.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Maluch :) Polski Fiat 126p FL 1991
Autor Wiadomość
CZESIO1958 
ziomy rezerwy


Wiek: 66
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2725
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2017-04-16, 09:11   

Dobry jest :D
ogarnąć i lalunia
_________________

 
     
Bonifacy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-18, 13:44   

Jareg, gratki! :) Może z dwóch zrobimy jednego, mam już magiel, to jeszcze wezmę groki i będzie git :lol2: Dzięki, planuję w majówkę go trochę poogarniać, i oczywiście polerka.

r3mix, norek - dzięki :)

Ciasteczkowy - są do renowacji, także teraz nie ma co pokazywać :E Ale po renowacji będą wyglądać tak

Po renowacji felg oczywiście, a nie samochodu :luj: 135/70/13 będzie lepsze, nie?

Ziółas, no to mamy prawie bliźniaki, do Koronowa z Bydgoszczy daleko nie jest, możesz wpaść jak będę ;)

Grzesiol, też mnie zdziwił, ale jest magiel, i są P4 czyli :lubieto:

Szeryf-mib, CZESIO1958 - dzięki :D

Poza tym najbliższe plany to polerka, zrobienie tych dziurek w podłodze, tripody (mój osobisty must-have w Maluchu), i zapłon elektroniczny. Zastanawiam się nad tylnym spojlerem, mój pierwszy Maluch taki miał (ten jest trzeci :twisted: ) tylko nie wiem, czy do tego koloru podejdzie, co myślicie?
 
     
grzesiol 
126BIS


Wiek: 30
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 992
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-18, 18:58   

135/70 R13 będzie idealne. Na 4,5 cala nie będzie ani naciągu ani balona a do tego jakby coś zawsze będzie można zejść niżej z zawieszeniem i nie będzie ocierać.
 
     
Ziółas 


Wiek: 29
Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 40
Skąd: Koronowo
Wysłany: 2017-04-22, 18:45   

Bonifacy, jak najbardziej jak będziesz w bdg daj znać z chęcią się pojawię :)
 
     
Bonifacy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-23, 00:01   

No to lecim pany, ostatnio co nieco się działo ;)

Pierwsze mycie, stał chyba z pół roku, miał tyle brudu, że kosztowało mnie 30zł :E


Tankowanie tego wozu to sama przyjemność :)


Do środka wpadła kultowa gałeczka, którą mam już chyba z 5 lat. Wreszcie się doczekała na swoją kolej


I przypadkowe spotkania z innymi fajnymi autami






Breloczek wydrukowany 3D. Na dole nr rejestracyjny 8)


I pierwsza awaria - wypadły śruby trzymające obejmę tłumika, a że są przelotowe, to miałem fontannę z oleju :P


Wielkie pozdrowienia dla warsztatu na Psim Polu, w którym mnie poratowali śrubami i to zupełnie za darmo - dzięki! No to wkręciłem, dolałem oleju i mogłem kontynuować podróż...

I naprawa. W epokowym stylu, robiona pod blokiem z kolegami (Łukasz, Kuba - dzięki!), i przy użyciu fabrycznego zestawu narzędzi dołączanego do Malucha.

A tak wyglądał tłumik. Poprzedni właściciel założył go nowego, ale na stare obejmy i ledwo co przykręcił... Ale dzięki temu nie było walki z zapieczonymi śrubami :luj:


I nowy tłumik na miejscu - najwięcej zabawy było z demontażem starego. Nie chciał wyjść dołem, a z braku lewarka we trzech go trochę unieśliśmy i wyszedł :luj: Nowy wszedł gładko bez podnoszenia. Sytuację poratował mi też sklep na pl. Pereca, dzięki któremu miałem od razu nowe uszczelki do tłumika. Poza tym wleciały nowe świece i pióra wycieraczek.





Ale teraz cicho chodzi 8)

c.d.n. ;)

//edit - jedno foto wygasło, poprawiłem link
Ostatnio zmieniony przez Bonifacy 2017-06-15, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
r3mix 


Wiek: 26
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 912
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2017-04-23, 08:14   

Ale ten breloczek z numerami rejestracyjnymi chyba będzie bezpieczniej zostawić w domu ;)
_________________
Polski Fiat 126p 650GT 1988r. WSK 125 M06B3 1983r. Romet Pony M2 1988r. VW Passat B3 1991r. VW Passat B5 2002r.
 
     
Bonifacy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-15, 16:49   

Trochę tu zarosło, a tymczasem działo się na prawdę duuużo... :)
Wybrałem się Maluchem na zlot do Łagowa, plan był, żeby z Wrocławia pojechać do Łagowa, a z Łagowa do mojej rodzinnej Bydgoszczy (dotąd się udało), a później plan był, by znowu do Wrocławia. Wyszło troszkę inaczej... :E

Pierwsza fotka - tankowanie w drodze do Łagowa


Nie bym reklamował konkurencję, ale całkiem fajny zlot był :twisted:






Wracając po zlocie, zaliczyłem bliskie spotkanie z taksówką w Gorzowie. Sprawcą kolizji był taksówkarz, może chciał zobaczyć jak to jest wjechać w Malucha :roll:



Błotnik wgiął się na tyle, że zrobił się "rancik", który wadził o oponę. Na szczęście taksówkarz miał znajomego strażaka, także pojechałem na strażnicę i tam strażak za pomocą młota odprostował na tyle, by dało się dalej jechać, a ja obejrzałem wyposażenie strażnicy ;)

Wróciłem do Bydgoszczy, i zastanawiałem się, co tu dalej zrobić? Remontu teraz nie planowałem, może kiedyś, a tu błotnik trzeba wymienić, a jakieś drobne rzeczy do poprawy też się znajdą. Stwierdziłem - idę na całość 8)

Jedna z ostatnich fotek przed remontem



Zaprowadziłem Malucha do znajomego warsztatu, w którym stoi mój 125p, i zakupiłem potrzebne blaszki. Do wymiany były
- błotnik przód lewy, oczywiście
- podszybie przód (po wyjęciu szyby wyszły dziury :E )
- rynienka - dół prawych drzwi
- poza tym pierdółki, typu wstawki w podłodze 5x5cm, albo u dołu błotników, oraz wstawka w lewym progu

A oto Maluch podczas prac blacharskich :)




Drzwi ciekawie skorodowały. Poszycie zdrowiutkie, nawet i próg zdrowy, a w rynience drzwi dziury :shock: Chyba ktoś (tzn. pan Rysio) przesadził z konserwacją, i zatkał odpływy. Podłoga zdrowiutka - jak koń, czy dzwon, czy coś tam :mrgreen:

I podczas prac lakierniczych :) Pomalowany z zewnątrz cały, kolor oczywiście jedyny słuszny - ZOMO 8)




I po poskładaniu, szczęka mi opadła :) WOW! :D




Na tylną klapę wleciały póki co takie osłonki, a może będzie spojler? A może nic? Zobaczymy :)


A do środka kolorowe lotniki


Tankowanie ;)


I jeszcze trochę fotek, taki jest zajebisty ten Maluch to pokażę :luj:







Jak się podobało ;) ?

PS 18 kwietnia pisałem
Cytat:
Po renowacji felg oczywiście, a nie samochodu

W życiu bym nie przypuszczał, że kolejność będzie odwrotna :shock: ;)
 
     
r3mix 


Wiek: 26
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 912
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2017-06-15, 17:13   

No widzisz. Gdyby nie dzwon to nigdy byś go nie zrobił :)
Ładnie wyszedł ;)
_________________
Polski Fiat 126p 650GT 1988r. WSK 125 M06B3 1983r. Romet Pony M2 1988r. VW Passat B3 1991r. VW Passat B5 2002r.
 
     
Kubica 
ziomy rezerwy
Carus kierownicy


Wiek: 30
Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 556
Skąd: Puławy/Wrocław
Wysłany: 2017-06-15, 17:29   

No to widzimy się w Oławie? :D Fajnie wyszedł, swoje zomo chciałem podobnie zrobić.
_________________
Nie musi być szybko, najważniejsze żeby było niewygodnie.
Był: Z(Ł)OMO `88
Jest:Waldemar Wielki `88, Skoda Favorit `91 Marmolada
 
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2017-06-15, 18:51   

Gratki, bo fajnie wyszło :)
Takie same plany miałem wobec swojego lamucha, nawet zakres prac podobny (u mnie mniejszy) - a blacharzowi i tak "nie wyszło"...
Szerokości!
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 666
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2017-06-16, 08:06   

Bardzo super wyszło :D Piękny maluch, dobrze że skończyło się tylko na błotniku.. I te fotele, piękna sprawa! Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, ale ile cię kosztował remont? :D
_________________
Były:

'86 Polski Fiat 126p ZFA Bleu Lord (2003-2010)
'99 Fiat 126 ELX Maluch Town SX 90's Style (2016-2019)

Jest:
'93 Polski Fiat 126p FL-2 454 Szmaragd (2023- )
 
     
danielewicz 


Wiek: 49
Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 597
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-06-16, 13:58   

Ja felgi dasz w proszek będzie cukiereczek, świetnie wyszedł :)
_________________
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Fiat 126p 1979
 
 
     
AdiN 
eeee?


Wiek: 29
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 48
Skąd: Bytom / Zabrze
Wysłany: 2017-06-16, 14:51   

Skąd masz takie fotele?!
Szukam takich kilka lat i nic..


Piękny Maluszek.. :roll:
 
     
Bonifacy
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-17, 13:24   

r3mix, hehe, dzięki, coś jest na rzeczy, w sumie miałem zrobić tylko tą rynienkę drzwi i te wstaweczki w podłodze, o podszybiu nawet by nie wiedział :o W sumie dobrze wyszło ;)

Kubica, dzięki, no to teraz nie mam wyboru ;) - do zobaczenia jutro.

dizzyx, dzięki :) cieszę się, że się podoba, a co do blacharza to maskara, czasem niestety tak bywa... (np. mój 125p - dobrze, że ten poprzedni go nie zaczął)... Jakbyś chciał na przyszłość, to blacharza ogarniającego temat mam.

romek, dzięki! :) Remont wyszedł 3k (dla blacharza) + koszt elementów do wymiany (podszybie, błotnik, rynienka). Ogólnie myślę, że bardzo w porządku cena ;)

danielewicz, dzięki :) Flegi chyba będą te od Ritmo po ich renowacji, ale zanim wlecą to muszę odbudować budżet po remoncie blacharki :E

AdiN, dzięki :) Fotele są z OLX, były wystawione w Gdańsku. Też mi się podobają :)
 
     
AdiN 
eeee?


Wiek: 29
Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 48
Skąd: Bytom / Zabrze
Wysłany: 2017-06-17, 13:25   

Bonifacy, odkupie je! Serio! ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15