.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wentylator w ST
Autor Wiadomość
Bonifacy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-02, 11:08   Wentylator w ST

Chcę zamontować w Hawanie wentylator, główny cel to brak zaparowanych szyb :) Nie chcę ciąć podłogi bagażnika, planuję umieścić go w gumie łączącej tunel z mieszalnikiem wentylatorek komputerowy 60x60x25. Dane techniczne wentylatora:
Zasilanie: DC 12V
Pobór prądu: 0,16A
Moc na wejściu: 1,92 W
Prędkość obrotowa: 4500RPM
Przepływ powietrza: 23,5 CFM = 40m3/h
Poziom emitowanego dźwięku: 29,9 dBA

I tu bym miał kilka pytań, mam nadzieję, że towarzysze pomożecie ;)

1) Jak go umocować w tej gumie? Myślałem o silikonie lub kleju do szyb.
2) Guma łącząca tunel z mieszalnikiem ma przekrój prostokątny, 62mm (od wewnątrz) to krótszy bok. Czy warto zaślepić te przestrzenie, które zostaną po bokach wentylatorka?
3) Jak działa regulator (ten w klawiszu) dmuchawy z Poldka, czy mógłbym go zastosować? A jeśli tak, to który będzie lepszy, 4 stopniowy, czy z płynną regulacją?
4) Jak rozpoznać w takim komputerowym wiatraczku kierunek montażu?

Dzięki wielkie za odpowiedzi :)
 
     
nanab 

Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 490
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2017-10-02, 11:47   

Bez sensu robot, nie zauważysz różnicy. Już lepiej kup normalna dmuchawę i zamontuj między obudową termostatu a tunelem środkowym. Np.

 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2017-10-02, 11:52   

Moim zdaniem mocowanie w samej gumie to słaby pomysł bo wszystko się rusza, lepiej albo w oblachowaniu tunelu, ale może się nie zmieścić albo w samym mieszalniku, ale ta sama sprawa... wymiary wymiary i jeszcze raz wymiary. Dasz coś odpowiedniego wymiarowo to nie wyrobi wydajnościowo. Kiedyś wsadziłem w tunel, zaraz za klapką dopływu gorącego powietrza pod tą blachą przy tylnej kanapie i nie dawało to słownie nic :) Nie wiem, może sytuacja z nadmuchem zimnego powietrza z bagażnika na szyby będzie lepsza bo krótsza droga jest, ale po takim wentylatorku nie spodziewał bym się niczego. Zauważ jak wygląda dmuchawa FL, a jaki zefirek daje w rezultacie :roll:
Edytowano: O, widzę kolega mnie ubiegł, miałem proponować coś takiego. Był cały opis przeróbki na starej stronie rezerwy, ale jak kto kumaty to sobie ogarnie :lol2:
_________________
Nie musi być szybko, najważniejsze żeby było niewygodnie.
Był: Z(Ł)OMO `88
Jest:Waldemar Wielki `88, Skoda Favorit `91 Marmolada
 
 
     
Majonez 


Wiek: 29
Dołączył: 26 Lip 2014
Posty: 932
Skąd: Wielkopolska (PCT)
Wysłany: 2017-10-02, 14:31   

Dmuchawa w komorze silnika to najlepsza opcja, jednak zawsze raziło mnie jak to wygląda. Zastanawiałem się czy nie dało by się tego zrobić bardziej estetycznie np. uciąć część "nerki" i połączyć z nią dmuchawę, od strony zasysu powietrza wystarczyłoby tylko wyprofilować jakieś kolanko z kibel rury i można by wszystko połączyć fabryczną gumą, nie trzeba by było też przerabiać obudowy termostatu silnika i na pewno wyglądałoby o niebo lepiej, prawie jak fabryka.
_________________
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2017-10-02, 17:10   

Ogarnij sobie ogrzewanie, żeby działało, wyeliminuj wilgoć we wnętrzu auta i to powinno wystarczyć. Ja nie mam żadnych dodatkowych patentów i szyby nie parują, a nawet jak coś zajdzie, to ogrzewanie rozwiązuje sprawę błyskawicznie. Ewentualnie uchylam fletnerkę jak jest bardzo wilgotno (np. w dużym deszczu). Dmuchawy używam bardzo rzadko.
_________________
 
     
Grzes 


Wiek: 33
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1234
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-10-02, 17:40   

Mi w golfie na wilgoć pomaga zwykły pochłaniacz wilgoci.
 
     
banasiewicz02 
ziomy rezerwy
Towarzysz Bananov :]


Wiek: 37
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 1615
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2017-10-02, 18:47   

uchylone fletnerki plus sprawne ogrzewanie (szczelne przez całą długość tunelu,polecam wajchę ręcznego czarną gąbką doszczelnić)i wystarcza,a jeśli faktycznie mało,to tylko dodatkowa dmuchawa w komorze silnika lub ewentualnie pod autem między nerką a tunelem ale tu już trzeba więcej porzeźbić aby to tam wlazło.
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
 
 
     
Karol 
ziomy rezerwy


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 752
Skąd: Nowa Dęba
Wysłany: 2017-10-02, 21:00   

pianka do golenia szyby posmarować :P
_________________
Moje youngtimer'y:
- Fiat 126p ST 650S
- BMW E34 530i 88'
- Romet Ogar 205 87'
- Romet Chart 210 Elektronik 89'
 
     
MArcin91 

Wiek: 32
Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-10-04, 20:38   Re: Wentylator w ST

Bonifacy napisał/a:

1) Jak go umocować w tej gumie? Myślałem o silikonie lub kleju do szyb.
2) Guma łącząca tunel z mieszalnikiem ma przekrój prostokątny, 62mm (od wewnątrz) to krótszy bok. Czy warto zaślepić te przestrzenie, które zostaną po bokach wentylatorka?
3) Jak działa regulator (ten w klawiszu) dmuchawy z Poldka, czy mógłbym go zastosować? A jeśli tak, to który będzie lepszy, 4 stopniowy, czy z płynną regulacją?
4) Jak rozpoznać w takim komputerowym wiatraczku kierunek montażu?


1 i 2 U siebie mam wciśnięty 80x80 i zamontowany bez żadnego klejenia. Siedzi na wcisk.
4 Wentylatory komputerowe zawsze dmuchają w kierunku podstawy

Parametrów wentylatora nie pamiętam ale to była jakaś serwerówka prawie 1A i jakieś 5k-6k rpm. Jak się sprawdza? Dupy nie urywa. Jedynie sprawia że na postoju gdy silnik pyrka na jałowym biegu mocniej dmucha. Podczas jazdy nie ma różnicy.

Jak zbiorę chęci to go wywalam i wstawiam dmuchawę w komorę silnika :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17