.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedaż połowy pojazdu
Autor Wiadomość
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2016-12-25, 18:37   Sprzedaż połowy pojazdu

Z pewnej przyczyny muszę stać się współwłaścicielem motocykla, którego posiadaczem jest mój Dziadek. Chcę spisać z nim umowę, na podstawie której odkupię od niego połowę pojazdu.

Jak taka umowa powinna wyglądać? I czy muszę to zgłaszać w WK?? A jeśli tak, to czy mogą mi dopisać w adnotacjach w DR, że stałem się współwłaścicielem czy będę musiał wyrabiać nowy dowód??

Z góry dzięki za pomoc.
_________________
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2016-12-25, 18:57   

Z dziadkiem to umowa darowizny. Wzór znajdziesz na necie, mają być generalnie dane i przedmiot
W tej grupie pokrewieństwa będzie to zwolnione z opłat skarbowych, w zależności od wartości nie trzeba nawet zgłaszać w skarbowym (znajdziesz limity na necie, nawet niedawno na forum pisaliśmy).
Z umową darowizny idziesz do WK i normalnie powinni wpis do DR zrobić.
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2016-12-25, 21:11   

OK ktoś mi powiedział, że z umową darowizny może być więcej zachodu niż ze zwykłą K-S, ale w sumie nie wiem dlaczego?? Więc chyba spiszę umowę darowizny.

Przedmiot to WSK Kobuz z 1978, więc chyba do US nie muszę nawet iść, bo jaką to ma wartość dla nich :lol2:

Dzięki za odp.
_________________
 
     
metalworks 

Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 545
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-12-25, 21:32   

Pan_Waclaw napisał/a:
OK ktoś mi powiedział, że z umową darowizny może być więcej zachodu niż ze zwykłą K-S, ale w sumie nie wiem dlaczego?? Więc chyba spiszę umowę darowizny.


Nie miałem żadnych problemów z darowizną "połowy" samochodu od ojca - brałem całość na siebie. Jedynie nie pamiętam czy miałem pełnomocnictwo podpisane przez ojca czy był ze mną później w WK (ale chyba to pierwsze).
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2016-12-25, 22:04   

Pan_Waclaw, z umową K-S nawet większy kłopot, w niektórych WK będą wołali o pieczątkę z US "zwolniono z opłaty skarbowej" itp itd. Na umowie darowizny wpiszcie stopień pokrewieństwa i nie będzie raczej żadnego problemu, druk jest prosty, raptem jedna kartka A4, im mniej szczegółów tym lepiej :E
metalworks, pełnomocnictwo wystarczy :)
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14