.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
co daje wał z bisa?
Autor Wiadomość
rychoo 


Wiek: 46
Dołączył: 24 Lis 2016
Posty: 183
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-01-24, 10:03   co daje wał z bisa?

Witam

Szukałem a nie znalazłem odpowiedzi.

Co daje zastosowanie wału z bisa do seryjnej 650.
Sprawdziłem, wykorbienia te same. lżejszy? lepiej wyważony?

Pzdr.
_________________
126p '92 Rosso Racing
Pony 301 '88
Pony M1 '79
Kobuz '79
 
     
evil1 
Weteran


Wiek: 45
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 360
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-01-24, 10:26   

Przeciwwaga przesunięta bliżej osi obrotu:
mniejszy moment bezwładności = łatwiej wpłynąć na zmianę obrotów (chętniej się wkręci na obroty, chętniej też je wytraci)
Ze względu na ilość materiału w okolicach czopów korbowodowych wału:
-mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się naprężeń wynikających ze zjawiska karbu. (trudniej go połamać)
 
 
     
Piter7391 


Wiek: 33
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1040
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-01-24, 12:21   

Prawdą jest to co pisze na tej stronce?
Głównie chodzi o ostatnie zdanie z cytatu, bo mam już przygotowany wał, a cylindry z tulejami szykuje do oddania do przeróbki i teraz nie wiem czy zlecić zrobienie tych wycięć czy sobie darować?

http://91.226.146.182/www/zwiek_poj.htm

"Końcowa operacja to wytoczenie wycięcia na dolnej części cylindrów (wymiary tak jak w fabrycznym cylindrze z Fiata 126p). Wycięcia te zapobiegają uderzeniu przeciwwagi wału korbowego w ścianki cylindra. Natomiast kiedy zmienimy wał korbowy seryjny na ten z Bisa lub Cinquecento operacja ta nie jest wymagana."
 
     
Ziółas 


Wiek: 31
Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 40
Skąd: Koronowo
Wysłany: 2017-01-24, 12:37   

Piter7391, to co tam jest napisane ma sens bo tuleja po tym zabiegu znajduje sie 6mm bliżej wału.

zgodnie z tym co napisał evil1, wał z bisa cc ma mniejsze przeciwwagi więc w tym przypadku obniżenie tulei nie będzie wpływało negatywnie.
 
     
głodny 
ziomy rezerwy
Yoda nanoplexu


Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 3112
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-01-24, 13:55   

Piter7391, Zgadza się.
 
 
     
Piter7391 


Wiek: 33
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1040
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-01-24, 15:02   

Ok, dzięki za informacje ;)
 
     
dezmo 

Wiek: 31
Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 13
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-05-05, 00:25   

Teoretycznie jeżeli stoczymy koło zamachowe trosKe więcej to wyjdzie na to samo co jakbyśmy zastosowali wał z bisa??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 16