.::Rezerwa 126p::. Strona Główna .::Rezerwa 126p::.
BEZ KOMUNISTYCZNEJ ADMINISTRACJI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumStrona główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Fiat 126p 650Sport by Piter7391
Autor Wiadomość
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-04-14, 18:36   

Mały UP,
żeby nie było że nic się nie dzieje, na razie trwa zbieranie części których brakuje lub które są w słabym stanie.
Dzisiaj udało się zdobyć parę "rarytasów" w bardzo dobrej cenie:

fabrycznie nowa stacyjka do St


fabrycznie nowy pająk St


nowa zaślepka za akumulatorem


lusterko łezka w bdb stanie


oraz wyglądający na nowy włącznik świateł awaryjnych i migacz boczny
 
     
mdymczyk 

Wiek: 34
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-14, 18:52   

Piękny kolor! Powodzenia w doprowadzaniu auta do ładnego stanu :)

Ile ma pozycji do świateł Twój oryginalny pałąk? Próbuję rozkminić, jakie były wersje tych pałąków w ST i przejściówkach...
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-04-14, 21:27   

Dzieki,
Pozycji swiatel drogowych ma dwie, zalaczone na stale, czyli ramie w dol i chwilowe zalaczenie/miganie, a guzik swiatel mijania ma 3 pozycje, swiatla pozycyjne, mijania i wylaczone swiatla.
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-06-10, 18:51   

Mały UP, żeby nie było że nic się nie dzieje.

W tej chwili maluszek jest prawie cały rozebrany w celu wyczyszczenia, wypolerowania i zabezpieczenia karoserii, sypiący się silnik z cieknącą skrzynią biegów został już wyjęty, na włożenie czekają wahacze z nowymi tulejami, oraz czeka duże pudło części.

Fotki z prac:



auto jakiś czas stało pod drzewami drzewem i w zakamarkach nazbierało się sporo syfu,



a na koniec trysnąłem to miejsce bitexem ( tak jak za starych czasów )



Drzwi kierowcy miały bardzo wyrobiony zawias i nie dało się ich normalnie zamykać, niestety bolec zawiasu był tak mocno zapieczony, że musiałem go rozwiercić, w jego miejsce trafił dobrze dobrany bolec i nowy zawias, teraz jest to zrobione tak że zawias z bolcem pracuje w uchu drzwi a nie sam zawias na bolcu tak jak było w oryginale, drzwi pasują i po regulacji ładnie się zamykają.



W zeszłym tygodniu wypolerowałem ręcznie przednią maskę papierami od 1000 do 2500 oraz pastą tempo, w przyszłym tygodniu planuje załatwić tak dach oraz boki auta a później przejechać wszystko jeszcze mechaniczną polerką i zabezpieczyć lakier woskiem.
Efekty mojej dwu godzinnej pracy:



Na polerkę załapały się też ramki szybek uchylnych



W ten weekend uzbroję na nowo drzwi w nowe uszczelki, prowadnice i mechanizmy podnoszenia szyb.
 
     
Macioo 


Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-06-10, 19:47   

Kupa dobrej roboty! :)
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-06-10, 21:13   

Dzięki ;) , jeszcze kupa pracy przede mną, ale w mam nadzieje że w sierpniu będę już śmigał na ostro.
 
     
Gregortech 

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2015
Posty: 391
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-06-11, 08:12   

Piter7391, Elegancko :mrgreen:
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-07-03, 18:00   

Mały UP,
Udało mi się w końcu kupić zaciski hamulcowe od Tico, żeby zrobić tarczę pod felgę 12 cali.
Dzisiaj rozebrałem i wyczyściłem zaciski, jedyna rzecz do wymiany to odpowietrzniki ponieważ były już obrobione od odkręcania.

Zaciski teraz czekają na przygotowanie pod lakier i malowanie, pomaluje je na czarno żeby nie rzucały się zbyt bardzo w oczy na przeglądzie.



Jakiś czas temu pomalowałem flansze montażowe, teraz zostaje tylko kupić parę śrubek, odpowietrzniki i tarcze hamulcowe które trzeba stoczyć na mniejszą średnicę.



Jeśli był by ktoś chętny to mam namiar na złomowisko na którym są dostępne takie zaciski w rozsądnej cenie.
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-07-12, 20:13   

Wpadły mi nowe fanty do pomarańczy, adapter pod maglownicę oraz nowa maglownica z allegro.



W ostatni weekend korzystając z tego że nie było aż tak gorąco oraz nie padało wziąłem się za wymianę tylnych wahaczy na inne z nabitymi nowymi tulejkami, przy tej okazji wymieniłem też sprężyny na lepsze, miski i gumy sprężyn, amortyzatory na nowe olejowe KYB oraz wymieniłem prawy uchwyt do podnoszenia auta. Miejsca gdzie odchodził baranek oraz gdzie wychodziła ruda zostały oczyszczone do zera i pomalowane Corizonem ( minią okrętową ), po wyschnięciu poszedł na to auto gum. Nie polecam malowania podwozia barankiem ponieważ na nierównych i słabo przygotowanych ( nie odtłuszczonych lub brudnych ) powierzchniach baranek odchodzi płatami, w moim przypadku było tak głównie przy mocowaniach wahaczy, resora, baranków, na płaskich powierzchniach trzyma się bardzo dobrze.

Wrzucam fotki z prac.















 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-08-09, 20:38   

Mały UP.

W zeszły weekend poczyniłem małe postępy w pracach (zakładałem że już w sierpniu będę śmigał moim pomarańczowym bolidem ale niestety brak czasu i czasem słaba pogoda zweryfikowała moje plany :evil: )

Pomalowałem i zregenerowałem zaciski hamulcowe od Tico, dostały nowe tłoczki, uszczelniacze, osłony anty pyłowe oraz nowe odpowietrzniki.






Dokończyłem też praco i czasochłonne zabezpieczenie antykorozyjne podwozia oraz zamontowałem hamulce tarczowe pod felgę 12 cali :twisted:




Na koniec wymyłem komorę silnika oraz przymierzyłem instalację Nanoplexa do rozplanowania zostało jak puszczone będą przewody by jak najmniej rzucały się w oczy.



Pomarańcza czeka teraz na montaż maglownicy, polerkę lakieru, silnik i wnętrze.
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-10-02, 20:52   

UP.
Maluch wreszcie skończony, żeby wyrobić się ze składaniem jeszcze w tym roku musiałem wziąć 3 dni urlopu i siedzieć bez przerwy przy malcu, ale warto było.
Niestety ze składania mam dwie fotki robione na szybko.



W czwartek odebrałem auto z ustawienia zbieżności i geometrii i od tamtej pory nie przesiadam się w inne auto :D

W piątek na ostatni dzień w pracy dostałem taki prezent 8)



Dzisiaj jeszcze poprawiłem parę rzeczy które wyszły przy okazji dłuższej eksploatacji i wybrałem się na spota radomskich klasyków. W tym tygodniu w końcu wybiorę się do WK przerejestrować moją maszynę, mam nadzieję że trafi się jakaś fajna rejestracja :P



A ogólnie auto prezentuje się tak:





 
     
lubelak.nl 
Mi to VOLVO....


Wiek: 38
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 321
Skąd: noord brabant
Wysłany: 2016-10-02, 21:02   

fajnie zrobiony maluszek, jednak jakoś nie bardzo cieszą mnie plastikowe wykończenia chromów, tak jak narożniki zderzaków i obudowy wycieraczek. Chromy/niklowane elementy i malowane napisy na felgach i styl "no name" to jest to. A tuta jest delikatne pomieszanie epok. Co jak co, maluch pierwsza klasa.

PS. do chromów pasują biało czerwone klosze lamp tylnych i białe/dymione klosze kierunków na przód. fajnie się to kontrastuje.
_________________
Łoś w Maluchu.....
 
     
Piter7391 


Wiek: 31
Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 1037
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-10-02, 21:14   

Dzięki, z białymi migaczami i tylnymi kloszami 50/50 trzeba by dać jeszcze boczne migacze białe a wtedy mogło by za bardzo bić po oczach przy tym pomarańczowym kolorze, po za tym fl-owo st-kowe klosze 50/50 są nie do dostania lub w masakrycznych cenach.
Przy tym projekcie chyba jednak stawiam na pomarańczowe klosze, tylko muszę kupić nowe bo te są w takim sobie stanie.

Co do gołych chromów to zobaczę jak koncepcja zmieni mi się w przyszłym roku, jak do kompletu dojdzie obniżone zawieszenie,to wtedy może mieć to sens, jest taki maluch na forum kolegi Macioo i wygląda fajnie.
 
     
lubelak.nl 
Mi to VOLVO....


Wiek: 38
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 321
Skąd: noord brabant
Wysłany: 2016-10-02, 21:24   

klosze 50/50 mam w domu, za tydzień będę w Polsce, to możemy ubić biznes jakby co, oddam za ile nabyłem. boczne białe klosze też mam jakby co.
_________________
Łoś w Maluchu.....
 
     
romek 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 660
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2016-10-03, 04:14   

Absolutnie nie krzywdźcie go kloszami seksu....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Rusztowania Szalunki
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16