.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: FreddieM
2013-08-24, 11:43
Felgi 14 cali...
Autor Wiadomość
JustRalf 

Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 675
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-23, 11:19   Felgi 14 cali...

Podpowiecie?

Felga o parametrach: 5,00BX14H 04 00 ET48
Podejdzie do Malucha? Przy założeniu, że bez obniżania...
No i co z oponą?

Może ma ktoś fotki 126p na felgach 14 cali?
 
     
Mateusz23maw 
Ziomy rezerwy


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 3102
Skąd: Zamość [LZ 10846]
Wysłany: 2013-08-23, 11:26   

Tak bedzie to wyglądało
http://www.fotosik.pl/pok...df4d76e651.html
http://ifotos.pl/zobacz/hhf_xpehaw.JPG/
_________________
 
 
     
ATi 
Moderator
Bis 714


Wiek: 31
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1672
Skąd: Żory
Wysłany: 2013-08-23, 11:38   

JustRalf, jak masz kasę na opony to możesz kupić 155/55r14, mają taką samą wysokość jak oryginalne 12".
 
     
JustRalf 

Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 675
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-23, 11:44   

Mateusz23maw napisał/a:
Tak bedzie to wyglądało
http://www.fotosik.pl/pok...df4d76e651.html
http://ifotos.pl/zobacz/hhf_xpehaw.JPG/


Szczerze powiedziawszy, to dokładnie tego Malucha miałem na myśli ;)
Wiadomo z czego są te felgi / jakie mają parametry?

ATi napisał/a:
JustRalf, jak masz kasę na opony to możesz kupić 155/55r14, mają taką samą wysokość jak oryginalne 12".


Uuaaaa... niezły cennik :mrgreen: Chyba ułatwiłeś mi sprawę i wybiłeś z głowy głupi pomysł :mrgreen:


PS: dopiero teraz znalazłem odpowiedni dział o kołach... sorry za śmiecenie ;)
 
     
ignac2004 
Moderator
warsztatowy


Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 2993
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-08-23, 11:46   

Tyle, że z ET48 to raczej trzeba będzie dystans montować ;)
_________________
Facebook.com/ignacsworkshop



126p 600 '76 vel. Beż
WSS Polsport GK-110 '80 - przyczepka namiotowa
125p 1.5C '83 vel. Marian
126p 650 '88 vel. ZOMO
Niewiadów N126-E '89 vel. Kawalerka
126p 650 '90 vel. Mydelniczka2
Nuova Bravo 1.9JTD 2007 vel.Bravo JA >180km+ :twisted:
 
 
     
Delmut 
ziomy rezerwy
Mr Żółte tablice


Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 3601
Skąd: Zabrze
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-08-23, 12:02   

JustRalf napisał/a:
Uuaaaa... niezły cennik :mrgreen: Chyba ułatwiłeś mi sprawę i wybiłeś z głowy głupi pomysł :mrgreen:

210zł/szt to taka zła cena??
Wg mnie tragedii nie ma...

Ciekawe jakby wyglądał Maluch na 14" alu, np. takich:

Trzeba kiedyś spróbować :twisted: :twisted: :twisted:
_________________
Szajn brajt lajk dajmont :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
JustRalf 

Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 675
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-23, 12:15   

Delmut napisał/a:

210zł/szt to taka zła cena??
Wg mnie tragedii nie ma...

Ciekawe jakby wyglądał Maluch na 14" alu, np. takich:
Obrazek
Trzeba kiedyś spróbować :twisted: :twisted: :twisted:


opony: 210 x 4 = 840zł
felgi: około 200zł
piaskowanie + malowanie proszkowe: około 280zł
RAZEM 1320zł... dla mnie to dużo jak na koła do Malucha ;) Ale oczywiście "dużo" i "mało" to pojęcia względne...

Miałem gdzieś 2 zdjęcia zielonego ELa na tych 14stkach z SC, ale nie mogę znaleźć :/
Pamiętam tylko, że koła wyglądały potężnie, ale niestety nie mieściły się w nadkolach, co w moim przypadku je dyskwalifikuje.
Poza tym w przypadku tych felg, do kwoty końcowej trzeba doliczyć pewnie ze 4 stówki :mrgreen:

Ja myślałem bardziej o stali... alu jakoś mi nie pasuje w 126p.
To, co wstawił Mateusz23maw mi się podoba.
 
     
xlar1 
forumowy elektryk


Wiek: 38
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-08-23, 12:19   

A jaką rozsądno szerokościowo oponę dać do takiej felgi żeby się zmieściła w nadkole? Jeszcze przy lekkim zglebieniu? Nie bardzo to widzę.
_________________
Problemy z elektryką w domu / samochodzie?
Potrzebujesz zrobić audio w domu lub samochodzie?
Problem z siecią?
Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie i chcesz położyć nowe instalacje elektryczne?
Potrzebujesz pomocy z eNką, Cyfrą lub Polsatem - Splittery, multiroom, montaż i ustawianie anten. Rozbudowa posiadanych instalacji SAT i antenowych.

Dzwoń: 602-711-569 lub pisz gg:2609730
Xlar Tech Serwis
 
     
Delmut 
ziomy rezerwy
Mr Żółte tablice


Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 3601
Skąd: Zabrze
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-08-23, 12:19   

JustRalf napisał/a:
Delmut napisał/a:

210zł/szt to taka zła cena??
Wg mnie tragedii nie ma...

Ciekawe jakby wyglądał Maluch na 14" alu, np. takich:
Obrazek
Trzeba kiedyś spróbować :twisted: :twisted: :twisted:


opony: 210 x 4 = 840zł
felgi: około 200zł
piaskowanie + malowanie proszkowe: około 280zł
RAZEM 1320zł... dla mnie to dużo jak na koła do Malucha ;) Ale oczywiście "dużo" i "mało" to pojęcia względne...

Jak zrobiłeś "Uuuuuuu" to myślałem, że cena za oponę jest dużo wyższa. Niby masz racje, że 1320zł to sporo, ale ja za punkt odniesienia do ceny opon wziąłem D-124, które kosztowały po 100zł. Dwa razy tyle za nietypową oponę to nie tragedia.
_________________
Szajn brajt lajk dajmont :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
ignac2004 
Moderator
warsztatowy


Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 2993
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-08-23, 12:20   

R14 w Maluchu wygląda tak kupowato jak R15 w Cento :mrgreen:
_________________
Facebook.com/ignacsworkshop



126p 600 '76 vel. Beż
WSS Polsport GK-110 '80 - przyczepka namiotowa
125p 1.5C '83 vel. Marian
126p 650 '88 vel. ZOMO
Niewiadów N126-E '89 vel. Kawalerka
126p 650 '90 vel. Mydelniczka2
Nuova Bravo 1.9JTD 2007 vel.Bravo JA >180km+ :twisted:
 
 
     
Delmut 
ziomy rezerwy
Mr Żółte tablice


Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 3601
Skąd: Zabrze
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-08-23, 12:21   

ignac2004 napisał/a:
R14 w Maluchu wygląda tak kupowato jak R15 w Cento :mrgreen:

Też tak uważam!!
126p powinno stać na 15", a Cento na 16" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Szajn brajt lajk dajmont :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
ATi 
Moderator
Bis 714


Wiek: 31
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1672
Skąd: Żory
Wysłany: 2013-08-23, 12:30   

Delmut napisał/a:

Też tak uważam!!
126p powinno stać na 15", a Cento na 16" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen:

Można kupić takie opony w cenie 168 złotych, więc nie jest to dużo jak za nowe opony.
Z tym, że za duże Et w tych felgach. Ciekawe jak by wyglądała poszerzona stal z Trucka.
 
     
JustRalf 

Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 675
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-23, 13:22   

Delmut napisał/a:

Jak zrobiłeś "Uuuuuuu" to myślałem, że cena za oponę jest dużo wyższa. Niby masz racje, że 1320zł to sporo, ale ja za punkt odniesienia do ceny opon wziąłem D-124, które kosztowały po 100zł. Dwa razy tyle za nietypową oponę to nie tragedia.


No właśnie w tym rzecz, do czego porównujesz.
Jak bym nie miał wcale kół letnich, to ta kwota wyglądała by inaczej niż teraz, kiedy miały by to być koła "dodatkowe", czyli zachcianka...

Moje koła kosztowały mnie coś koło 700zł, czyli około połowy kwoty, którą bym musiał zapłacić za cal większe... ;)
 
     
Mateusz23maw 
Ziomy rezerwy


Wiek: 35
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 3102
Skąd: Zamość [LZ 10846]
Wysłany: 2013-08-23, 14:21   

Jakimś rozwiązaniem jest kupno używanych opon, ale czy jest sens pchania do malucha 14 jak na 13 dobrze wygląda? Nic szerokiego przez wielkość nie wsadzisz a zwykłych stalaków szkoda dawać bo ani to ładne ani szpanerskie :>
_________________
 
 
     
DiZeL 
FOREVER 126


Dołączył: 01 Sty 2013
Posty: 215
Skąd: OpOlE
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-08-23, 20:44   

kolegi :P

_________________
Nie sprzęt i moc silnika, lecz technika czyni z Ciebie zawodnika...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 16