.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie wchodzi "dwójka"
Autor Wiadomość
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2018-05-26, 14:59   Nie wchodzi "dwójka"

Mamy z kumplem problem w jego maluchu - nie wchodzi 2. bieg. Wszystkie inne wchodzą prawidłowo, natomiast przy próbie wbicia dwójki nic się nie dzieje. Próbowałem nawet na siłę, ale powoduje to tylko tyle, że rzuca całym silnikiem do tyłu, tak jakby po drodze do wrzucenia tego biegu stała jakaś przeszkoda... Nie znam budowy skrzyni zbyt dobrze, więc myślę podpytam ekspertów :)

Lizak wymieniony, poduchy wymienione, skrzynię podnosiliśmy i też nic to nie dawało... Nie ruszałem tej regulacji na tunelu, ale moim zdaniem to nie to, bo wszystkie inne biegi są na swoim miejscu.

Prosimy o pomoc :)
_________________
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-05-26, 17:48   

Ta usterka juz byla czy dopiero po wymianie poduszek itp. wystapila?
Ja w jednej skrzyni mialem pekniety synchronizator 2 giego biegu i 2 ka ciezko wchodzila i potrafila zgrzytnac, moze tu jest podobny problem.
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2018-05-26, 19:57   

Już była. Liczyłem na to, że ustawienie na poduszkach coś pomoże, przy okazji wymieniłem lizak, a po drodze zauważyłem też, że poduszki się rozkleiły, więc je tez wymieniłem. Ale nie zmieniło to kompletnie sytuacji z wrzucaniem 2-jki.

Ona nie wchodzi ciężko, jej po prostu NIE DA się wbić, pchanie lewarka w kierunku dwójki powoduje, że cały silnik lata przód-tył.
_________________
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2018-05-26, 20:11   

mechanizm wkladania biegow, lewarek dziala prawidlowo?ja kiedys wymienilem dobra skrzynie zamiast mechanizmu,jak jest dobry to skrzynia na stol
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2018-05-26, 20:25   

Moim zdaniem tak, wszystkie inne biegi wchodzą bez problemu...
_________________
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2018-05-26, 20:31   

na sile wbijac bieg nic nie da,mi kiedys peknal wodzik pierwszego biegu,bez wyjecia skrzyni chyba sie nie obejdzie,zdjac dekiel i zobaczyc o co chodziczasem nawet szkoda czasu na remont,u nas skrzynia po 200zl byla na zlomie,stan ideal
 
     
Grzes 


Wiek: 33
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1234
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2018-05-27, 20:38   

Ja miałem podobnie, ale dopiero po zmianie oleju, wraz z nim wylał mi się kieł wodzika 2 biegu. Pół roku śmigał i było git, potem zaczęła się klinować 2, wchodzić ciężko. Szarpanie też nic nie pomagało. W końcu auto rozebrałem do remontu :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15