.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Zatarty na Amen?
Autor Wiadomość
Joker_Traktor 

Dołączyła: 05 Maj 2018
Posty: 2
Skąd: Las brzozowy
  Wysłany: 2018-06-03, 08:43   Zatarty na Amen?

Witam,

mam pytanie odnośnie samego silnika fiata 126p, który służy(ł) mi teraz jako napęd małego traktorka. Na wstępie dodam, że nie jestem mechanikiem więc nie zawsze może być dla mnie wszystko takie oczywiste, dlatego proszę o wyrozumiałość :)

Sprawa wygląda tak, że traktorek stał w garażu chyba z 10 lat nieużywany, z początku nie miał iskry ale w końcu udało mi się to ogarnąć, wymieniłem olej, wyczyściłem filtr oleju i po jeszcze kilku zabawach z pompą paliwa silnik odpalił i nawet udało mi się zrobić jazdę próbną.
Po tygodniu gdy ponownie chciałem odpalić silnik rozrusznik nawet nie drgnął ale nie dlatego, że się zepsuł tylko dlatego, że silnik zamarł w bezruchu i stoi jak w noc poślubną, teraz nie idzie nim zakręcić nawet centymetr od obecnego położenia. Jak już pisałem na wstępie mechanikiem nie jestem więc nie rozbierałem silnika na czynniki pierwsze bo mimo jego prostej budowy obawiam się, że miałbym problem go złożyć z powrotem. Jedyne co zrobiłem to zdjąłem głowicę i widać na zdjęciu, że tłoki ustawiły się równo w tym samym położeniu :o więc może to już jakaś wskazówka :mrgreen:




Głównie rozchodzi mi się o to czy jest sens się z tym "bawić", jeszcze dalej go rozkręcać i tracić czas na naprawę czy lepiej dać sobie spokój i wymienić silnik na inny za 200-300 złotych i jeździć dalej :)


pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :)
 
     
zolwik 


Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 1163
Skąd: Wejherowo/Gdynia
Wysłany: 2018-06-03, 09:48   

Jeżeli masz drugi sprawny za 300zł to bym kupował a tego ew na dawce.
Spuscic olej odkreci miskę później korbowody i spróbuj zakręcić wałem lub wypłynąć tłok..

Miałem tak kiedyś w trabancie tłoki w cylindrach się dosłownie zespawaly.
_________________
Wrzosowy
http://forum.rezerwa126p....c0c3213f#503396
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2018-06-03, 10:47   

na tak dlugi okres czasu tloki powinny byc zalane odrobina oleju,zeby rdza ich nie zlapala na pierscieniach,druga opcja to odpalic silnik raz na czas,na sto procent rdza zlapala tloki i sie prawdopodobnie zatarl jak go odpaliles,sprobuj ruszyc tloki uderzajac w nie mocno ale czyms miekkim,np klockiem,przedtem nalej w nie oleju
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2018-06-03, 10:47   

na tak dlugi okres czasu tloki powinny byc zalane odrobina oleju,zeby rdza ich nie zlapala na pierscieniach,druga opcja to odpalic silnik raz na czas,na sto procent rdza zlapala tloki i sie prawdopodobnie zatarl jak go odpaliles,sprobuj ruszyc tloki uderzajac w nie mocno ale czyms miekkim,np klockiem,przedtem nalej w nie oleju
 
     
michals 

Wiek: 45
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 623
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2018-06-03, 13:30   

Z tego zdjęcia ciężko coś więcej wywnioskować, bo nie widać gładzi cylindrów.

Ew. wymiana cylindry+tłoki z pierścieniami będzie kosztować więcej niż używany silnik, ale jak zrobisz sam będziesz wiedzieć co masz!
 
     
Joker_Traktor 

Dołączyła: 05 Maj 2018
Posty: 2
Skąd: Las brzozowy
Wysłany: 2018-06-04, 20:53   

damiancn napisał/a:
sprobuj ruszyc tloki uderzajac w nie mocno ale czyms miekkim


Nawet nie drgnęły :D

michals napisał/a:
bo nie widać gładzi cylindrów.


Jak wyżej :) ciężko zobaczyć skoro spaw trzyma niemiłosiernie.

Będę może jeszcze próbować coś działać "od spodu" albo od strony sprzęgła ale dopiero w sobotę. Nie jestem fachurą ale zszokowało mnie, że potrafiło tak zespawać te tłoki, że nawet młotek nie pomaga żeby je ruszyć. :shock:

Dzięki za zaintersowanie tematem ;)

pozdrawiam
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2018-06-04, 21:25   

sprobuj wd 40,kokakola,olej,mlotkiem po tym nie bij bo zniszczysz tloki,kawalkiem drewna,to powinno puscic,od dolu raczej nic nie zdzialasz,zalej to do porzadku jakas mikstura i zostaw na jakis czas
 
     
banasiewicz02 
ziomy rezerwy
Towarzysz Bananov :]


Wiek: 37
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 1615
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2018-06-05, 07:28   

na moje to on chwycił na panewkach głównych,korbowodowych albo na panewce wałka rozrządu, rzadko kiedy chwytają cylindry i pierścienie,tym bardziej że on odpalił i pochodził trochę, to nawet jakby była rdza na cylindrach to by ją zdarło.
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
 
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2018-06-05, 08:06   

latwo to sprawdzic gdzie on zlapal probujac zdjac jeden z cylindrow albo oba,wilgoc nie ma takiego dostepu do wnetrza silnika,najbardziej narazone sa gladzie cylindrow,ciekawe,moze fakt zlapal w srodku,da sie zdjac cylinder?
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-06-05, 09:06   

Misa zdemontować i odkryć korbowody
Tłoki z cylindrami zdjąć i zobaczymy co i jak
_________________

 
     
Denis 

Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-06, 16:42   

Zostaw go w garażu i poszukaj innego silnika. Możesz coś wyszarpać nawet za 200zł i to z osprzętem. Nie ma sensu go dalej rozbierać bo zapowiada się najgorzej.
Jeżeli chcesz się uczyć mechaniki to spoko, jak nie, to pakuj inny motor i po temacie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15