Przesunięty przez: FreddieM 2013-08-24, 11:43 |
Felgi 14 cali... |
| Autor |
Wiadomość |
JustRalf
Dołączył: 01 Wrz 2011 Posty: 675 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: 2013-08-23, 11:19 Felgi 14 cali...
|
|
|
Podpowiecie?
Felga o parametrach: 5,00BX14H 04 00 ET48
Podejdzie do Malucha? Przy założeniu, że bez obniżania...
No i co z oponą?
Może ma ktoś fotki 126p na felgach 14 cali? |
|
|
|
 |
Mateusz23maw
Ziomy rezerwy

Wiek: 35 Dołączył: 27 Gru 2009 Posty: 3102 Skąd: Zamość [LZ 10846]
|
|
|
|
 |
ATi
Moderator Bis 714

Wiek: 31 Dołączył: 03 Maj 2011 Posty: 1672 Skąd: Żory
|
Wysłany: 2013-08-23, 11:38
|
|
|
| JustRalf, jak masz kasę na opony to możesz kupić 155/55r14, mają taką samą wysokość jak oryginalne 12". |
|
|
|
 |
JustRalf
Dołączył: 01 Wrz 2011 Posty: 675 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: 2013-08-23, 11:44
|
|
|
Szczerze powiedziawszy, to dokładnie tego Malucha miałem na myśli
Wiadomo z czego są te felgi / jakie mają parametry?
| ATi napisał/a: | | JustRalf, jak masz kasę na opony to możesz kupić 155/55r14, mają taką samą wysokość jak oryginalne 12". |
Uuaaaa... niezły cennik Chyba ułatwiłeś mi sprawę i wybiłeś z głowy głupi pomysł
PS: dopiero teraz znalazłem odpowiedni dział o kołach... sorry za śmiecenie |
|
|
|
 |
ignac2004
Moderator warsztatowy

Wiek: 38 Dołączył: 06 Kwi 2012 Posty: 2993 Skąd: Tychy
|
Wysłany: 2013-08-23, 11:46
|
|
|
Tyle, że z ET48 to raczej trzeba będzie dystans montować |
_________________ Facebook.com/ignacsworkshop
126p 600 '76 vel. Beż
WSS Polsport GK-110 '80 - przyczepka namiotowa
125p 1.5C '83 vel. Marian
126p 650 '88 vel. ZOMO
Niewiadów N126-E '89 vel. Kawalerka
126p 650 '90 vel. Mydelniczka2
Nuova Bravo 1.9JTD 2007 vel.Bravo JA >180km+ |
|
|
|
 |
Delmut
ziomy rezerwy Mr Żółte tablice

Wiek: 43 Dołączył: 02 Sty 2012 Posty: 3601 Skąd: Zabrze
|
Wysłany: 2013-08-23, 12:02
|
|
|
| JustRalf napisał/a: | Uuaaaa... niezły cennik Chyba ułatwiłeś mi sprawę i wybiłeś z głowy głupi pomysł |
210zł/szt to taka zła cena??
Wg mnie tragedii nie ma...
Ciekawe jakby wyglądał Maluch na 14" alu, np. takich:
Trzeba kiedyś spróbować |
_________________ Szajn brajt lajk dajmont |
|
|
|
 |
JustRalf
Dołączył: 01 Wrz 2011 Posty: 675 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: 2013-08-23, 12:15
|
|
|
| Delmut napisał/a: |
210zł/szt to taka zła cena??
Wg mnie tragedii nie ma...
Ciekawe jakby wyglądał Maluch na 14" alu, np. takich:
Obrazek
Trzeba kiedyś spróbować |
opony: 210 x 4 = 840zł
felgi: około 200zł
piaskowanie + malowanie proszkowe: około 280zł
RAZEM 1320zł... dla mnie to dużo jak na koła do Malucha Ale oczywiście "dużo" i "mało" to pojęcia względne...
Miałem gdzieś 2 zdjęcia zielonego ELa na tych 14stkach z SC, ale nie mogę znaleźć
Pamiętam tylko, że koła wyglądały potężnie, ale niestety nie mieściły się w nadkolach, co w moim przypadku je dyskwalifikuje.
Poza tym w przypadku tych felg, do kwoty końcowej trzeba doliczyć pewnie ze 4 stówki
Ja myślałem bardziej o stali... alu jakoś mi nie pasuje w 126p.
To, co wstawił Mateusz23maw mi się podoba. |
|
|
|
 |
xlar1
forumowy elektryk

Wiek: 38 Dołączył: 14 Mar 2010 Posty: 332 Skąd: Łódź
|
Wysłany: 2013-08-23, 12:19
|
|
|
| A jaką rozsądno szerokościowo oponę dać do takiej felgi żeby się zmieściła w nadkole? Jeszcze przy lekkim zglebieniu? Nie bardzo to widzę. |
_________________ Problemy z elektryką w domu / samochodzie?
Potrzebujesz zrobić audio w domu lub samochodzie?
Problem z siecią?
Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie i chcesz położyć nowe instalacje elektryczne?
Potrzebujesz pomocy z eNką, Cyfrą lub Polsatem - Splittery, multiroom, montaż i ustawianie anten. Rozbudowa posiadanych instalacji SAT i antenowych.
Dzwoń: 602-711-569 lub pisz gg:2609730
Xlar Tech Serwis |
|
|
|
 |
Delmut
ziomy rezerwy Mr Żółte tablice

Wiek: 43 Dołączył: 02 Sty 2012 Posty: 3601 Skąd: Zabrze
|
Wysłany: 2013-08-23, 12:19
|
|
|
| JustRalf napisał/a: | | Delmut napisał/a: |
210zł/szt to taka zła cena??
Wg mnie tragedii nie ma...
Ciekawe jakby wyglądał Maluch na 14" alu, np. takich:
Obrazek
Trzeba kiedyś spróbować |
opony: 210 x 4 = 840zł
felgi: około 200zł
piaskowanie + malowanie proszkowe: około 280zł
RAZEM 1320zł... dla mnie to dużo jak na koła do Malucha Ale oczywiście "dużo" i "mało" to pojęcia względne... |
Jak zrobiłeś "Uuuuuuu" to myślałem, że cena za oponę jest dużo wyższa. Niby masz racje, że 1320zł to sporo, ale ja za punkt odniesienia do ceny opon wziąłem D-124, które kosztowały po 100zł. Dwa razy tyle za nietypową oponę to nie tragedia. |
_________________ Szajn brajt lajk dajmont |
|
|
|
 |
ignac2004
Moderator warsztatowy

Wiek: 38 Dołączył: 06 Kwi 2012 Posty: 2993 Skąd: Tychy
|
Wysłany: 2013-08-23, 12:20
|
|
|
R14 w Maluchu wygląda tak kupowato jak R15 w Cento |
_________________ Facebook.com/ignacsworkshop
126p 600 '76 vel. Beż
WSS Polsport GK-110 '80 - przyczepka namiotowa
125p 1.5C '83 vel. Marian
126p 650 '88 vel. ZOMO
Niewiadów N126-E '89 vel. Kawalerka
126p 650 '90 vel. Mydelniczka2
Nuova Bravo 1.9JTD 2007 vel.Bravo JA >180km+ |
|
|
|
 |
Delmut
ziomy rezerwy Mr Żółte tablice

Wiek: 43 Dołączył: 02 Sty 2012 Posty: 3601 Skąd: Zabrze
|
Wysłany: 2013-08-23, 12:21
|
|
|
| ignac2004 napisał/a: | R14 w Maluchu wygląda tak kupowato jak R15 w Cento |
Też tak uważam!!
126p powinno stać na 15", a Cento na 16" |
_________________ Szajn brajt lajk dajmont |
|
|
|
 |
ATi
Moderator Bis 714

Wiek: 31 Dołączył: 03 Maj 2011 Posty: 1672 Skąd: Żory
|
Wysłany: 2013-08-23, 12:30
|
|
|
| Delmut napisał/a: |
Też tak uważam!!
126p powinno stać na 15", a Cento na 16" |
Można kupić takie opony w cenie 168 złotych, więc nie jest to dużo jak za nowe opony.
Z tym, że za duże Et w tych felgach. Ciekawe jak by wyglądała poszerzona stal z Trucka. |
|
|
|
 |
JustRalf
Dołączył: 01 Wrz 2011 Posty: 675 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: 2013-08-23, 13:22
|
|
|
| Delmut napisał/a: |
Jak zrobiłeś "Uuuuuuu" to myślałem, że cena za oponę jest dużo wyższa. Niby masz racje, że 1320zł to sporo, ale ja za punkt odniesienia do ceny opon wziąłem D-124, które kosztowały po 100zł. Dwa razy tyle za nietypową oponę to nie tragedia. |
No właśnie w tym rzecz, do czego porównujesz.
Jak bym nie miał wcale kół letnich, to ta kwota wyglądała by inaczej niż teraz, kiedy miały by to być koła "dodatkowe", czyli zachcianka...
Moje koła kosztowały mnie coś koło 700zł, czyli około połowy kwoty, którą bym musiał zapłacić za cal większe... |
|
|
|
 |
Mateusz23maw
Ziomy rezerwy

Wiek: 35 Dołączył: 27 Gru 2009 Posty: 3102 Skąd: Zamość [LZ 10846]
|
Wysłany: 2013-08-23, 14:21
|
|
|
Jakimś rozwiązaniem jest kupno używanych opon, ale czy jest sens pchania do malucha 14 jak na 13 dobrze wygląda? Nic szerokiego przez wielkość nie wsadzisz a zwykłych stalaków szkoda dawać bo ani to ładne ani szpanerskie |
_________________
 |
|
|
|
 |
DiZeL
FOREVER 126

Dołączył: 01 Sty 2013 Posty: 215 Skąd: OpOlE
|
Wysłany: 2013-08-23, 20:44
|
|
|
kolegi
 |
_________________ Nie sprzęt i moc silnika, lecz technika czyni z Ciebie zawodnika... |
|
|
|
 |
|
|