|
Wyciek z czujnika ciśnienia oleju |
| Autor |
Wiadomość |
voytas

Dołączył: 22 Maj 2014 Posty: 102 Skąd: Łódź
|
Wysłany: 2015-02-25, 17:04 Wyciek z czujnika ciśnienia oleju
|
|
|
Kilka tygodni temu BIS pierwszy raz zaznaczył teren...
Ewidentnie kapie z czujnika ciśnienia oleju - czy ktoś z Was miał taki problem?
Nie mam obecnie warunków żeby to rozebrać, ale może ktoś z Was zna odpowiedzi na poniższe pytania:
- czy po wykręceniu czujnika wyleci olej i jeśli tak to jak dużo?
- czy jest tam jakaś uszczelka/podkładka którą wystarczy wymienić, czy też trzeba wymienić czujnik?
- czy da się to zrobić bez spuszczania całego oleju (np. podnosząc kaszlaka z odpowiedniej strony)?
Na razie tego nie dotykam bo obawiam się zapaskudzenia podłogi w hali garażowej, ale niestety kapie coraz bardziej i chyba będzie trzeba się za to zabrać...
PS
Dziś zamówiłem 2 sztuki czujnika, na dniach będę je miał w domu. |
_________________ http://www.malusie.pl - koszulki i bodziaki dla dzieciaków
był: Polski Fiat 126 BIS 1991r.
był: Polski Fiat 126p 1984r. |
|
|
|
 |
malan126

Dołączył: 27 Cze 2014 Posty: 566 Skąd: tarnów
|
Wysłany: 2015-02-25, 19:23
|
|
|
Bedzie tam podkładka miedziana . Jak kupiłeś nowy czujnik powinna tam taka być . Zrobisz to szybko to nie wypłynie duzo oleju |
|
|
|
 |
voytas

Dołączył: 22 Maj 2014 Posty: 102 Skąd: Łódź
|
Wysłany: 2015-03-07, 14:06
|
|
|
| malan126 napisał/a: | Bedzie tam podkładka miedziana . Jak kupiłeś nowy czujnik powinna tam taka być . Zrobisz to szybko to nie wypłynie duzo oleju |
Zgadza się, nowe czujniki posiadały podkładki.
Wymieniłem i chyba jest OK. Oleju wyleciało tyle co nic - niepotrzebnie panikowałem, mogłem to zrobić na ulicy |
_________________ http://www.malusie.pl - koszulki i bodziaki dla dzieciaków
był: Polski Fiat 126 BIS 1991r.
był: Polski Fiat 126p 1984r. |
|
|
|
 |
|
|