Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha Strona Główna Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Dym z silnika.
Autor Wiadomość
MariuszB 

Wysłany: 2019-04-15, 10:51   Dym z silnika.

Witam. Przedstawię mój problem. Odpalam silnik raczej bez problemu. Zdarza się że trochę dłużej rozrusznik musi pokręcić. W trakcie pracy silnika z tłumika wydobywa się dość dużo dymu. Ponadto tak samo przez otwór bagnetu. Zmierzyłem kompresje i na jednym jest prawie 10 a na drugim 11. Autko w trakcie ogólnego remontu więc praktycznie nie jeżdżone. Któryś miesiąc wstecz wymienione uszczelniacze oraz wymieniony rozrząd. Czy ten dymek może świadczyć o pierścieniach na tłokach mimo wydaje się dobrej kompresji czy może to być przestawiony rozrząd lub zapłon? Pozdrawiam.

MariuszB 

Wysłany: 2019-04-15, 13:49   

Trochę wyjaśniło się. Przestawiony zapłon. Z michy olejowej jednak dmucha dość mocno. Trudno to opisać. Czy tak musi być?

1kera 

Wysłany: 2019-04-15, 20:30   

Z tego co pamietam to jak wyjmiesz bagnet to dmucha. Kiedy po wymianie oleju nie założyłem bagnetu, to momentalnie wydmuchiwało olej. Jaki kolor dymu. Z tego co piszesz to szlif nie był robiony. Jeżeli dym z tłumika niebieski to palisz olej (pierścienie puszczają olej do komory spalania, zawory uszczelniłeś więc pozostają pierścienie), jeżeli czarny - to mieszanka bogata. Jeżeli dym wydobywa się z otworu bagnetu i jest to dym z komory spalania to kompresja ucieka przez pierścienie do miski olejowej ?

MariuszB 

Wysłany: 2019-04-18, 10:33   

Witam. Mniej więcej wiem o chodzi ale jak na razie zostawie to. Jak zacznę nim jeździć sprawdzę co jakiś czas stan oleju i się zobaczy.

Odpowiedz do tematu