będzie cieklo i nie odpowietrzysz.

Homer6000 

Wysłany: 2020-10-05, 18:38   

Dziękuję za normalną odpowiedź. Aż miło:)
A powiedz co rozumiesz przez: odpowetrzylem całość i pompe. Całość to rozumiem, ale jak pompe ?

Rampula 
Weteran

Wysłany: 2020-10-05, 19:09   

Odpowietrzanie pompy tak samo jak kół - pompujesz i popuszczasz przewody miedziane przy pompie, aż zacznie się porządnie wylewać bez plucia powietrzem.
Ja w każdym razie tak ogarnąłem po remoncie Malacza i po raz kolejny na wrześniowym przeglądzie hamulce dobre i równo łapią.

Homer6000 

Wysłany: 2020-10-06, 21:52   

Dobry wieczór,
Moja walka z hamulcami ciągle trwa...
Pompa załozona, nowe wężyki doprowadzające do pompy, przewody właściwie wszystko. Zalewam układ i zostają bąble w przewodach doprowadzajacych do pompy. Staram się odpowietrzyć pompę jak kolego radzisz poluzowując przewody, ale te bable ani myślą wylecieć. Ruszają sie na odcinku 3 cm tak i spowrotem podczas pompowania pedałem.

Czy macie jakieś rady, aby z tym sobie poradzić?

Hanss 
Jo je stela

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-10-06, 22:17   

Niech ktoś zatrzyma tą karuzelę śmiechu :lol2:

Daniel22 
Cukier 600

Wysłany: 2020-10-06, 23:51   

Co za niespodzianka :roll:

U mnie i Kubicy na tej "tuningowej" :E pompie wystarczyło popuścić przewód od tylnej sekcji na pompie, pojedynczy, nie ruszając przednich. Pompa się odpowietrzyła, zakręciliśmy przewód, po czym zostało odpowietrzanie na kołach i nie było żadnych problemów. Jak już odpowietrzysz pompę i zacznie pompować normalnie płyn, odpowietrzasz na cylinderkach... Jak dalej będą problemy i będzie pompować bąble, to albo masz nieszczelne przewody, albo pompa o kant d... potłuc, cudów nie ma.

Odpowiedz do tematu