.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozrusznik
Autor Wiadomość
Piran98 
Bartek


Wiek: 26
Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 40
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-17, 23:31   Rozrusznik

Siemano. Mam taki problem z moim maluszkiem. Mam już trzeci rozrusznik, tym razem nowy praktycznie (po renowacji).
Cały czas mam ten sam problem, teraz już troche mniej. Przekręcam stacyjką i wszystko przygasa delikatnie. Bendiks się nie wysuwa, nic nie puka nic, a nic prócz przygasania kontrolek i świateł. O co chodzi ? Ostatnie dwa rozruszniki- wymiana szczotek, cewek i tulejek. Pierwszym było zwarcie, w drugim w miare ok do czasu jak nie zaczęło robić się ciepło. I teraz z nowym ten sam problem, rzadko, bo rzakdo ale dzieje się tak. albo go się puknie i zakręci albo w cale. ??
 
     
LeszekK 
Leszq


Wiek: 25
Dołączył: 03 Kwi 2018
Posty: 30
Skąd: Lubawa
Wysłany: 2018-05-18, 02:11   

Najszybciej pierdzieli elektromagnes przy rozruszniku , możesz go rozebrać rozkręcając dwie śrubki i rozlutowując dwie styki , w środku znajdziesz napewno wypaloną miedzianą blaszkę i dwa styki , blaszkę umiesc odwrotnie i przeszlifuj na czymś prostym papierem ściernym , styki również przesliduj na przypalonych końcach do prostego . Złóż, zlituj dwie styki i powinno pykac od pierwszego . Oczywiście przed ponownym założeniem rozruchu wyczyść dobrze końcówki kabli i miejsca ich przykręcania na rozruchu .
_________________
Bober ---> http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=23953
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2018-05-18, 07:22   

czesto nie styka ten kabelek ktory nachodzi na elektromagnes,niby jest nalozony ale styku i tak nie ma,nie wyrzuca elektromagnesu,ten styk najlepiej na stale przylutowac bo od wstrzasow traci sie kontakt,mnie to dupalo 2lata i nie moglem dojsc do przyczyny,wymienilem pol rozrusznika a i tak czasami nie zapalil,az sie wk..lem i przyltowalem ten kabel,problem znikl
 
     
Piran98 
Bartek


Wiek: 26
Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 40
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-22, 09:25   

Elektromagnes nowy. Kabelek zobaczę. Dziś jeszcze zobaczę czy mase ma.
 
     
Piran98 
Bartek


Wiek: 26
Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 40
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-23, 21:00   

Dałem dodatkową masę i nic. Tylko coś cyka w rozruszniku.
Akumulator 12,6v
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2018-05-23, 21:22   

jak tyka to elektromagnes wyrzuca zebatke ale nie kreci,wiec szczotki,pomoz mu mlotkiem,jak zakreci to prawdopodobnie komutator jest do przetoczenia bo zrobilo sie z niego jajko i szczotki nie zawsze dolegaja prawidlowo,wiec nie zakreci
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16