.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Homologacja dopuszczenia do ruchu Niemcy
Autor Wiadomość
inskript 

Dołączył: 14 Lip 2017
Posty: 3
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-11-23, 13:33   Homologacja dopuszczenia do ruchu Niemcy

Hej,
pomagam mojemu znajomemu który chce kupić malucha w Polsce i zarejestrować go w Niemczech.
Potrzebuje on czegoś takiego jak homologacja dopuszczenia do ruchu Fiata 126p aby go zarejestrować tam.
Gdzie coś takiego dostać...?
Pzdr
 
     
damiancn 
damiancn

Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 292
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2017-11-23, 14:01   

wpisz to co napisales w temacie do wyszukiwarki gogle i sam poczytaj jakie sa wymagania,troche tego jest,przedewszystkim surowy niemiecki tiv czyli przeglad,malec musi byc w dobrym stanie bo tego niemieckiego przegladu nie przejdzie
 
     
Rafi_Gniezno 

Wiek: 32
Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 25
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-11-23, 14:37   

Za jakiś czas też to będę przerabial ale na razie nic się nie dowiadywalem. Jak coś będę wiedział to dam znac a jak ty byś się czegoś dowiedział to chętnie skorzystam z twojej wiedzy☺.
 
     
Rafi_Gniezno 

Wiek: 32
Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 25
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-11-23, 14:45   

W sumie tak teraz na szybko poczytałem i nie różni się to niczym od zakupionego auta w Niemczech. Tzn że musisz przejść przeglad który jest dość rygorystyczne jak już kolega wyżej wspomniał i kosztuje on 97euro na dwa lata. Jaki to jest rok? Bo wiem że chyba jak jest starszy niż 91 to nie musi przejść testu spalin w innym przypadku maluch może mieć z tym problem. Potem udajesz się do ubezpieczalni w ktorej chcesz go ubezpieczyc oni dają ci taki numerek i razem z tym numerkiem i przegladem idziesz do wydzialu komunikacji go zarejestrowac. Ja za zarekestrowanie placilem chyba niecale 50euro. Od znajomego handlarza wiem też że nie ma problemu rejestrowania auta w te stronę czyli z Polski do Niemiec. W druga stronę jest gorzej bo musisz wnosić wszystkie te dodatkowe opłaty które nie obowiązują Cię kupując auto w kraju.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15