.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozrusznik - blokuje się po regeneracji
Autor Wiadomość
fakir 


Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 70
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-27, 19:29   Rozrusznik - blokuje się po regeneracji

Cześć, jakiś czas temu regenerowałem rozrusznik w swoim elegancie, wymieniłem bendiks, szczotki oraz tulejki (ale tylko tą od strony bendiksu, ponieważ tylna tulejka nie miała luzów i był problem z wyjęciem)

Problem w tym, że rozrusznik się czasem przyblokuje, tzn. obraca wałem podczas odpalania, ale są momenty że wał zatrzymuje się, tak jakby miał za mało prądu aby obrócić wałem, lecz wcześniej zanim to nastąpi nic nie zanosi się na to.
Mam wskaźnik napięcia akumulatora i podczas blokowania się rozrusznika napięcie mierzone na akumulatorze spada do ok 9,0-9,5volt a podczas normalnego odpalania do ok 10,5-11volt

Zdarza się to powiedzmy raz lub dwa na dziesięć odpaleń.
Dodam, że mam głowicę po planowaniu 2,5mm, oraz ciśnienie sprężania wynosi ok 14bar na zimnym.

Dodatkowo, mam wrażenie, że rozrusznik wydaje niepokojące dźwięki podczas odpalania
https://www.youtube.com/watch?v=iOHZS6A740Q tutaj nagrane przy odpiętym zasilaniu cewki aby wymusić ciągłą pracę rozrusznika.

Niestety nie mam możliwości posłuchać innego maluszka, więc proszę abyście rzucili okiem i ocenili ;)
Być może przesadzam i wszystko jest w normie...

Pozdrawiam
_________________
Fiat 126el 96'
 
     
evil1 
Weteran


Wiek: 45
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 360
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-06-28, 08:24   

A szczotki są węglowe czy miedziano węglowe? możesz sprawdzić opór na szczotkach , raz się nadziałem na węglowe mające ok 6ohm , stawiały za duży opór i rozrusznik się blokował, nie miał siły pod obciążeniem, miedziano węglowe powinny mieć do 1ohma oporu.
 
 
     
fakir 


Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 70
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-28, 18:16   

Z tego co pamiętam, to miedziano węglowe - nie były zupełnie czarne.
_________________
Fiat 126el 96'
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12