.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Elegant Czerwony Ercolano '98 mihau12
Autor Wiadomość
mihau12 

Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 18
Skąd: sl
  Wysłany: 2017-10-28, 19:51   Elegant Czerwony Ercolano '98 mihau12

A oto mój elegant ;)

1998, 35 800 km, pierwszy właściciel (zapiski z datą, przebiegiem i ilością zatankowanego pb - od początku przebiegu...), od początku garażowany.

Blacharsko - aż nieprawdopodobne ale maluch chyba w zimie stał w garażu..., progi, podłoga - zdrowe, delikatny purchel na podszybiu (zamalowany zaprawką), kilka drobnych kropek na drzwiach, dachu ale minimalnych.

Lakier - oryginalny, nie było nic malowane, delikatnie całość potraktowana czymś lekko odświeżającym + porządna warstewka wosku na zimę

Mechanicznie - wymieniony olej, filtr powietrza, filtr paliwa, świece, uszczelki gaźnika, pasek alternatora, uszczelka pokrywy zaworów, ustawione luzy zaworowe. Tylne hamulce nowe. Akumulator podobno świeży (póki co po kilku dniach postoju pali bez problemu). Nasmarowane zwrotnice. Wyczyszczony filtr odśrodkowy.
Wyregulowany gaźnik.


Środek stan bdb, nic nie przetarte, wykładzina przy pedałach cała, nie śmierdzi, wilgoci nie czuć, kielichy, mocowania amortyzatorów zdrowe.

Miska olejowa sucha, skrzynia standardowo zapocona ale nie kapie. Hamuje, skręca, nadmiernie się nie kołysze.

Opony zimowe, stan bdb. Czarne elementy nawet nie zaczęły płowieć.

:D

[po otwarciu zdjęcia w nowej karcie można je powiększyć]


























Ostatnio zmieniony przez mihau12 2017-10-28, 20:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 660
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2017-10-28, 20:01   

Pomaluj felgi i tyle. Nic więcej nie ruszaj :)
_________________
Były:

'86 Polski Fiat 126p ZFA Bleu Lord (2003-2010)
'99 Fiat 126 ELX Maluch Town SX 90's Style (2016-2019)

Jest:
'93 Polski Fiat 126p FL-2 454 Szmaragd (2023- )
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2017-10-28, 20:02   

Elegancki 😁
_________________

 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2017-10-28, 20:10   

Galanty wozik :)
_________________
 
     
grzesiol 
126BIS


Wiek: 30
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 992
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-28, 20:46   

Bardzo ładny elegant. :) Gdzie takie się znajduje? Z ogłoszenia na internecie czy cynk od znajomych?
 
     
MajkelMoto 


Wiek: 25
Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 319
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-10-28, 20:55   

Bardzo ladny :)
 
     
Tasok 


Wiek: 32
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 2887
Skąd: Głowienka
Wysłany: 2017-10-29, 11:41   

Z tą zaprawką bym poszedł do jakieś speca lakiernika albo cardetaliera żeby zrobili aby jak najmniej było widać. Felgi w proszek i cieszyć się wozem.
_________________
Bianco 89'
 
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2017-10-29, 15:17   

Jak nie trawię elegantów bieda edyszyn, tak ten mi się mega podoba :D Gdzie znalazłeś takiego?
 
     
mihau12 

Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 18
Skąd: sl
Wysłany: 2017-11-01, 09:54   

ogłoszenie wyczaiłem na olx, wisiało może kilka godzin ;)

co do felg - jest plan żeby je wyproszkować i pomalować.

zaprawka faktycznie, artystycznie zrobiona, nieco inny kolor, może kupię bardziej zbliżony i zamaluje albo car detailing


póki co stoi umyty i nawoskowany, na ogrodzonym parkingu ale pod chmurką. Nie mam zamiaru jeździć w deszczu/śniegu, czasami tylko przepalić i czekam do wiosny. Rozglądam się za jakąś fajną plandeką materiałową, żeby tak bardzo na niego nie lało ;)

A właśnie, kilka pytań:
1 - przy postoju przez około tydzień - zostawiać na ręcznym i na luzie, na ręcznym i na biegu czy samym biegu?
2 - do maluszka dostałem nową (używaną) uszczelkę komory bagażnika, ona jest mocowana na takich plastikowych zatrzaskach ale niestety mam tylko 3 sztuki - spotkał się ktoś z czymś pasującym w zamian tych oryginalnych?
3 - elegant z fabryki wyjechał bez prawego lusterka, w sumie mi to nie przeszkadza ale myślę czy nie kupić, do tego rocznika pasuje chyba z cinquecento, potwierdzi ktoś?

Byle do wiosny! :D
 
     
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 660
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2017-11-01, 10:34   

mihau12 napisał/a:


póki co stoi umyty i nawoskowany, na ogrodzonym parkingu ale pod chmurką. Nie mam zamiaru jeździć w deszczu/śniegu, czasami tylko przepalić i czekam do wiosny. Rozglądam się za jakąś fajną plandeką materiałową, żeby tak bardzo na niego nie lało ;)


Ta plandeka to nie jest zbyt dobry pomysł, bardziej zaszkodzi niż niż uchroni, dla takiego egzemplarza szukaj garażu.

mihau12 napisał/a:

A właśnie, kilka pytań:
1 - przy postoju przez około tydzień - zostawiać na ręcznym i na luzie, na ręcznym i na biegu czy samym biegu?


Przez tydzień nic się nie stanie jeśli zostawisz na ręcznym, ja mam wyrobione przyzwyczajenie że zawsze każde auto zostawiam na biegu i na ręcznym :D ale jak malucha zimowałem to wolałem wrzucić bieg i cegły pod koła.

mihau12 napisał/a:
2 - do maluszka dostałem nową (używaną) uszczelkę komory bagażnika, ona jest mocowana na takich plastikowych zatrzaskach ale niestety mam tylko 3 sztuki - spotkał się ktoś z czymś pasującym w zamian tych oryginalnych?

Tak: https://tomczesci.pl/index.php/produkt/42469.spinka-tapicerki-uszczelki-bagaznika-fiat-126p.htm Pasuje, polecam

mihau12 napisał/a:

3 - elegant z fabryki wyjechał bez prawego lusterka, w sumie mi to nie przeszkadza ale myślę czy nie kupić, do tego rocznika pasuje chyba z cinquecento, potwierdzi ktoś?


Yyy no niby CHYBA pasuje ale wiesz co? Bardzo mało jest typowych gołych elegantów, zwłaszcza tak super zachowanych i ci powiem szczerze że ja bym nie zakładał...
_________________
Były:

'86 Polski Fiat 126p ZFA Bleu Lord (2003-2010)
'99 Fiat 126 ELX Maluch Town SX 90's Style (2016-2019)

Jest:
'93 Polski Fiat 126p FL-2 454 Szmaragd (2023- )
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2723
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2017-11-01, 10:54   

Powiem tak:

Kruca bomba atomowa auto zostawiać na biegu
Jedynka lub wsteczny.😈
Niby te nowe linki ręcznego są szczelne itd
Ale już kilka razy musiałem zimą jechać odblokowywać hamulec
Czy to w samochodzie żony czy znajomych
Najlepsza była kobitka co po 5ciu kilometrach zorentowała się że tylne kółka nie kręcą się 😈
I opony szlag trafił :luj:
Samochód 🚗 Seat dwu letni
_________________

 
     
danielewicz 


Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 597
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-11-01, 13:09   

Piękny egzemplarz :)
Takiego sam bym kupił, odbierałem z ojcem identycznego czerwonego w bieda edyszyn.
_________________
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Fiat 126p 1979
 
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2017-11-01, 13:49   

mihau12 napisał/a:
1 - przy postoju przez około tydzień - zostawiać na ręcznym i na luzie, na ręcznym i na biegu czy samym biegu?

Na samym biegu!! Chyba, że parkujesz go na jakiejś stromej górce. CZESIO1958 widać stary kierowca i zna się na rzeczy, dobrze mówi. Ręczny zaciągasz dopiero przy mocniejszym nachyleniu, ot dla pewności. Zaciąganie ręcznego przy każdym postoju to jakiś wyższy stopień filozofii, którego nie rozumiem :roll:

mihau12 napisał/a:
3 - elegant z fabryki wyjechał bez prawego lusterka, w sumie mi to nie przeszkadza ale myślę czy nie kupić, do tego rocznika pasuje chyba z cinquecento, potwierdzi ktoś?

Elegant bez lusterka jest w pewnym sensie rzadkością. Możesz założyć lusterko, ale zachowaj koniecznie ten plastik, który jest zamiast niego! :) Lusterko od CC idealnie chyba nie pasuje, trzeba coś tam dopasować, ale bez problemu dostaniesz od malucha na pierwszym lepszym szrocie lub poprzez giełdę forumową.

Jeśli nie zamierzasz jeździć nim całą zimę to lepiej postaraj się o jakiś garaż, nawet blaszany na twardym podłożu. Nie zostawiaj auta na ziemi czy trawie. Pod plandeką raczej go nie trzymaj, chyba że kupisz naprawdę dobrą plandekę, która będzie oddychać. Ale nawet w tym przypadku, zakładałbym ją tylko podczas opadów śniegu, a w lepsza pogodę zdejmował. Generalnie biorąc, jakbym miał trzymać auto całą zimę pod chmurką to już chyba wolałbym nim normalnie jeździć... Moim zdaniem wyjdzie zdrowiej dla auta.
_________________
 
     
mihau12 

Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 18
Skąd: sl
Wysłany: 2017-11-02, 16:46   

romek, dzięki za linka

co do plandeki - wiem, że plandeka musi być oddychająca. myślałem o takiej zakrywającej do linii okien (w maluchu by nachodził pewnie i na maskę) tak, żeby spód auta swobodnie oddychał. no i stać będzie na kostce betonowej


rozglądam się za garażem ale to będzie ciężka sprawa coś nająć. spotkałem się też z ogłoszeniami typu 'odstąpię miejsce w garażu na prywatnej posesji', cena w granicach ~50zł..


elegant jest golutki, że bardziej się już chyba nie da - nie ma ogrzewanej szyby, nie ma uchylanych szybek, nie ma instalacji radiowej ani zapalniczki, nie ma lusterka ani dekielków do felg, ani nawet chlapaczy :D
chyba, że się mylę i były jeszcze bardziej gołe? :D
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2017-11-02, 19:17   

Jeszcze mogło nie być dmuchawy :)
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15