.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań
Autor Wiadomość
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 668
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2018-04-14, 19:46   Kilka pytań

1. Chcę pomalować eleganta od przetłoczenia w dół (4 błotniki, progi, pas przedni, 2 drzwi do połowy), będę malował w ten sam kolor. Ile potrzebuje na to akrylu?

2.Jak najlepiej zakonserwować nową podłogę? Podobno jest ona w ocynku, chciałem dać CEKOR R x2 + K2 Durabit ale podobno Cekor gryzie się z ocynkiem. Ktoś, coś?

3. Głupie pytanie, ale czy da się solidnie wykonać wymianę podłogi bez rozcinania zgrzewów mając jedynie kątówkę i migomat? :D
_________________
Były:

'86 Polski Fiat 126p ZFA Bleu Lord (2003-2010)
'99 Fiat 126 ELX Maluch Town SX 90's Style (2016-2019)

Jest:
'93 Polski Fiat 126p FL-2 454 Szmaragd (2023- )
 
     
LeszekK 
Leszq


Wiek: 25
Dołączył: 03 Kwi 2018
Posty: 30
Skąd: Lubawa
Wysłany: 2018-04-16, 22:59   

Co do podłogi ... jak się chce to się da , tylko różnie może to wyjść 😁 co do zabezpieczenia jej , to ja najpierw nałożyłem fosol , nie tylko żeby odrdzewic (w ocynku rdza nie występuje ) ale szczególnie żeby dobrze odtlusicic , możesz próbować nitrem , ale zobaczysz ze to i tak nie wiele da (sam próbowałem) blachy takie jak zamienniki rożnego typu pokryte są grub i dokładnie olejem aby nic się z Nimi nie działo . Po nałożeniu fosolu odczekałem jakieś 10 minut i dokładnie elementy wymyłem nitrem pod sisnieniem (w moim przypadku poszło z 4 litry , dużo blach ) po wyschnięciu nałożyłem epoksyd , najpierw z pędzla tam gdzie nie doszedłbym pistoletem , różne zgrzewy itd żeby dokładnie wszędzie go wcisnąć , a potem 2-3 pełne warstwy z pistoletu . Przed spawaniem czyściłem tylko miejsca gdzie miał być spaw/zgrzew , a po spawaniu dokładnie miejsce oczyszczalem i epoksyd z pędzla dość grubo ;) myśle ze powinno tak to troche wytrzymać . 
_________________
Bober ---> http://forum.rezerwa126p.pl/viewtopic.php?t=23953
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 17