.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Łożyska tył
Autor Wiadomość
Driver308 

Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 49
Skąd: zk
Wysłany: 2018-11-08, 20:16   Łożyska tył

Witam, wymieniłem dziś łożysko tył, zrobiłem wszystko jak w poradniku, wszystko fajnie ale łożyska są strasznie głośne jak by były stare, może macie jakieś złote rady.
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2018-11-08, 20:21   

pod dokreceniu i skasowaniu luzu trzeba troche cofnac,zeby jakis luz jednak tam byl
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2018-11-08, 20:24   

nie wiadomo jak bierznia na piascie,sama wymiana lozysk to polowa sukcesu,najlepiej wymienic komplet,lozyska i piasta,wtedy chodzi jak zloto
 
     
Driver308 

Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 49
Skąd: zk
Wysłany: 2018-11-08, 20:51   

Spróbuje popuscic nakretke, ale jak dokrecilem na maksa żeby wykasowac luz to było czuć jak koło troche ma luz Góra dół, może źle osadzilem łożyska, kurna jeszcze raz trzeba będzie odkręcić, może robić wszystko w tym aucie ale zawieszenia nie nawidze robic :lol2:
 
     
norek 


Wiek: 62
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 653
Skąd: src
Wysłany: 2018-11-08, 21:46   

Nakrętka powinna być dokręcona na maksa ,być może to tulejka między łożyskami jest powodem blokowania łożysk ;powinna być nowa o odpowiednim wymiarze .
_________________

 
     
Driver308 

Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 49
Skąd: zk
Wysłany: 2018-11-08, 22:53   

Jutro będę patrzył, wydaje się że to prosta wymiana i po sprawie, ale chyba wiem co to będzie.
 
     
ywel84 

Dołączył: 01 Kwi 2017
Posty: 39
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-11-09, 09:39   

Z tego co pamiętam to tulejka jest jednorazowa. Jak się dokręca nakrętkę na maksa to tuleja zgniata się.
Jak wymieniałem u siebie to do dokręcenia musiałem używać dość sporej siły, dałem przedłużkę na klucz.
Jeśli czujesz, że masz luz, ale łożysko jest głośne to może spróbuj dokręcić mocniej.
 
     
Driver308 

Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 49
Skąd: zk
Wysłany: 2018-11-09, 18:30   

Ok zrobilem, musiałem założyć nowe łożyska, te co założyłem uszkodziłysię, to od wewnętrznej strony, nie wiem dlaczego chyba za mocno dokręcilem i pojechałem trochę na tym i dlatego były głośne, a luz był bo bieżnia śnie była dobita, ale teraz też jest trochę luzu ale chyba nic z tym nie zrobie, zauważyłem że z jednej strony bieżnia lekko się wbila, chyba jest wyrobione, w przyszłości trzeba pomyśleć o nowej piascie i tym co łożyska tam siedzą.
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2018-11-09, 18:59   

to ze tam jest luz to jest normalne bo tam luz byc musi,ale maly,nowa piasta ma fabrycznie wprasowane bierznie z potwornie twardego materialu,chyba nawet twardszego od stali na lozyska,mam piasty nowe ale tez czekam z wymiana az sie stare rozleca
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 623
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2018-11-10, 18:15   

Driver308 napisał/a:
Ok zrobilem, musiałem założyć nowe łożyska, te co założyłem uszkodziłysię, to od wewnętrznej strony, nie wiem dlaczego chyba za mocno dokręcilem i pojechałem trochę na tym i dlatego były głośne, a luz był bo bieżnia śnie była dobita, ale teraz też jest trochę luzu ale chyba nic z tym nie zrobie, zauważyłem że z jednej strony bieżnia lekko się wbila, chyba jest wyrobione, w przyszłości trzeba pomyśleć o nowej piascie i tym co łożyska tam siedzą.

trochę nie kumam - wymieniłeś same łożyska bez bieżni?
Jeśli tak to nowe łożyska ze straż bieżnią potrafią uszkodzić się w 200km.

Co do luzu to musi być nieznaczny chociażby ze względu na rozszerzalność cieplną.
 
     
Driver308 

Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 49
Skąd: zk
Wysłany: 2018-11-10, 19:37   

Wymieniłem bieżnie na nowe, łożyska i uszczelniacze , pojechałem przetestować i chodziły strasznie głośno, prawdopodobnie dlatego że dokręcilem je jak debil i nie popuscilem nakretki, późnej jak już zluzowalem nakretke było za puzno bo łożysko sie już uszkodzilo, wiedziałem że trzeba zluzowac nakretke jak się dokręci na maksa no ale posłuchałem poradnika i wyszło jak wyszło, nie ważne jest zrobione.
 
     
Gregortech 

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2015
Posty: 391
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-11-22, 17:22   

Driver308, Tuleja rozprężna jest jednorazowego użytku i nie ma czegoś takiego jak ,,luzowanie,, nakrętki jak w kołach przednich, za mocno dokręciłeś, rozbierasz wszystko i wkładasz nową tuleje. Aby to zrobić poprawnie przy dokręcaniu nakrętki co chwile kontrolujesz luz, jeżeli za mocno dociągniesz łożysko padnie prędzej czy później.
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 623
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2018-11-22, 20:03   

Gregortech napisał/a:
Driver308, Tuleja rozprężna jest jednorazowego użytku i nie ma czegoś takiego jak ,,luzowanie,, nakrętki jak w kołach przednich, za mocno dokręciłeś, rozbierasz wszystko i wkładasz nową tuleje. Aby to zrobić poprawnie przy dokręcaniu nakrętki co chwile kontrolujesz luz, jeżeli za mocno dociągniesz łożysko padnie prędzej czy później.

To jest teoria z książki...
W praktyce regulacja luzu na łożyskach tylnych jest mniej krytyczna niż z przodu; po prostu trochę luzu musi być i będzie jeździło latami.
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2018-11-22, 20:33   

wlasnie teoria,tuleja mniej wiecej stabilizuje lozysko,stara szkola mowi zeby na nowym zestawie dokrecic do oporu a potem cofnac zeby zrobic luz,tak czy siak luz wystepuje i musi byc,jezeli zrobimy na ciasno to grozi to zatarciem a luz i tak samoistnie sie utworzy
 
     
Gregortech 

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2015
Posty: 391
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-11-22, 20:43   

michals, Luz na łożyskach piasty tylnej musi być lecz nie miedzy przegubem, dystansem, bieżnią wewnętrzną łożyska , tuleja rozprężną i bieżnią wewnętrzną łożyska. Te wszystkie elementy powinny być ściśnięte ze sobą i bez luzu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15