.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Maluch nie odpala jak w rosyjskiej ruletce
Autor Wiadomość
Bartusiak 

Dołączył: 13 Maj 2020
Posty: 1
Skąd: Z dupy
Wysłany: 2020-05-13, 14:33   Maluch nie odpala jak w rosyjskiej ruletce

Cześć.

Mam problem, ponieważ maluch odpala od razu jak przekręcę kluczyk jednak czasami jest tak, że gdzieś stanę i kaplica. Chcę odpalić, a tam tylko słychać jak kręci się coś (pewno bendix).
Czasami wyjmuje kostkę stacyjki i na kable próbuje odpalić. Jak tam chrząknie to jest dobrze, bo odpalę potem na kluczyk, ale czasami też kręci się i nic nie mogę zrobić.
Ostatnio zauważyłem, że jak podłącze aku na kable do innego auta i chwilę po ładuje to zaskoczy - jakby dostawał słaby prąd na elektromagnes.
Z tego powodu zacząłem jeździć z miernikiem i okazuje się, że akumulator jest sprawny (tester to potwierdził) i ma 12,8V (coś koło tego), a gdy jadę to jest 14V (ładowanie też działa, nie dawno alternator wymieniłem), a jak odpalam to na chwilę spadnie do 11-11,3V.

Nie mam pojęcia w czym jest problem, ponieważ ostatnio wymieniałem szczotki, bo ich już praktycznie nie było, a przy okazji wymieniłem tulejki. Bendix też jest nowy wraz z elektromagnesem.
Myślę czy nie sprawdzić po prostu kabli przy elektromagnesie, może tam prąd za słaby dochodzi i nie odbija ten "dzyndzel" w rozruszniku.

Pozdrawiam i dzięki za sugestie.
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2020-05-13, 19:21   

_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15