.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana resora i gumek pod nim
Autor Wiadomość
Homer6000 

Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 60
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-29, 16:04   Wymiana resora i gumek pod nim

Witajcie.
:)

Diagnosta stwierdził ostatnio, że mój resor jest już bardzo "płaski". Zalecił regeneracje.

Byłem u niego ponieważ cos w maluchu stuka. np jak wsiadam to jest pojedynczy stuk. Podczas jazdy praktycznie cały czas i to niekoniecznie podczas wpadania w dziury. Mam nawet wrażenie ze na prostej drodze. No może na minimalnych nierównościach,

Dźwięk jakby metal o metal. Jakby młotek uderzał w metalową puszke;)

Na stacji najbardziej wydawało nam sie, że dochodzi to z mocowania resora do podłogi.

Kupiłem gumy pod resor, albo raczej nad resor :D :D :D te co wchodzą miedzy aluminiowe gniazdo a sam resor.


Postanowiłem go wyjąć, wymienić gumy i zawieźć go do kowala, na kontrole, ewentualnie regenerację.

Teraz do sedna, jak go odkręcać? Jest manual na stronie, ale na zasadzie, odkręć stary i wkręć nowy. Które sruby najpierw? Oraz przy wkładaniu, które przykręcić najpierw? Rozumiem, że aby nacelować w odpowiednie miejsce muszę podłożyć lewarek i nim dzwigac resor?
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-05-29, 16:47   

Najpierw odkręcasz resor od zwrotnicy, potem od budy, przykręcanie w odwrotnej kolejności.
Żeby wpakować resor w zwrotnicę trzeba go podlewarować i przycycelować zwrotnicą.
 
     
Homer6000 

Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 60
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-29, 17:35   

rozmawiałem teraz z takim starszym gosciem, który podobno na maluchach zjadł zęby.
Powiedział mi, że jest na to knif, bo zregenerowanego resora załozyc nie jest tak łatwo.

Powiedział ze najpierw przykrecamy do budy, potem, odkrecamy amortyzatory od bagaznika przez co zawieszenie bardziej siada lewarek i zwrotnicy. potem maluch na koła i przykrecamy amortyzator,

Co myślicie o takim sposobie?
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 625
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2019-05-29, 18:56   

Homer6000 napisał/a:
rozmawiałem teraz z takim starszym gosciem, który podobno na maluchach zjadł zęby.
Powiedział mi, że jest na to knif, bo zregenerowanego resora załozyc nie jest tak łatwo.

Powiedział ze najpierw przykrecamy do budy, potem, odkrecamy amortyzatory od bagaznika przez co zawieszenie bardziej siada lewarek i zwrotnicy. potem maluch na koła i przykrecamy amortyzator,

Co myślicie o takim sposobie?

Dobry pomysł, ale resor resorowi nie równy. Może się okazać, że założysz go bez większego wysiłku.
No i ważna sprawa: jeśli będzie to wymiana resora na inny należy ustawić zbieżność.
 
     
Homer6000 

Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 60
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-06-01, 11:23   

planuje oddac do regeneracji, więc włąściwie inny ;P
 
     
MarcinBrz 


Dołączył: 10 Lut 2019
Posty: 23
Skąd: Krosno
Wysłany: 2019-06-01, 23:21   

Ostatnio wymieniałem resor na nowy. Robiłem to sam, zeszło koło 3 godzin, z tym, że miałem zdjęte zwrotnice.
Podstawa to dzień wcześniej zalać szpilki jakimś środkiem penetrującym. Po tej czynności odkręciły mi się bez problemów.
Nowy resor wkładałem w ten sposób, że nasunąłem go na dwie szpilki z jednej strony, złapałem kilka zwojów gwintu nakrętką, potem pomagając sobie podnośnikiem naciągnąłem go na szpilki z drugiej strony i skręciłem. Do zwrotnic również naciągałem podnośnikiem.
Powodzenia w robocie!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15