.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia pojazdu
Autor Wiadomość
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
  Wysłany: 2016-05-17, 19:48   Historia pojazdu

Witam. Mam nadzieję że to szanowne forum zna odpowiedź na moje pytanie ;)
Otóż zaciekawiły mnie obecne losy malucha rodziców. Został sprzedany w okolice Słomnik, i ślad po nim zaginął. Znalazłem kilka umów od niego, i na podstawie numeru VIN, daty pierwszej rejestracji, i numeru tablic, znalazłem na rządowej stronie informację że pojazd jest zarejestrowany, ale nie ma przeglądu ani OC od dziesięciu lat! :shock: Czy autko może jeszcze istnieć? Czy może zostało wyzłomowane, ale nikt tego nie zgłosił? Czyżby błąd w bazie CEP? Czy może inne okoliczności?
Proszę o szybką odpowiedź ;)
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2016-05-17, 20:33   

Trefl, w CEPiKu z tego co kiedyś czytałem jest nadal sporo aut-duchów. Kwestia jest taka, że w CEPiK wklepywane było swego czasu w zasadzie to, z czym cokolwiek działo się gdzieś po 2000-2004 roku (tak czytałem :P ).
Możliwe więc, że jeszcze gdzieś w okolicach 2005 roku miał robiony jakiś-tam przegląd, ale pewnie od tamtego czasu już nie istnieje, skoro w/g ewidencji "nikt nic nie robił". Zapewne został zezłomowany gdzieś-tam jakoś-tam i nie został wycofany z ewidencji.
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
Pan_Waclaw 


Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1038
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: 2016-05-17, 20:43   

Byłaby to wzruszająca historia gdybyś odnalazł auto rodziców... Szanse niestety są niewielkie :evil:

Jeśli masz w papierach umowę z osobą, do której poszło auto to po prostu uderz w podany adres i rozpocznij śledztwo. Ludzie zazwyczaj pamiętają co zrobili z autami, które zakupili, więc z ustaleniem faktów nie powinno być problemów :)
_________________
 
     
dizzyx 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 617
Skąd: Końskie
Wysłany: 2016-05-17, 21:08   

Pan_Waclaw, ewentualnie ktoś mało co zawału nie dostanie jak w przypadku historii mojej Syreny... no... mniejsza z tym :E
_________________
Zapraszam do Garażu Dziadka
 
     
ikarusenon 
Człowiek simson


Wiek: 25
Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 411
Skąd: Ostrowy nad Okszą
Wysłany: 2016-05-17, 21:12   

dizzyx napisał/a:
Pan_Waclaw, ewentualnie ktoś mało co zawału nie dostanie jak w przypadku historii mojej Syreny... no... mniejsza z tym :E


No zaciekawił! Pisz kurde :E
 
     
McGyver 


Wiek: 34
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 329
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-05-17, 21:31   Re: Historia pojazdu

Trefl napisał/a:
Witam. Mam nadzieję że to szanowne forum zna odpowiedź na moje pytanie ;)
Otóż zaciekawiły mnie obecne losy malucha rodziców. Został sprzedany w okolice Słomnik, i ślad po nim zaginął. Znalazłem kilka umów od niego, i na podstawie numeru VIN, daty pierwszej rejestracji, i numeru tablic, znalazłem na rządowej stronie informację że pojazd jest zarejestrowany, ale nie ma przeglądu ani OC od dziesięciu lat! :shock: Czy autko może jeszcze istnieć? Czy może zostało wyzłomowane, ale nikt tego nie zgłosił? Czyżby błąd w bazie CEP? Czy może inne okoliczności?
Proszę o szybką odpowiedź ;)


Może jeszcze istnieć, ale bardziej prawdopodobne, że zostało pocięte siekierą i na wagę do skupu złomu poszło. Mnóstwo takich maluchów jest jeszcze w bazie.
_________________

 
     
Bonifacy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-17, 21:58   

https://gratywolomin.wordpress.com/tag/polski-fiat-126p/
To tak "ku pokrzepieniu serc" :D Przeczytajcie obie części, bo historia niesamowita :o
 
     
Trefl 


Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 345
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-05-18, 05:29   

Byłoby go szkoda, bo był to FL, rocznik 1991 w dość rzadkim kolorze, i był to czwarty pakiet. Z tego co pamiętam to miał on wszystko co było dostępne w wyposażeniu. Nawet materiałową tapicerkę, i chyba pasy z tyłu :) A i historia rzeczywiście wzruszająca, i dość ciekawa. ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15