|
co daje wał z bisa? |
| Autor |
Wiadomość |
rychoo

Wiek: 46 Dołączył: 24 Lis 2016 Posty: 183 Skąd: Kraków
|
Wysłany: 2017-01-24, 10:03 co daje wał z bisa?
|
|
|
Witam
Szukałem a nie znalazłem odpowiedzi.
Co daje zastosowanie wału z bisa do seryjnej 650.
Sprawdziłem, wykorbienia te same. lżejszy? lepiej wyważony?
Pzdr. |
_________________ 126p '92 Rosso Racing
Pony 301 '88
Pony M1 '79
Kobuz '79 |
|
|
|
 |
evil1
Weteran

Wiek: 45 Dołączył: 08 Sty 2016 Posty: 360 Skąd: Toruń
|
Wysłany: 2017-01-24, 10:26
|
|
|
Przeciwwaga przesunięta bliżej osi obrotu:
mniejszy moment bezwładności = łatwiej wpłynąć na zmianę obrotów (chętniej się wkręci na obroty, chętniej też je wytraci)
Ze względu na ilość materiału w okolicach czopów korbowodowych wału:
-mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się naprężeń wynikających ze zjawiska karbu. (trudniej go połamać) |
|
|
|
 |
Piter7391

Wiek: 33 Dołączył: 20 Sie 2015 Posty: 1040 Skąd: Radom
|
Wysłany: 2017-01-24, 12:21
|
|
|
Prawdą jest to co pisze na tej stronce?
Głównie chodzi o ostatnie zdanie z cytatu, bo mam już przygotowany wał, a cylindry z tulejami szykuje do oddania do przeróbki i teraz nie wiem czy zlecić zrobienie tych wycięć czy sobie darować?
http://91.226.146.182/www/zwiek_poj.htm
"Końcowa operacja to wytoczenie wycięcia na dolnej części cylindrów (wymiary tak jak w fabrycznym cylindrze z Fiata 126p). Wycięcia te zapobiegają uderzeniu przeciwwagi wału korbowego w ścianki cylindra. Natomiast kiedy zmienimy wał korbowy seryjny na ten z Bisa lub Cinquecento operacja ta nie jest wymagana." |
|
|
|
 |
Ziółas

Wiek: 31 Dołączył: 14 Sty 2017 Posty: 40 Skąd: Koronowo
|
Wysłany: 2017-01-24, 12:37
|
|
|
Piter7391, to co tam jest napisane ma sens bo tuleja po tym zabiegu znajduje sie 6mm bliżej wału.
zgodnie z tym co napisał evil1, wał z bisa cc ma mniejsze przeciwwagi więc w tym przypadku obniżenie tulei nie będzie wpływało negatywnie. |
|
|
|
 |
głodny
ziomy rezerwy Yoda nanoplexu

Wiek: 36 Dołączył: 06 Lis 2009 Posty: 3112 Skąd: Sosnowiec
|
Wysłany: 2017-01-24, 13:55
|
|
|
| Piter7391, Zgadza się. |
|
|
|
 |
Piter7391

Wiek: 33 Dołączył: 20 Sie 2015 Posty: 1040 Skąd: Radom
|
Wysłany: 2017-01-24, 15:02
|
|
|
Ok, dzięki za informacje |
|
|
|
 |
dezmo
Wiek: 31 Dołączył: 18 Lip 2016 Posty: 13 Skąd: Bielsko-Biała
|
Wysłany: 2017-05-05, 00:25
|
|
|
| Teoretycznie jeżeli stoczymy koło zamachowe trosKe więcej to wyjdzie na to samo co jakbyśmy zastosowali wał z bisa?? |
|
|
|
 |
|
|