Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha Strona Główna Rezerwa 126p - Forum miłośników Malucha
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
OC ze zniżką za automobilklub
Autor Wiadomość
Hanss 
Jo je stela

Wysłany: 2018-03-20, 15:01   

xemup napisał/a:
Jest straszny burdel z tą zniżką w PZU, oni tam sami nie wiedzą jak to działa więc po prostu spróbuj ogarnąć to o innego agenta może Ci ogarnie

Ototo.Parę dni temu w PZU posłali mnie z kwitkiem bo auto niby 1990 ale pierwsza rejestracja w kraju 2001.U agenta bez problemu ;)

Piter7391 

Wysłany: 2018-03-20, 15:05   

evil1 napisał/a:
Ja tylko powtarzam to co mi agent powiedział. Masz jakąś podstawę prawną/regulaminową? Bo w moim konkretnym przypadku właśnie mam tak, że data produkcji i 1 rejestracji to kwestia kilku dni ale nadal brakuje mi kilku miesięcy między końcem OC a datą. Jeśli liczymy rocznikowo to wtedy po problemie ale muszę jakoś to gościowi wytłumaczyć.

Od babki z PZU dostałem taki regulamin, odnośnie dowodu napisane jest to tak że można to trochę interpretować na różne sposoby.

Hanss napisał/a:
xemup napisał/a:
Jest straszny burdel z tą zniżką w PZU, oni tam sami nie wiedzą jak to działa więc po prostu spróbuj ogarnąć to o innego agenta może Ci ogarnie

Ototo.Parę dni temu w PZU posłali mnie z kwitkiem bo auto niby 1990 ale pierwsza rejestracja w kraju 2001.U agenta bez problemu ;)

Ci co mają przedstawicielstwo wielu ubezpieczalni, nigdy nie robia problemów.

Niziur 

Wysłany: 2018-03-20, 15:38   

Najprościej:

Wykupić OC na cały rok bez zniżki na automobil klub. Po "magicznej" dacie (u Ciebie 1 czerwca) udać się do agenta/ubezpieczalni i wystąpić o rekalkulację składek OC. Wyliczą nową stawkę OC, już z uwzględnieniem zniżki, a nadpłatę zwrócą na konto lub kartę, którą płaciłeś za ubezpieczenie.

Pozdrawiam
Niziur ;)

zolwik 

Wysłany: 2018-03-20, 21:02   

Też trafiłem do agenta pzu i patrzy w dr data 1rej 99' /prod 91' i mówi że z kartą nie przejdzie.
Poszedlem do innego bez problemu naliczyl odpowiednie zniżki z kartą pzm.
http://forum.rezerwa126p....c0c3213f#503396

xemup 
Admin
FL

Wysłany: 2018-03-21, 07:31   

Bo teoretycznie, w każdym razie wedlug tego co pisze na swojej stronie PZMot, tak jest:

W celu otrzymania zniżki "Pojazdy Zabytkowe" posiadacz pojazdu powinien okazać agentowi dowód rejestracyjny ubepieczonego pojazdu z okresem eksploatacji powyżej 25 lat.

zolwik 

Wysłany: 2018-03-21, 12:07   

Tyle że eksploatowany pojęcie względne (bo na terenie pl)?
Dziwny zapis bo pojazd zarejestrowany nie musi być eksploatowany ..
Dlatego agenci biorą pod uwagę datę prod a nie 1 rej

Grzes 

Wysłany: 2018-03-21, 15:12   

Ja bym nie kombinował nic w pzu, bo nie dość że czeka się tam w nieskończoność, wykup oc trwa 30min to jeszcze czasem są cyrki. Ja chodzę do agenta co ma PZU w ofercie i zawsze może jakoś przymknąć oko na daty. Mam 2 maluchy które ubezpieczałem teraz w styczniu, lutym, a pierwsza rejestracja jest jakoś w czerwcu i wrześniu 1993. Na początku nie chciało wskoczyć, zmieniła miesiąc pierwszej rejestracji i się pojawiła opcja(w pzu mi powiedziała, że nie może czegoś takiego zrobić, bo jej się pojawia komunikat na czerwono na pół monitora). To samo miałem z golfem jak pierwszy raz ubezpieczałem na zniżkę. Jak była data pierwszej rejestracji w kraju na 2001 to nie chciało nic pokazać, zmieniła daty wszędzie na 1989 i wskoczyło. Jedynie co to zauważyłem, że jak się pierwszy raz ubezpiecza w pzu to jest trochę drożej niż jakby się płaciło kolejny rok(maluch najpierw 160, potem 80, golf najpierw 300, potem 170, chociaż teraz za maluchy co pierwszy raz miałem w pzu płaciłem 120, a tego co już kolejny rok to 90). Nic nie zmyśliłem, nic nie wyczytałem w necie, piszę to na swoim własnym przykładzie.

buczek21 

Wysłany: 2018-03-21, 15:27   

Grzes,
Tylko weź pod uwagę że na końcu polisy gdzieś w okolicach podpisu który trzeba złożyć..widnieje zazwyczaj "gwiazdka" "wszystkie podane danę są zgodne z prawdą i ze ponosisz wszelkie konsekwencje z tym związane"...

I jest to super podstawa dla ubezpieczyciela do odmowy odszkodowania....

Takiemu pośrednikowi to lotto koło H** to tam jest twój podpis a nie jego :roll: On tylko prowizje liczy od zlecenia.

xemup 
Admin
FL

Wysłany: 2018-03-21, 15:29   

Jedyne co mogą Ci zrobić w takim wypadku, to rekalkulować składkę

Odpowiedz do tematu