.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Dymek z lasek popychaczy przy kreceniu kolem pasowym
Autor Wiadomość
Tomaszabc 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Wrz 2015
Posty: 75
Skąd: Lubelskie
  Wysłany: 2017-11-26, 19:25   Dymek z lasek popychaczy przy kreceniu kolem pasowym

Siema. Po zrobieniu głowicy i ustawieniu zaworów przejechałem się i zawory klepały. Okazało się, że jak ustawiałem pierwotnie to cały układ jeszcze się nie "ułożył".
Zdjąłem pokrywę i okazało się, że są zbyt luźne są (0.3-0.4mm).
Na jeszcze ciepłym silniku przekręciłem kołem pasowym bez pokrywy a tu z lasek popychaczy dymek. Taki całkiem zauważalny.
Co to może oznaczać? Nieszczelne pierścienie czy normalna sprawa?
_________________
Fiat 126 ELX - po 6 latach wyciągnięty ze stodoły, poprzedni właściciel urodził się w 1921 roku
 
     
Tomaszabc 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Wrz 2015
Posty: 75
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-11-27, 17:53   

Ok już wiem. W książce fiata 126 jest napisane, że tłoki pracują współbieżnie tj. w tej samej chwili idą w górę jak i w dół. Wytwarza to duże ciśnienie w skrzyni korbowej. Kwestii dymku nie rozwiązałem ale zapewne to normalne, szczególnie, że ma moc i nie pluje przez odmę w filtr
_________________
Fiat 126 ELX - po 6 latach wyciągnięty ze stodoły, poprzedni właściciel urodził się w 1921 roku
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2017-11-27, 18:12   

wiec sam znalazles odpowiedz,brawo,ten dymek to raczej normalne,zgaduje
 
     
grzesiol 
126BIS


Wiek: 30
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 992
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-11-27, 18:50   

Ale nie normatywne jest sprawdzanie i regulowanie luzów zaworowych na ciepłym silniku :)
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2017-11-27, 20:42   

kiedys z nudow odpalilem malca bez pokrywy zaworow zeby zobaczyc jak to sobie tam tyka i jezeli mnie pamiec nie myli to z lasek popychaczy wlasnie wychodzila taka mgla,opary,to na skutek cisnienia w misce chyba,ale to bylo dawno temu,odpal sobie malca bez pokrywy to sam sie upewnisz odnosnie tego ''dymka'' ktory cie tak martwi :)
 
     
Tomaszabc 


Wiek: 30
Dołączył: 26 Wrz 2015
Posty: 75
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-11-28, 20:50   

luzy były duże na ciepłym silniku to strach pomyśleć jakie na zimnym :P bo jak wiemy, temperatura wydłuża elementy sterowania zaworem i niweluje luzy.

Testowania dymka bez pokrywy wolę nie testować bo może się okazać, że oleju nie domyję z komory :P

Jak tak grzebie w autach to stwierdzam, że maluchy mają specyficzną myśl konstrukcyjną (tulejka w tylnych łożyskach, cylindry współbieżne, przeguby gumowe) i trzeba wiedzieć jak z tym pracować.
_________________
Fiat 126 ELX - po 6 latach wyciągnięty ze stodoły, poprzedni właściciel urodził się w 1921 roku
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2017-11-28, 21:05   

ja go kiedys odpalilem bez pokrywy,tam nie ma duzego cisnienia oleju,resztki gazow wychodza przez rurke do filtra powietrza,wiec obaw o cos nie ma
 
     
uzytkownik_kont 


Wiek: 29
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 52
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-03, 21:06   

Dokładnie. Ja też odpalałem go bez dekla, bo musiałem sprawdzić czy to nie dekiel jest przyczyną pracy na 1 cylindrze, i absolutnie nic nie pryskało. Ale też nie przypominam sobie, żeby coś dymiło.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16