.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
OC, a UFG
Autor Wiadomość
gt-system 


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 29
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-03-31, 15:10   OC, a UFG

Czy ktoś z was co miał malucha, a nie opłacił OC dostał kiedyś karę z UFG?
Mam taki przypadek:
Kupiłem auto, OC automatycznie przedłużone cały czas aktualne, ale nieopłacone od ponad roku.Przeglądu brak.Poprzedni właściciel nadgorliwiec jakiś musiał oczywiście zgłaszać sprzedaż do WK i PZU.Pani w PZU mi powiedział, że albo przyjmuje polisę i opłacam całość która nie była zapłacona przez poprzedniego właściela + nową polisę albo wypowiadam w ciągu 30 dni i nic nie płacę.Auto potrzebuje na części lub do remontu powiedzmy, za rok
Zastanawiam się nad 4 wersjami:
1.Sprzedaje auto, zgłaszam sprzedaż do WK i w PZU wypowiadam te polisę(albo nie wypowiadam tylko zgłaszam w PZU , że sprzedałem).No tak tylko po co było je kupować, żeby je teraz sprzedać.
2.Spisuje fikcje sprzedaży z jakimś łebkiem, a auto dalej trzymam, bo potrzebuje na częśći/do remontu i narazie nim nie jeżdżę.W razie jak bede chciał je zalegalizować, to z tym samym łebkiem kupuje spowrotem.Ryzyko wpadki jak się połapią, że ktoś robi w ciula urzędy.
3.Olewam sprawe, wypowiadam OC, nowego nie podpisuje , nie płacę i pocałujcie mnie w dupe urzędasy.Zrobie polise jak będe nim jeździł.Tylko Qrwa nie chce płacic żadnych kar.
4.Grzecznie wypowiadam OC i podpisuje nową polisę, bo przecież nie byda płacił zaległości za tamtego pajaca.Szkoda kasy za auto które narazie nie bedzie jeżdzone.

Najbardziej by mi pasowało wersja 3, ale nie chce tez płacić kary do tego całego UFG.

Czy mieliście taką sytuacje, że oddajecie auto na złom, wypowiadacie OC i dalej nie było żadnych konsekwencji?
 
     
MateuszC 
Weteran
OlszaRallyGarage

Wiek: 34
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 391
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-04-10, 10:09   

w polsce jest takie a nie inne prawo.
Skoro kupiłeś auto rok temu na siebie to musisz opłacić oc , musi być ciągłość.
Następna sprawa jest taka że nie wypowiesz ubezpieczenia które nie jest opłacone.
Z pzu nie wygrasz w żaden sposób :)
_________________
126p
126p FaltDach
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 17