.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Ocena Malucha - kupić, czy nie kupić?
Autor Wiadomość
Rafi_Gniezno 

Wiek: 32
Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 25
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-10-30, 18:43   

Wysłał mi sporo fotek wybrałem takie które wydają mi się najbardziej interesujące. Jak dla mnie podwozie jest w opłakanym stanie i pytanie czy to jest takie straszne czy tylko tak strasznie wygląda ale jest do zrobienia? Jest też jedna zdjęcie co znajduje się za zderzakiem z boku.

















 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-10-30, 20:34   

Ja bym odpuścił ten egzemplarz, nie wart ceny, mechanicznie i blacharsko to jest trup, nie wiem gdzie on stał ale w wilgoć zrobiła swoje.
 
     
Rafi_Gniezno 

Wiek: 32
Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 25
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-10-30, 20:51   

Szkoda bo faktycznie się na niego napalilem ale jeżeli tak mówisz to nie ma co się w to na siłę pchać. Dzięki za pomoc i szukam dalej jak coś znajdę to na pewno znowu napisze :) . Jak by miał ktoś coś ciekawego na zachodzie Polski to śmiało pisac:)
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-10-30, 21:10   

Nie dawno na sprzedajemy.pl widzialem STdi chyba nawet konca lat 70-tych, po blacharce, do piaskowania i malowania. Cena chyba podobna jak za tego a juz czesc prac wykonana. Jak znajde ogloszenie to wrzuce link.
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-10-31, 17:45   

Rafi_Gniezno

Znalazłem ogłoszenie o którym pisałem,
to wydaje mi się rozsądniejsze, ktoś już rozebrał auto i zrobił blacharkę, teraz tylko przygotować, umalować i poskładać. Trzeba tylko się upewnić czy na pewno ma wszystko do tego auta.

https://sprzedajemy.pl/fiat-126-p-z-1978-roku-blacharce-do-poskladania-i-malowania-krotoszyn-6bea9f-nr53662901
 
     
Rafi_Gniezno 

Wiek: 32
Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 25
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-10-31, 20:20   

Ogólnie spoko ale ktoś już musi być chyba zawodowym mechanikiem żeby to kupić jak dla mnie za duże ryzyko. Nie mam pewności że jest dobrze pospawany i nie będzie zostawial czterech śladów watpie zebym byl w stanie sprawdzic czy sa na pewno wszystkie czesci więc jak dla mnie trochę duze ryzyko ale dzięki za chęci :)
 
     
Rampula 
Weteran


Wiek: 37
Dołączył: 10 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2017-10-31, 20:36   

Przynajmniej sprzedawca uczciwy i porobil normalne zdjęcia.
To wygnite mocowanie skrzynki bezpieczników..jeszcze takiego czegos nie widzialem :?
 
     
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 660
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2017-10-31, 20:58   

Ja bym sie nie pchał ani w tego co podesłałeś ani w ,,nieskonczony projekt''. Albo znajdujesz akceptowalną bazę albo już zrobionego.
_________________
Były:

'86 Polski Fiat 126p ZFA Bleu Lord (2003-2010)
'99 Fiat 126 ELX Maluch Town SX 90's Style (2016-2019)

Jest:
'93 Polski Fiat 126p FL-2 454 Szmaragd (2023- )
 
     
Rafi_Gniezno 

Wiek: 32
Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 25
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-10-31, 21:38   

No właśnie ta jego uczciwość mnie zaciekawiła. Jak z nim rozmawiałem przez telefon i oglądałem później te zdjęcia to aż sam się zdziwiłem że mi je wysłał ale rozmawiałem też z znajomym który zajmuje się właśnie takim remontem aut typu blacharka malowanie itp i też powiedzial że jeżeli nie jest to moje auto do którego mam sentyment to nie ma sensu się za to zabierać a sprzedawca faktycznie żąda za niego zbyt wygorowana cenę. Będę teraz śledził ogłoszenia i czekał na jakaś okazję jeżeli zdarzy się tak że się nie doczekam to w najgorszym wypadku kupie fla :)
 
     
zolwik 


Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 1163
Skąd: Wejherowo/Gdynia
Wysłany: 2017-11-01, 09:13   

Z fotkami to też mnie zaskoczył (od spodu).
Z zakupem nie ma co się spieszyć, z drugiej strony jak coś konkretnego w "dobrej" cenie się pojawi stoi kilka godzin.
Wiem bo też szukałem i spod nosa zwijali, a jak mojego blue wystawiłem to nie spodziewałem się, po 3h telefony. Pierwszy oglądał wymyślił, po paru min drugi przyjechał i z zadowoleniem.
_________________
Wrzosowy
http://forum.rezerwa126p....c0c3213f#503396
 
     
Rafi_Gniezno 

Wiek: 32
Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 25
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-11-03, 11:26   

Kilka dni temu gościu wystawił coś takiego


Opis że pierwszy właściciel oryginalny lakier cały czas garażowany itp. Zadzwoniłem do gościa z głosu w miarę młody max 35lat i jak zaczynam go dopytywac o malucha to puścił historyjkę że on za dużo nie wie bo auto należy do dziadka który jest po lekkim wylewie więc już tym autem nie bedzie mogl jezdzicjego syn mieszka w Niemczech i jemu zlecili sprzedaż. On ma klucze upoważnienie itp ale o historii auta za wiele nie wie 😀. Więc piękna historyjka żeby się wymigac😀. Sam już zauważyłem że ma nieoryginalne zderzaki i przednie lewe nadkole (chociaż nie był malowany więc chyba jakiś cudotworca to wymieniał że kolor tak się zgrał i nie widać spawow 😀). Na następny dzień zmienił cenę z 4000 na 5000 a dzisiaj na 4800😀. Jak jeszcze był za 4000 poprosiłem o przysłanie kilku zdjęć i jak już je przysle i podwozie bedzie zdrowe to do niego zadzwonię powiem że auto było malowane ma kilka nieoryginalnych części i mogę dac maksymalnie 3600. Co o tym.myslicie?
 
     
Rafi_Gniezno 

Wiek: 32
Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 25
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-11-03, 11:27   

I jeszcze na zdjeciach widac ze auto jest na bialych blachach więc z tym pierwszym właścicielem też jest chyba mocno naciągane 😀
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-11-03, 11:49   

Pierwszy wlasciciel moze byc, bo w WK chca sie nachapac kasy i namawiaja ludzi zeby zmienili tez rejestracje na biale, jak sie koncza miejsca w dowodzie a ktos ma czarne blachy, niedalejo mnie stoi FL wlascicielka ma go od nowosci a wlasnie wkrecili ja na zmiane blach.
Co do malucha, to mozesz mu powiedziec 2000 bo pewnie i tak chce tego dziadka przekabacic i powie mu ze sprzedal za 500zl juz nie raz sie z takim czyms spotkalem.
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2017-11-03, 12:21   

Rafi_Gniezno, generalnie to musisz ogólnie przemyśleć czy chcesz stare auto, bo z jednej strony piszesz, że chcesz dłubać i remontować, z drugiej boisz się auta które jest rozebrane i tak naprawdę wszystko widać lepiej niż w pięknie odpicowanym struclu :E
Prawda jest niestety taka, że to są ponad 30-letnie auta, które całe życie jeździły w Polsce, w najgorszych możliwych czasach. Praktycznie każdy w tej cenie będzie zdrutowany i finalnie trzeba będzie coś robić. Ja też wtopiłem w Skodę, która niby była super hiper, a ostatecznie było spawania w cholerę...

Jak by co, to ja niebawem będę sprzedawał swojego - do poprawek, ale bez dziur i częściowo jeszcze rozebrany, ale generalnie kompletny. Z tym że chwilowo nie mam jeszcze możliwości sprzedać, no i odbiór lawetą.
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Rafi_Gniezno 

Wiek: 32
Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 25
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-11-03, 12:42   

Chodzi mi bardziej o to że jak mam coś złożyć to wolałbym to najpierw rozebrać i tak jak pisałem balem się że skoro była robiona podłoga i ktoś z jakiegoś powodu nie chce go złożyć to możliwe że coś poszło nie tak i po złożeniu będzie zostawial 4 slady. Wiadomo ze przy kazdym aucie bedzie cos do zrobienia bo auta sa wyeksploatowane ale chce kupic możliwie coś najlepszego w tej cenie dlatego staram się czegoś poradzić na tym forum.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 15