.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwny dźwięk silnika
Autor Wiadomość
dret 


Wiek: 29
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-10-23, 18:58   Dziwny dźwięk silnika

Witam,
Mam problem z silnikiem od maluszka, może ktoś doradzi w jakim kierunku iść. Silnik był sprawny, następnie częściowo rozebrany (zdjęta głowica, cylindry, korbowody), po złożeniu jest problem z odpaleniem, gdy silnik już zapali chodzi chwile na wyższych obrotach i gaśnie wydając piski, trochę jakby kompresowanego powietrza. Dorzucam link do filmiku na YT. Czy takie efekty może dawać źle ustawiony luz zaworowy? Czy zarysowania na górze jednego z trzonków zaworu (na styku z konikiem) może dawać taki efekt? Co radzicie mi sprawdzić?
Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi i sugestie. Jeśli coś niejasno opisałem dajcie znać ;)
pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=weL5NScdP9A
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 623
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2018-10-23, 22:20   

Luz ustawia się przy "mijance" sąsiednich zaworów i lepiej na początek dać za duży niż wcale. Jednak taki efekt dawał by całkowity brak luzu.

Bardzie prawdopodobne to pisk z "gwizdków" czyli układu odprowadzania spalin z pod uszczelki głowicy. W jaki celu była zdejmowana głowica? Jest właściwie przykręcona i jaka uszczelka?
 
     
dret 


Wiek: 29
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 2018-10-25, 18:02   

Silnik rozkręcałem dla rozrywki i z ciekawości, był sprawny :facepalm: Hmm głowica była przykręcona raczej prawidłowo, kluczem dynamometrycznym i z książką w ręku, uszczelka jakaś standardowa z zestawu uszczelek... Ale nie wiedziałem o tych gwizdkach, myślałem, że to zwykła śruba mocująca osłony blaszane, tyle, że nie wiedzieć czemu wydrążona w środku. Przy demontażu główka jednej się ukręciła i tak to zostawiłem :lol2: Czy to może być przyczyna? Czy coś nie tak z uszczelką?
 
     
xemup 
Admin
FL


Wiek: 33
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 6234
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2018-10-26, 11:05   

Nie, tych gwizdków może w ogóle nie być, one są tylko po to żebyś słyszał że gwiżdże jak wydmucha uszczelkę ;)
 
     
dret 


Wiek: 29
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-10-26, 17:40   

Czyli uszczelka do roboty? Brać jakąś zwykłą, najtańszą, czy jakość ma tu znaczenie i kupić coś konkretnego?
 
     
Majonez 


Wiek: 29
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 932
Skąd: Wielkopolska (PCT)
Wysłany: 2018-10-26, 18:41   

Przyłóż palec do "gwizdków" podczas pracy silnika, jeśli uchodzi z nich "powietrze" to upg do roboty. Uszczelka w maluchu przy seryjnym silniku nie robi jakiejś wielkiej różnicy, byleby była nowa. Ważna jest płaskość i równość przylegania, wypadałoby usunąć nagar z powierzchni cylindrów i spodu głowicy, jeśli tego nie zrobiłeś a najlepiej splanować .
_________________
 
     
dret 


Wiek: 29
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-10-26, 18:59   

Cylindry też lepiej splanować czy głowicę wystarczy? Wielkie dzięki za porady, w następny weekend będę w domu, sprawdzę czy dmucha z gwizdków i zabiorę się wtedy za upg :) Dam znać jak poszło!
pozdrawiam
 
     
dret 


Wiek: 29
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-06, 12:15   

Czołem,
Udało się uzdrowić maluszka :mrgreen: Splanowanie głowicy i nowa uszczelka załatwiły sprawę, po podpompowaniu benzyny silnik odpalił od strzała! Dziękuję wszystkim za porady bo bardzo mi pomogły! W linku filmik z pracującym silnikiem, jakość nie najlepsza ale tylko to udało mi się nagrać. Jeszcze raz dzięki!
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16