.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z kierunkowskazami
Autor Wiadomość
LucaPuccinia 
Luca Puccinia


Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 25
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2017-10-22, 15:29   Problem z kierunkowskazami

Witam
Ostatnio zauważyłem pewien problem w swoim Fiacie. Stojąc na światłach i wrzucając kierunkowskazy czy to w prawo czy w lewo, nie świecą. Dopiero po dodaniu gazu zaczynają migać. Pacjent to FL z 1991
Pozdrawiam
 
     
nanab 

Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 490
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2017-10-22, 21:30   

Ładowanie masz?
 
     
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2725
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2017-10-22, 21:31   

Przerywacz hmmm
_________________

 
     
uzytkownik_kont 


Wiek: 29
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 52
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-10-23, 02:00   

Ewidentnie przerywacz albo ładowanie. Problem na 100% polega na tym, że tam jest przerywacz termobimetalowy i takie zasilanie, jakie dostaje na pracy na biegu jałowym, nie wystarcza do podgrzania bimetalu do takiej temperatury, żeby to to wykonało pierwsze "cyknięcie". A do pierwszego potrzeba nieco więcej niż do późniejszej, normalnej pracy, bo za 1. razem bimetal podgrzewany jest "od zera", tzn. od temperatury "pokojowej" (albo raczej bagażnikowej :P ), do której już podczas pracy nie powraca aż do wyłączenia. Z tego względu na pierwsze zaświecenie kierunkowskazów czeka się dłużej, niż wynosi przerwa pomiędzy cyklami (różnica może być niezauważalna).

Pytanie tylko, czy problem wynika z za słabego zasilania, czy z tego że przerywacz się popsuł i zasilanie ma normalne, ale potrzebuje więcej niż zwykle. Jeśli nie ma innych problemów, np. jeśli wycieraczki chodzą normalnie, samochód pali po postoju na zimnie, światła świecą mocno itd., to znaczy że problemu z ładowaniem raczej nie ma (z doświadczenia wiem, że musiałby być dość poważny, żeby zepsuł kierunkowskazy), więc pewnie uszkodzony jest przerywacz. Chociaż również z doświadczenia wiem, że dziwnie działające kierunkowskazy bywają pierwszym objawem pełzającej awarii ładowania. W każdym razie, przerywacz wyjąć, rozłożyć, wyregulować (tutaj ktoś napisał instrukcję), jak nie pomoże - wymienić (polecam elektroniczne).

No, chyba że masz przerywacz elektroniczny. Wtedy nie wiem, za wysoka technika dla mnie :E
 
     
LucaPuccinia 
Luca Puccinia


Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 25
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2017-10-28, 16:14   

Właśnie też podejrzewałem problem z ładowaniem, ponieważ wycieraczki działają bardzo słabo, a po dodaniu gazu chodzą już płynnie
 
     
uzytkownik_kont 


Wiek: 29
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 52
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-10-28, 17:34   

A to wszystko jasne :P Musisz się pospieszyć, zaraz zrobi się naprawdę zimno - wtedy dopiero zacznie się problem :P
 
     
LucaPuccinia 
Luca Puccinia


Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 25
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2017-10-29, 10:29   

Czyli gdzie w takiej sytuacji szukać problemu ? Czy może to być regulator napięcia ?
 
     
Grzes 


Wiek: 33
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1234
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-10-29, 11:17   

Najpierw to pomierz miernikiem ładowanie jakie jest na akumulatorze, jakie jest na alternatorze i potem można działać co dalej.
 
     
uzytkownik_kont 


Wiek: 29
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 52
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-10-29, 13:30   

A w ogóle najpierw, to zobacz czy pasek jest dobrze napięty. Jak jest OK, wyciągnij i obejrzyj szczotki alternatora, a jak to nie rozwiąże problemu, to podmień regulator napięcia (tak, to może być on, zdecydowanie nie są one znane z niezawodności), jeśli masz dostęp do jakiegoś sprawdzonego. Jak to nie pomoże, zostanie jeszcze mostek i alternator sam w sobie, tzn. np. jakieś uszkodzenie wewnątrz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16