.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Fiat 126p na początek... warto?
Autor Wiadomość
Krzysiek. 
ziomy rezerwy


Wiek: 32
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 3465
Skąd: Rzeszów/Jasło
Wysłany: 2012-01-09, 18:50   

malizna napisał/a:
Owszem, maluch jest idealnym autem na start, ale chodzi tu o łapanie pierwszego bakcyla odnośnie jazdy samochodem w nastoletnim wieku. Każdy, moim zdaniem, powinien odbyć za dzieciaka takie "szkolenie". Po zrobieniu prawka, jak mniemam, ma się już wystarczającą wiedzę, żeby wsiąść do czegoś poważniejszego


Gdzie robiłeś prawo jazdy ? Bo mnie poza znakami i pokonywaniu łuku tyłem nic innego nie uczyli. No jeszcze mi mówili na czym może mnie egzaminator ulać.

Zachowania na drodze uczę się do tej pory. I pamiętaj, nie auto robi z Ciebie kierowcę.
_________________
Fiat 126p FL '94 Cult
Fiat 126p FL '87 Rally
Fiat 126p ST '84 Klasyk
Fiat 126p FL '89 SWAP
 
     
malizna 

Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 15
Skąd: Chełm
Wysłany: 2012-01-09, 19:45   

A skąd wiesz kim są inny kierujący? Co w razie wypadku spowodowanego przez innego kierowcę? No pewnie, najlepiej żeby każdy młody kierowca siedział w maluchu, na pewno wyjdzie bez szwanku.
Jeśli zdałeś prawo jazdy mając jedynie umiejętność jazdy po łuku, to gratuluję, ale prawo jazdy włóż do szuflady, a jazdy (nie mylić z doświadczeniem) ucz się od podstaw.
 
     
djdar_95 

Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 6
Skąd: Warlubie
Wysłany: 2012-01-09, 20:01   

duzy_lolo napisał/a:
jeśli bierzesz pod uwagę tylko czynnik ekonomiczny, to zdecydowanie nie.


Właśnie nie biore tak bardzo pod uwage.. :lol2: . Jak się kupuje starego rometa to też nie patrzy się na to.. ile się wpompowało kasy... ważne, że jeździ dobrze i jest z tego satysfakcja i wzrok niektórych ludzi :D . No cóż... jak nie znajdę jakiegoś z tych 70-80 lat.. to będe polować na FL'a :) . Lubie podłubać w garażu... przynajmniej wie co się ma... A co do Felicii.. dobre autko.. ojciec ma od nowości (1999 rocznik)... ale wyrwać za 1000 w ładnym stanie... to jest nielada wyczyn stulecia...
 
     
Quick07 
ziomy rezerwy
jestę dymurę


Wiek: 33
Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 1848
Skąd: kLiKa$h mIsIaCzKó ?
Wysłany: 2012-01-09, 20:21   

malizna , czy Ty na prawdę wierzysz w to , że na kursie prawa jazdy nauczą Cię kultury jazdy i zachowania na drodze ?
Na kursie uczą tego co niezbędne do otrzymania plastiku , a i nawet to nie zawsze.
Dopiero później będąc już legalnie uczestnikiem ruchu uczysz się wszystkiego.
_________________
 
 
     
malizna 

Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 15
Skąd: Chełm
Wysłany: 2012-01-09, 20:26   

Przepraszam bardzo, co ma kultura jazdy do auta, jakim się poruszasz? A na DOŚWIADCZENIE składają się wszystkie czynniki, jakich doświadczamy na drodze przez CAŁE życie, więc tutaj również nie widzę związku.
 
     
Quick07 
ziomy rezerwy
jestę dymurę


Wiek: 33
Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 1848
Skąd: kLiKa$h mIsIaCzKó ?
Wysłany: 2012-01-09, 20:32   

Piszę odnośnie tego co pisałeś do Krzyśka.
_________________
 
 
     
malizna 

Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 15
Skąd: Chełm
Wysłany: 2012-01-09, 20:35   

Właśnie o tym mówię. nevermind :roll:
 
     
ckkielce 
Inżynier


Wiek: 35
Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-01-10, 00:13   

Dobra Pany koniec o chwaleniu sie kto ile ma prawko i kto co potrafi ;)
Kazdy wie, ze czlowiek uczy sie przez cale zycie, tak wiec i prowadzenia pojazdem uczymy sie przez cale zycie...

A co do maluszka... Pierwszym autem jakim jechalem po odebrania prawka byl wlasnie maluch. Kuzyn mial i powiedzialem ze tez kiedys sobie sprawie i mam ;)

Jesli chcesz z lat 70-80 to musisz byc przygotowany na to ze niektorych czesci do niego juz nie dostaniesz za przyslowiowa flaszke na szrocie ;) bo tych aut w niektorych miastach juz nie ma. Z tego co mi wiadomo Krzysiek ma znajomosci na szrocie w Krosnie (lub Jasle) i tam jest akurat duzo tych aut. W sklepach tez nie dostaniesz wszystkiego. Musisz byc przygotowany na spore wydatki jesli chcesz zrobic z niego klasyka ;)

Powodzenia w szukaniu:)
_________________
ckkielce wita Was :D

NIEKTORYM OD WLADZY POPRZEWRACALO SIE W GLOWIE!!!



http://www.youtube.com/watch?v=0YdqJ933D1s
 
     
Krzysiek. 
ziomy rezerwy


Wiek: 32
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 3465
Skąd: Rzeszów/Jasło
Wysłany: 2012-01-10, 00:23   

malizna napisał/a:
Jeśli zdałeś prawo jazdy mając jedynie umiejętność jazdy po łuku, to gratuluję, ale prawo jazdy włóż do szuflady, a jazdy (nie mylić z doświadczeniem) ucz się od podstaw.



:roll:

Kurs na prawo jazdy przygotowuje Cię tylko i wyłącznie do egzaminu. Z nauką jazdy ma to mało wspólnego.

Fakt, faktem, nadal uczę się jazdy i zachowania na drodze, pomimo że jeżdżę często i wydaje mi się że dużo, nie tylko po Polsce, nieraz sytuacje na drodze mnie zaskakują.

Widziałem jak instruktorzy uczą jazdy po łuku tyłem, mówiąc miej więcej: 'jak drugi słupek pojawi Ci się w lusterku, przekręć kierownicę pół obrotu, jak w lusterku będzie trzeci słupek pełny obrót kierownicą, przy piątym prostujesz i jedziesz do tyłu' - OK, kilka godzina treningu i łuk na pamięć nauczony, często nawet udaje się w ten sposób zdać egzamin, ale co z tego, później ta osoba na drodze nie poradzi i powstają akcje typu:

http://www.youtube.com/watch?v=N8SP_O5ZP5U

A jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nawet 5gwiazdkowy wynik w testach zderzeniowych nie gwarantuje Ci bezpieczeństwa, jeden przeżyje wypadek w Maluchu, drugi zginie w Mercedesie.

Co do odkładania prawo jazdy do szuflady, fakt zdałem egzamin - ale uczyć się jeździć zacząłem gdy odebrałem 'plastik'.


:)


Dziękuje, to byłem jo !
_________________
Fiat 126p FL '94 Cult
Fiat 126p FL '87 Rally
Fiat 126p ST '84 Klasyk
Fiat 126p FL '89 SWAP
 
     
malizna 

Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 15
Skąd: Chełm
Wysłany: 2012-01-10, 13:23   

Mylisz umiejętność jazdy samochodem z doświadczeniem drogowym, ale ja już Ci tego nie wytłumaczę :roll:
 
     
Krzysiek. 
ziomy rezerwy


Wiek: 32
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 3465
Skąd: Rzeszów/Jasło
Wysłany: 2012-01-10, 16:25   

Tak rozumiem, dla Ciebie umiejętność jazdy samochodem, to jest wsiąść zapalić i jechać.
_________________
Fiat 126p FL '94 Cult
Fiat 126p FL '87 Rally
Fiat 126p ST '84 Klasyk
Fiat 126p FL '89 SWAP
 
     
hacki 
ziomy rezerwy


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 894
Skąd: wiem, że paczysz?
Wysłany: 2012-01-10, 17:00   

malizna, a czy na taczki prawo jazdy to potrzebne jest? bo ja nie wiem....
widzę kolega pisze, że ma duże doświadczenie (pewnie z 50lat za kołem) i mi potłumaczy...
_________________
I spojrzał Pan na pracę Naszą... i był zadowolony, zapytał o nasze zarobki... usiadł i zapłakał
 
 
     
Mateusz23maw 
Ziomy rezerwy


Wiek: 32
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 3102
Skąd: Zamość [LZ 10846]
Wysłany: 2012-01-10, 17:11   

Hmmm warto :> Ale koledzy pomyślą że jesteś biedakiem :(

























:luj:
_________________
 
 
     
malizna 

Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 15
Skąd: Chełm
Wysłany: 2012-01-10, 18:17   

Krzysiek. napisał/a:
Tak rozumiem, dla Ciebie umiejętność jazdy samochodem, to jest wsiąść zapalić i jechać.


Skoro tylko tyle potrafiłeś zdając egzamin na prawo jazdy to gratuluję egzaminatora.

hacki napisał/a:
malizna, a czy na taczki prawo jazdy to potrzebne jest? bo ja nie wiem....
widzę kolega pisze, że ma duże doświadczenie (pewnie z 50lat za kołem) i mi potłumaczy...


Trochę pokory.
 
     
djdar_95 

Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 6
Skąd: Warlubie
Wysłany: 2012-01-10, 19:10   

Moim zdaniem powinniście już się ogarnąć z tym prawkiem... ja mam kartę motorowerową i nieważny przegląd (bezterminówka) i co? zgasiłem was :luj: (zal... -.-, ale trzeba było coś napisać na ten temat... nie? :mrgreen: )

A co do posiadania malucha... mi to tam zwisa co będą myśleć... ważne, że się toczy i że jest za swoje, a nie jakieś super auto pożyczone od rodziców...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16