.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
126p FL 1992r
Autor Wiadomość
dz0919 


Wiek: 38
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 25
Skąd: Sobótka
Wysłany: 2020-10-21, 20:54   

Dawno mnie tu nie było..chyba z półtora roku :) W każdym razie najważniejsze jest to ze początkiem sierpnia tego roku maluszek wyjechał wkoncu na drogę w stanie powiedzmy że nadającym się do czegokolwiek :)

trochę to trwało, bo to i jakieś remonty w domu i inne takie..

z rzeczy zrobionych:
- Zrobiony przegląd i wkońcu nowe blachy :)
- Wymieniony cały układ hamulcowy na nowy (poza pompą - mądrzy ludzie mówili żeby zostawić oryginał jeżeli działa) - tu była dłuższa walka z odpowietrzeniem i ostatecznie nowe szczeki z przodu zrobiły wypad z uwagi na nie trzymające samoregulatory. Dopiero po wymianie na inne się udało.

- Wymienione wszystkie tuleje w zawieszeniu
- Wymienione wszystkie amortyzatory
- Wymieniony aparat zapłonowy i ogarnięty temat nie wkręcania się na obroty

Generalnie cały spód został rozebrany w drobny mak i poskładany na nowo z wymiana wszystkiego co w jakikolwiek sposób podpadało..

Co do wyglądu to trochę przepolerowałem lakier (lub w sumie to to co z niego zostało), wyszorowałem i poskładałem wnętrze, założone zostały "nowe" stare zderzaki po lekkim odświeżeniu, wymienione zostały reflektory na nowe H4 - przy oryginalnych "świeczkach" w nocy się jechać nie dało, a halogenów zakładać z powrotem nie chcę..

Do zrobienia jeszcze zostało:

- Regeneracja zwrotnic
- Łatanie podszybia z przodu
- Wymiana półosi
- Piaskowanie i malowanie proszkowe felg, no i oczywiście wymiana opon (kołpaki póki co tylko zasłaniają syf)
- Nowa podsufitka
- Lakierowanie budy

Fotki z przed miesiąca z pod garażu i jeszcze dwie w pięknych okolicznościach przyrody ;)





 
 
     
motonita 
JAREG PIERDOL SIE

Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 306
Skąd: nikąd
Ostrzeżeń:
 780/3/6
Wysłany: 2020-10-22, 18:13   

w sumie fajnie jest :)

a możesz mi wytłumaczyc po co wymiana połosi?
_________________
jareg pierdol sie
 
     
dz0919 


Wiek: 38
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 25
Skąd: Sobótka
Wysłany: 2020-10-22, 20:14   

Nie tykał bym półosi bo już kiedyś miałem wątpliwą przyjemność to robić...ale niestety na lewej półosi wielowypust jest w tragicznym stanie..nawet przy nowym zabieraku jest wyczuwalny spory luz. Z prawej strony tego nie ma a i półoś wygląda tam lepiej...Zdarza mi się czasem jechać malcem do pracy 40km w jedna stronę i nie chciał bym o 5 rano zmieniać zabieraka na drodze ;)
 
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-10-24, 08:23   

Wizualnie nie jest tak źle :> ino wywaliłbym te kołpaki i wsadził takie z epoki. Ale rzecz gustu. Co to za lakier? Seryjny 854? Chyba że po polerce tak się świeci ;) Półoś warto szybko zmienić bo jak jest taki luz to nie wiadomo kiedy całkiem wysiądzie. Zamiast zabieraka może ściąć cały wieloklin na półośce i koniec jazdy.
 
     
dz0919 


Wiek: 38
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 25
Skąd: Sobótka
Wysłany: 2020-10-24, 12:32   

kołpaki wylecą...felgi pójdą zimą do piaskowania i do proszku w oryginalny kolor. Póki co chciałem czymś zamaskować rdzę i fakt ze dwie są czarne a dwie białe ;) Renowacja felg tania nie jest i niestety musiałem odłożyć ją w czasie nieco...

Co do lakieru - kolor fabryczny, nr lakieru to 290c (info z tabliczki znamionowej), nie wiem jak się ten kolor nazywa niestety. Nie jest to typowa czerwień - lekko wpada w pomarańczowy. Lakier jest bardzo zmęczony i jedyne co z nim zrobiłem to pasta tempo i godzinka roboty żeby nie straszył.
 
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-10-24, 13:59   

No tak myślałem że to ten :) to była krótka seria ale że jest podobny do normalnego czerwonego
to trudno go rozróżnić z poziomu ekranu telefonu ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15