.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to za przycisk?
Autor Wiadomość
Daniel98 


Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-09, 18:34   Co to za przycisk?

Witam. Czy ktoś jest w stanie zidentyfikować i powiedzieć mi co to jest za przycisk i do czego służy? Dodam, że znajduje się przy wiązce idącej przy lewym nadkolu.



Kolejna sprawa dotyczy tych czujników:





Czy jest to seryjne wyposażenie w elegancie, czy może jakiś Janusz patent? Pytam, ponieważ od 4 miesięcy mam problem z autem, który polega na tym, że coś nagle odcina zapłon w trakcie jazdy. Zakładałem zresztą niejeden temat dotyczący tego, jednak nikt nie był w stanie mi trafnie doradzić. Ostatnią rzeczą, który przyszła mi do głowy jest właśnie jakiś alarm, który może być odpowiedzialny za to odcinanie zapłonu. Jeśli to nie będzie to, to stracę już chyba nadzieję, bo wymieniłem pół samochodu, wydałem już z 600 zł, a efektu brak :(
 
     
danielewicz 


Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 597
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-05-09, 18:53   

Czujniki otwartej pokrywy, jakiś alarm tam jest/był.
A ten z czerwoną główką to serwisowy od zabezpieczenia, miałem taki sam. U mnie zabezpieczenie cięło rozrusznik, u ciebie zapłon z tego co piszesz.
_________________
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Fiat 126p 1979
 
 
     
Grzes 


Wiek: 33
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1234
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-05-09, 18:55   

Ten pierwszy to będzie coś odpowiedzialnego za wyłączanie zapłonu(spróbuj go wcisnąć, czy jest jakaś różnica), a te przy klapach to pewnie coś od alarmu. Najprościej to wywalić to ustrojstwo. Instalacja w malaczu jest banalnie prosta, więc nie powinno być problemu z odróżnieniem oryginalnej wiązki od tego czegoś.
 
     
Daniel98 


Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-09, 19:08   

"Serwisowy od zabezpieczenia" a masz może jakąś szerszą wiedzę na temat działania tego przycisku oraz samego "zabezpieczenia"? Za co jest on odpowiedzialny i w jaki sposób można ewentualnie odłączyć to całe zabezpieczenie?
 
     
Daniel98 


Wiek: 25
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-09, 20:28   

W częściach po poprzednim właścicielu udało mi się znaleźć zdemontowaną centralkę autoalarmu LANGEFORD. Czy pozostałości po tej instalacji mogą być odpowiedzialne za wspomniane przeze mnie wcześniej odcinanie zapłonu w trakcie jazdy?

 
     
Grzes 


Wiek: 33
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1234
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-05-09, 20:45   

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo. Najprościej to przejrzeć całą instalację i wywalić pozostałości po alarmie.
 
     
danielewicz 


Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 597
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-05-10, 00:15   

Grzes napisał/a:
Najprościej to przejrzeć całą instalację i wywalić pozostałości po alarmie.

Innego dobrego wyjścia nie ma, każdy zakład montuje zabezpieczenia na swój sposób.
_________________
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Fiat 126p 1979
 
 
     
zembro 

Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 49
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-05-15, 14:46   

ja mam identyczne u siebie, są one od alarmu. centralke wyrzucilem bo i tak byla niesprawna a te bolce w klapach zostawilem bo mi nie przeszkadzaja. u mnie nic sie nie dzieje przez to.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16