.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki kompresor?
Autor Wiadomość
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2725
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-01-14, 07:01   

evil1 napisał/a:
Ja zrobiłem taki kompresor
[url=http://images77.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]
Butla 90l od lpg, silnik 3 fazowy 3kW. 2 pompy od Ziła 2-tłokowe, presostat ustawiony na 7-10bar, całość wyszła jakieś 700-800z wydajność ma ok 800l. Klucz pneumatyczny przy 10 barach wierci jak szlifierka :)
Przy dołożonym dodatkowym zbiorniku 125l można się pobawić w piaskowanie.
Jakby ktoś potrzebował zbiorników ok 40 80 i 120l to u mnie w pracy regularnie takie zbiorniki można za dobre pieniądze odkupić jak tylko wyjdzie homologacja. Ktoś może używał czegoś takiego jak piaskarka syfonowa?

Zarąbistyy :luj:
_________________

 
     
parobek 126p 

Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 31
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2016-02-12, 17:57   

koledzy nieco odświeżę temat -borykam się z wyborem sprężarki albo za droga z małą butlą albo nieco większa z mniejsza wydajnością teraz wypatrzyłem coś takiego tylko nic o niej nie wiem i czy faktycznie ma tyle na wydmuchu- pismo ze sprzedającym bez rezultatu nie raczył nawet odpisać-może ktoś z was coś o tym wie. Druga sprawa podobno większa butla na 230v sprawia więcej problemów- ktoś coś o tym wie? Koleś od makteka tak powiedział. Ponoć największa butla na 230v to 100l. I ostatnie pytanie słyszał ktoś o Devilbiss GPI? Wynalazłem taki na alledrogo i jestem zainteresowany. Poniżej podaję linki
http://allegro.pl/stanley...5962230895.html
i pistolet
http://allegro.pl/devilbi...5946391625.html .
 
     
Inzynier94 

Dołączył: 10 Lut 2016
Posty: 6
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-02-15, 19:15   

Co do kompresora o tych parametrach 2500zł to moim zdaniem lekka przesada, ja osobiście kupiłem stary wynalazek PRL o pojemności 140l. W prawdzie nie polecam tego typu rozwiązania jeśli ktoś oczekuje, że będzie chodzić "na już" bo nie będzie, pompa pluła olejem. Więc została czym prędzej wymieniona na oryginał Kupczyka o zadowalających parametrach, cała operacja wyniosła mnie około 1000zł. Ma to swoje + i -, jednak moim skromnym zdaniem przy zaistniałych okolicznościach była to dobra decyzja. A jeśli chodzi o pistolet, Devilbiss to już pistolet z wyższej półki i daje naprawdę rade, podobnie Iwata Air Gunsa. Takie tańsze rozwiązanie dla ludzi którzy nie chcą wydawać masę siana na Sate. Ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że gdy malowałem różnymi pistoletami. Średniej klasy Chinolem za powiedzmy 150 pesos można też całkiem fajnie pomalować. Osobiście używam Star Evo i jestem z niego zadowolony.
 
     
zolo 


Wiek: 39
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 1302
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2016-02-15, 19:45   

https://www.youtube.com/watch?v=TLfU3aXN_FQ
_________________
YouTube
Fiat 126p Biała Padaka
Nowe białe szaleństwo
 
 
     
nanab 

Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 490
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2016-02-15, 23:31   

Inzynier94, stosujesz ten sam pistolet do podkładu, bazy, klaru?
 
     
Kamil252 
technik alkoholik


Wiek: 28
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 135
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-02-16, 00:04   

Może zacznijmy od tego że jeżeli ktoś kupuje kompresor 50 czy 100L i ma hvlp to niech na cuda nie liczy,co prawda idzie ale to kolejna nauka która idzie w błoto(za duże spadki ciśnienia)
z kompresorów kupiłbym to i miał na ładnych parę lat
http://allegro.pl/kompres...5976536777.html
Kolejna rzecz do pistolet -GPI to słaba sprawa,wole FLG 5 bo GPI idzie jako niższej klasy GTI,to używanego GTI T110 na trans techu idzie za 1000zł wyrwać a to już jest profesjonalny pistolet.
Air gunsa jest pistoletem wolnym i dobrym do początkowej nauki,prędzej zrobi barana niż zaciek,FLG już jest szybszy o wiele
NAJWAŻNIEJSZE! instalacja elektryczna w domu,ja sobie sprawiłem o wiele większy sprzęt,co prawda ma prawie 6 Kw ale ten ciut mniej,zobacz jaki masz przepust w domu by nie było niespodzianki że nic nie działa bo włączenie kompresora gasi wszystko wokół.Kup sobie FLG 5 i na tym kompresorze bd spoko wszystko działało(do podkładu oczywiście inny-jakiś za 150zł)
tutaj masz przykład - Devilbiss na kompresorze ruskim 80L

a tutaj ten sam kompresor i pistolet Air gunsa AZ3

trochę zeszło na ten bok ale da się na taiej setce zrobić bok auta czy inne drzwi,ale to nie prawidłowa robota,lepiej kupić 200 l i mieć spokój i potrafić zrobić wszystko w garażowych warunkach.Wszystkie zdjęcia od razu po przeschnięciu bez poleru
_________________
"papier 500 i jak szkło wychodzi"
 
     
Inzynier94 

Dołączył: 10 Lut 2016
Posty: 6
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-02-16, 08:14   

nanab napisał/a:
Inzynier94, stosujesz ten sam pistolet do podkładu, bazy, klaru?

Star Evo z dyszą 1.3 stosuje do bazy i klaru. Jest trochę zabawy z myciem bo trzeba to zrobić dokładnie między warstwami, no ale jeszcze się nie dorobiłem drugiego guna. A do podkładu mam jakiegoś Chinola za 150 z dyszą 1.7 i też jestem zadowolony.
 
     
just18 

Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd: Poznań
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2017-04-01, 16:59   Świetny kompresor

Witam wszystkich,
ja osobiście polecam kompresor firmy ALMiG. Ostatnio mój brat kupił go i jest naprawdę warsztatu samochodowego i jest bardzo zadowolony. Sprzęt jest bardzo funkcjonalny i wydajny, dodatkowym atutem jest fakt energooszczędności. Brat wykorzystuje kompresor ALMiG w najróżniejszych warunkach, nic złego się nie dzieje- stan perfekcyjny. Dlatego polecam i pozostawiam dla ułatwienia link gdzie możecie go kupić:

http://www.almig.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15